SUMUVE, SA
10 contratos ganados desde 2018 · 3,2 M € · última adjudicación el 07/11/2025
- CIF
- A58546128
- PYME
- Sí
- Última adjudicación
- 2025-12-22
SUMUVE, SA es una PYME con actividad contratada principalmente en Cataluña, donde ha obtenido 10 adjudicaciones por un total de 3.215.773 EUR entre 2018 y 2025, siendo 2025 el año con mayor número de adjudicaciones (5). En conjunto, la empresa ha gestionado 2 contratos menores por 24.260 EUR y ha encabezado proyectos en áreas de construcción, cubiertas y estructuras, así como desmantelamiento, con aplicaciones también en módulos solares fotovoltaicos y edificios industriales. Los contratos ganados se han ejecutado principalmente ante organismos como CIMALSA, ayuntamientos de Sant Adrià de Besòs y Montornès del Vallès, y otros entes de la región, en territorios de Cataluña.
¿SUMUVE, SA es tu empresa? Recibe por email las licitaciones que encajan con lo que ganáis: los mismos sectores, organismos y territorios. Gratis, sin tarjeta.
Actividad de SUMUVE, SA en contratación pública
Sectores en los que trabaja (CPV)
- Trabajos de construcción de…26.7%
- Trabajos de construcción20.0%
- Módulos solares fotovoltaicos6.7%
- Trabajos de desmantelamiento6.7%
- Trabajos de construcción de…6.7%
- Trabajos de construcción de…6.7%
- Otros26.7%
Ver el detalle por código CPV
| Categoría (CPV) | Licitaciones |
|---|---|
| Trabajos de construcción de cubiertas y estructuras de cerramiento, y trabajos conexos45261000 | 4 |
| Trabajos de construcción45000000 | 3 |
| Módulos solares fotovoltaicos09331200 | 1 |
| Trabajos de desmantelamiento45111300 | 1 |
| Trabajos de construcción de almacenes y edificios industriales45213200 | 1 |
| Trabajos de construcción de edificios agrícolas45213240 | 1 |
| Colocación de cubiertas metálicas45261213 | 1 |
| Trabajos de retirada de amianto45262660 | 1 |
| Trabajos de metalistería45262670 | 1 |
| Trabajos de instalación en edificios45300000 | 1 |
Actividad por año
Licitaciones ganadas por SUMUVE, SA
Ver todas →- L’objecte del contracte són les obres de substitució de la coberta de la planta de compostatge de Mas de Barberans, ja que l’actual està instal·lada des de fa més de 25 anys, trobant-se en un estat de deteriorament considerable des de fa temps, amb gran part de materials oxidats pel pas del temps i per l’ambient corrosiu del propi procés i per les condicions meteorològiques adverses de la zona, especialment, pel vent, amb ràfegues que poden oscil·lar als 130 km/h.8 ofertas · baja del 18,0 %Adjudicada172.742 €Publicada: 2025-11-07
- L'objecte del contracte és la substitució de la coberta existent de fibrociment de la nau, magatzem i parc mòbil de la brigada de Llers.8 ofertas · baja del 19,5 %Resuelta117.477 €Adjudicada: 2025-12-22
- Obres d’execució del projecte d'obra local ordinària anomenat "Projecte d'execució per a l'adequació de la coberta del pavelló municipal d'Abrera"7 ofertas · baja del 8,0 %Resuelta152.051 €Adjudicada: 2025-10-15
- :. Cimalsa actualment, està realitzant les obres de rehabilitació de la coberta del Logis Bages, corresponent a les fase 1 i 2. Recordem que la nau presenta greus problemes de goteres i de desintegració de la xapa de la coberta per la salinitat de la zona que afecta al 100 % de la superfície de la coberta.La finalització de les fases 1 i 2 actuals, estan previstes el proper mes de maig de 2025. La intenció de Cimalsa es realitzar les obres de fase 3 un cop acabada fase 1, i enllestir amb els mesos d´estiu i tardor de 2024, per evitar les gelades a l´hivern que obligarien a alentir molt l´execució2 ofertas · baja del 21,7 %Resuelta814.226 €Adjudicada: 2025-06-03
- Obres de substitució de la coberta de la nau de carrossaires i adequació de les mesures de protecció contra incendis4 ofertas · baja del 9,8 %Resuelta277.439 €Adjudicada: 2025-06-04
- La nau del LOGIS Bages, construïda per Coperfil amb un dret de superfície sobre la parcel·la de Cimalsa, que finalment l’any 2015 va passar a ser propietat de Cimalsa, presenta greus problemes de goteres i de desintegració de la xapa de la coberta per la salinitat de la zona, ja que la nau es troba molt propera una nau que té un dipòsit de sal a cel obert que segons tots els indicis i llevat prova en contrari, podría estar provocant una gran salinitat en l’ambient, cosa que no es va tenir en compte en la redacció del projecte i construcció de la nau. Per solucionar aquest problema, Cimalsa va licitar un projecte de doblat de la coberta de la nau del LOGIS Bages, on finalment i després d’estudiar diverses alternatives es va arribar a la conclusió que la solució més adient és la substitució de la xapa superior de la coberta per una xapa amb revestiment Zafiro Elite preparada per ambients salins i agressius. Les obres finalment no doblen la coberta sinó que es rehabilita. També es substitueixen les canals i s’impermeabilitzen, es reforça el sistema de drenatge de la coberta i es construeix una escala per accedir a la coberta de forma segura per realitzar tasques de manteniment.1 oferta · baja del 22,8 %Resuelta1.407.622 €Adjudicada: 2024-04-26
Ver 4 másVer menos
- L’equipament, nau d’ovelles de Ca n’Oller, situat al terme municipal de Montcada i Reixac, té una coberta a dues aigües. Va ser construïda amb dos canals de recollida d’aigües pluvials amb una longitud de 60 ml a cada costat, i amb un baixant en un dels extrems. Degut a la seva longitud un punt d’evacuació situat en un dels extrems de la canal era insuficient i des del principi portava problemes. Durant la seva vida útil no es va realitzar el manteniment necessari de forma periòdica, com seria la forma òptima, i el gruix de la xapa de les canals (1 mm) s’ha de millorar, per tenir més resistència al contacte continu amb humitat. Per últim l’any 2020, degut al temporal Gloria ocorregut durant el primer trimestre, va fer malbé totes les canals agreujant més el problema. Des de llavors fins a data d’avui no s’ha fet cap actuació. Per recuperar el sistema d’evacuació de recollida de pluvials, és necessari realitzar una actuació de reposició de la totalitat de les dues unitats de canals de 60 ml cadascuna amb un gruix mínim d’1,5 mm. Execució d’un nou col·lector, pericons, i baixants de PVC repartits al llarg de la longitud de la canal, com a mínim el sistema que es recull en els amidaments adjunts. També s’ha de tenir present la retirada de la canal existent, la gestió de residus de la mateixa, i les mesures de seguretat que aquests treballs comporten. Degut a la ubicació i accessos a la nau, es obligatòria la realització d’una visita a l’àmbit de l’obra, amb el/la tècnic/a del Parc, aquesta visita serà prèviament concertada i acordada entre ambdues parts. Per aquest motiu, és necessari la contractació d’una empresa que realitzi l’arranjament, adaptant-se a les necessitats que es descriuen en el present informe. Adjudicada25.888 €Adjudicada: 2023-07-20
- Contractes per l'execució de les obres de 6 instal·lacions solars fotovoltaiques a les cobertes de 6 edificis públics d'equipaments municipals. Aquestes obres seguiran el que s'estableix als projectes tècnics, que s'inclouen en l'expedient. L'objecte de la licitació es divideix en els lots següents:
LOT 1 PROJECTE TÈCNIC DE DISSENY
Instal·lació fotovoltaica de 20 kWn per autoconsum a l'Edifici Fiveller
PROJECTE TÈCNIC DE DISSENY
Instal·lació fotovoltaica de 10 kWn per autoconsum al Centre de Producció Cultural i Juvenil Polidor
PROJECTE TÈCNIC DE DISSENY
Instal·lació fotovoltaica de 20 kWn per autoconsum a la coberta del Centre Cultural Besòs
LOT 2 PROJECTE TÈCNIC DE DISSENY Instal·lació fotovoltaica de 56 kWn per autoconsum a l'edifici del Mercat
LOT 3 PROJECTE TÈCNIC DE DISSENY
Instal·lació fotovoltaica de 100 kWn per autoconsum a la coberta de l'Edifici Besòs
LOT 4 PROJECTE TÈCNIC DE DISSENY
Projecte per instal·lació fotovoltaica de 50 kWn per autoconsum a la coberta de l'Escola Pompeu Fabra Resuelta112.513 €Publicada: 2022-10-10
- Obra de modificació de la coberta de la planta d'envasos del Centre de Tractament de Residus Municipals (CTRM) de Gavà-Viladecans. Resuelta53.472 €Publicada: 2022-06-29
- Contractació de la Obra de substitució parcial de la coberta del pavelló poliesportiu al Complex Esportiu Municipal Resuelta82.343 €Publicada: 2018-06-20
Organismos que adjudican a SUMUVE, SA
| Órgano de contratación | Adjudicaciones | Importe |
|---|---|---|
| Centrals i Infraestructures per a la Mobilitat i les Activitats Logístiques, SA (CIMALSA) | 2 | 2.221.848 € |
| Ajuntament de Sant Adrià de Besòs | 1 | 112.513 € |
| Ajuntament de Montornès del Vallès | 1 | 82.343 € |
| Consorci del Parc Natural de la Serra de Collserola | 1 | 25.888 € |
| Selectives Metropolitanes S.A.U. | 1 | 53.472 € |
Ver 4 másVer menos
| Diputació de Girona | 1 | 117.477 € |
| Consorci de Polítiques Ambientals de les Terres de l'Ebre (COPATE) | 1 | 172.742 € |
| Ajuntament de Torelló | 1 | 277.439 € |
| Ajuntament d'Abrera | 1 | 152.051 € |
Dónde trabaja SUMUVE, SA
| Comunidad autónoma | Licitaciones |
|---|---|
| Cataluña | 9 |
Empresas similares a SUMUVE, SA
Tipos de contrato (licitaciones)
- Obras100.0%
Ver el detalle por tipo de contrato
| Tipo de contrato | Licitaciones | Importe |
|---|---|---|
| Obras | 10 | 3.215.773 € |
Distribución del presupuesto (licitaciones)
Ver el detalle por rango
| Rango de presupuesto | Licitaciones |
|---|---|
| 10.000 – 50.000 € | 1 |
| 50.000 – 200.000 € | 4 |
| 200.000 € – 1M € | 3 |
| 1M – 5M € | 2 |
Palabras clave
Contratos menores de SUMUVE, SA por año
| Año | Contratos menores | Importe |
|---|---|---|
| 2024 | 2 | 24.260 € |
Tipos de contrato (contratos menores)
- Servicios100.0%
Ver el detalle por tipo de contrato
| Tipo de contrato | Contratos menores | Importe |
|---|---|---|
| Servicios | 2 | 24.260 € |
Organismos que más contratos menores adjudican a SUMUVE, SA
| Órgano de contratación | Contratos menores |
|---|---|
| Departament de Drets Socials i Inclusió | 2 |
¿Cómo me puedo enterar de licitaciones como las que gana SUMUVE, SA?
Crea una cuenta en el-vinculo.com y te ofrecemos un mes gratuito y la configuración de los filtros de tu empresa —tipo de contrato, códigos CPV, importe y territorio—. Nuestros algoritmos de búsqueda con inteligencia artificial analizan cada licitación que se publica y la comparan con tu perfil por su contenido, no solo por palabras clave, para que seas el primero en enterarte cuando salgan nuevas licitaciones en los mismos códigos CPV y organismos. Te avisamos por email en cuanto se publica una que encaja, con todo el plazo por delante para preparar la oferta.
Explora más licitaciones
Consulta el historial completo de adjudicaciones de SUMUVE, SA, sus competidores y los organismos con los que trabaja en El Vínculo.