Suministro, instalación y puesta en marcha de un sistema de cromatografía líquida acoplado a un espectrómetro de masas de altas prestaciones para estudios proteómicos con destino a los Centros Científicos y Tecnológicos de la Universidad de Barcelona. El objeto también comprende un ordenador conectado al espectrómetro de masas, un ordenador extra para procesar datos de alta capacidad, software y otros aparatos de procesamiento de muestras, detallados en el Pliego de prescripciones técnicas. Incluye el transporte y el seguro del sistema y accesorios hasta el lugar de instalación de la Universidad. Se incluye la formación que comprende: − Formación de usuario LSMS de 2 días, impartida por un científico de aplicaciones de campo. − 6 horas de formación remota LSMS en línea para 1-4 personas por parte de un científico de aplicaciones de campo, incluido certificado de formación. Se incluirán todos los manuales (de uso, técnicos y de mantenimiento) como mínimo en formato electrónico. El objeto contempla una garantía de tres años a partir de la fecha en que el equipo se encuentre instalado en el laboratorio y demostrado que el equipo funciona según las especificaciones técnicas. Este contrato está financiado por el proyecto: Sistema de espectrometría de masas de altas prestaciones para estudios proteómicos y compatible con análisis de distribución espacial, referencia EQC2024-008716-P, financiado por el MCNU/AEI/10.13039/501100011033 y cofinanciado por el Fondo Europeo de Desarrollo Regional (FEDER, UE), conforme a la Resolución de 26 de marzo de 2024 de la convocatoria de ayudas para la adquisición de equipamiento científico-técnico dentro del Subprograma Estatal de Infraestructuras y Equipamiento Científico-Técnico del Programa Estatal para Impulsar la Investigación Científica y su Transferencia, en el marco del Plan Estatal de Investigación Científica y Técnica y de Innovación 2021-2023. Beneficiario: Juan Francisco Sanguesa Ferrer.
Expediente 2026/38 · Universitat de Barcelona
Licitación pública de suministros convocada por Universitat de Barcelona (Barcelona). Con valor estimado de 600.000 €. Procedimiento negociado sin publicidad. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-06-25. Expediente 2026/38.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 2026/38
- Estado
- Resuelta
- Órgano de contratación
- Universitat de Barcelona
- Tipo de contrato
- Suministros
- Procedimiento
- Negociado sin publicidad
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 105 días
- Lugar de ejecución
- Barcelona
Fechas clave
- Publicación
- 2026-06-10
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-06-25
Códigos CPV
- 38432200Cromatógrafos
- 38433100Espectrómetros de masas
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| THERMO FISHER SCIENTIFIC, S.L. | Formalizado | 599.970 € | 2026-07-30 |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2026-06-10 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2026-07-07 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Formalización | 2026-08-03 |
| DOUE | Anuncio de Formalización | 2026-08-03 |
Ubicación geográfica
- Barcelona, Barcelona, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Universitat de Barcelona
Ver el órgano →- Suministro de pienso para los animales de los estabularios de los Centros Científicos y Tecnológicos de la Universidad de Barcelona (CCiTUB). Este contrato comprende todos los productos que se describen en el Pliego de Prescripciones Técnicas (en adelante PPT), con las especificaciones y características técnicas que se detallan en el mismo, y que son los que se relacionan a continuación: Pienso de mantenimiento para rata-ratón. Pienso de mantenimiento para rata-ratón irradiado. Pienso de cría para rata-ratón. Pienso para conejo. Pienso para cerdo. Forma parte del objeto del contrato el transporte, la entrega del producto, la retirada de los elementos necesarios para el transporte y el embalaje, y la colocación en los almacenes del producto en los distintos estabularios de los CCiTUB. PublicadaPublicada: 2026-07-31
- Subministrament de la roba esportiva dels participants de la lliga universitària i de les seleccions esportives, de la Universitat de Barcelona, mitjançant un sistema de venda per internet/botiga on line que permeti sol·licitar els productes.
Els productes s’hauran de lliurar al domicili que indiqui en aquesta comanda online l’usuari final (que variarà en funció de l’equip).
El delegat de cada equip facilitarà a l’empresa l’adreça per al lliurament de les equipacions de tots els membres de l’equip
L’objecte del contracte també compren el transport i la distribució de les comandes dels productes en un màxim de 10 dies naturals. PublicadaPublicada: 2026-07-30
- Serveis professionals de suport tècnic especialitzat en producció de contingut fotogràfic. Les prestacions venen especificades en el plec de prescripcions tècniques.
Les prestacions objecte del contracte son:
- Realitzar i editar fotografies per a reportatges de gran format.
- Realitzar sessions fotogràfiques.
- Realitzar cobertures d’actes de format més breu.
L’objecte del contracte no inclou les despeses que s’originin en virtut dels desplaçaments requerits al personal adscrit al contracte. PublicadaPublicada: 2026-07-29
- Suministro de 12 automóviles en régimen de arrendamiento, sin opción de compra, para el Servicio de Vehículos y el Rectorado de la Universidad de Barcelona, de acuerdo con los requerimientos mínimos descritos en el pliego de prescripciones técnicas. El objeto incluye la gestión del renting, matriculación y entrega de los vehículos. También incluye todos los impuestos y tasas obligatorias, el seguro a todo riesgo, el mantenimiento integral del vehículo (correctivo y preventivo) y los vehículos de sustitución. PublicadaPublicada: 2026-07-29
- Serveis de consultoria i assistència tècnica especialitzada en entorns web i serveis digitals corporatius de l’entitat, incloent tasques d’assessorament tecnològic, anàlisi tècnica i funcional, suport expert en la definició i evolució de solucions digitals, així com suport en la coordinació i supervisió tècnica de proveïdors i projectes relacionats amb plataformes web i aplicacions corporatives.
El contracte es configura a preu global tancat per a la totalitat de les prestacions descrites en el seu objecte.
La empresa adjudicatària oferirà una única persona per a la realització dels treballs durant tot el període del contracte.
A efectes de dimensionament de les prestacions, s’estima una dedicació mínima de 800 hores de serveis especialitzats durant la vigència del contracte ResueltaPublicada: 2026-07-17
- servei de programació d’un perfil de programador per implementar noves
funcionalitats d’integració de cobraments per TPV i l’aplicació ATENEA ECOFIN de la Universitat de
Barcelona, amb l’objectiu d’automatitzar la gestió dels cobraments, devolucions i operacions amb targeta,
així com la seva comunicació amb el sistema econòmic i financer de la Universitat basat en SAP.
Aquesta funcionalitat està basada en tecnologia Oracle en entorn web format per:
• Gestor de bases de dades (Oracle Database Server).
• Servidor d’aplicacions (Weblogic 12.2.1.4).
• Tecnologia de desenvolupament Java: Spring Boot 2.7.18, JSF (Primefaces), JPA
(EclipseLink), SOAP, REST, Oauth 2.0, SAML 2.0.
Les connexions entre aquestes aplicacions actualment s’estan fent manualment. És per això que es
demana un reforç que ajudi a programar aquesta aplicació que connectarà amb les diferents aplicacions.
Aquest reforç durà a terme les tasques de desenvolupament i integració amb ATENEA ECOFIN, incloenthi:
• Base de dades Oracle.
• Eclipse com a IDE.
• Java Server Faces ( Prime Faces).
• Spring Boot (abans posava Spring Framework).
• Maven.
• Java Persitence API i EclipseLink.
• GIT per al control de versions.
• Arquitectura MVC (Model-View-Controller).
• Certificats Digitals ResueltaPublicada: 2026-07-16
- Concessió del servei de reprografia, producció de documents, enquadernació i altres tasques de manipulació de documents per a la comunitat universitària de la Universitat de Barcelona i les entitats del Grup UB.
L’objecte també inclou la comercialització de diferents tipus de material adreçats únicament l’alumnat de la Universitat de Barcelona i del Grup UB. El PDI i el PTGAS haurà de comprar aquests materials mitjançant l’acord marc, SDA o contracte corresponent.
Tot i l’especificat al paràgraf anterior, les concessions ubicades en instal·lacions de la Universitat de Barcelona, es poden considerar equivalents a proveïdors homologats. Aquesta equivalència només és aplicable quan un cop rebuda l’oferta del proveïdor homologat per un acord marc o un sistema dinàmic d’adquisició, s’obtingui del concessionari de la Universitat de Barcelona una oferta amb millor relació qualitat-preu.
Forma part de l’objecte la prestació dels següents serveis:
1. Servei de reprografia
2. Venda de material bàsic de papereria
3. Venda de material específic necessari per a les pràctiques acadèmiques
4. Venda de roba sanitària
5. Venda de llibres
6. Venda del fons editorial de la Unitat de Publicacions de la UB
7. Venda d’articles de marxandatge de la Unitat d'Imatge Corporativa de la UB
8. Suport al personal docent i investigador per a la utilització de la lectora òptica
La prestació objecte d’aquesta concessió s’haurà de dur a terme d’acord amb l’indicat al Plec de prescripcions tècniques. PublicadaPublicada: 2026-07-14
- Subministrament i muntatge de mobiliari i equipaments així com d’un sistema d’extracció de fums, per a la planta Tecnològica Alimentària i Gastronòmica de l'Edifici Marina. Campus de l'Alimentació de Torribera de la Facultat de Farmàcia i Ciències de l'Alimentació. També inclou el servei per dur a terme els treballs previs de desinstal·lació, desmuntatge, trasllat i emmagatzematge d’uns equipaments existents i la seva instal·lació en els nous espais, d’acord amb les indicacions del plec de prescripcions tècniques.
L’objecte del contracte inclou les següents actuacions:
- Desinstal·lar, desmuntatge, trasllat i emmagatzematge de la campana existent de 750x1000mm ubicada a l’edifici Masia.
- Desinstal·lar, desmuntatge, trasllat i emmagatzematge de l’actual variador de freqüència de l’extractor existent ubicat a l’edifici Masia.
- Posterior muntatge i instal·lació tant de la campana desmuntada com del variador de freqüència un cop les obres ho requereixin.
- Subministrament, instal·lació i muntatge del nou extractor, quatre campanes extractores de cuina, conducte EI30 i sistema d’extinció de les campanes instal·lades un cop les obres ho requereixin.
- Subministrament i col·locació del nou mobiliari (taules i aigüera) un cop acabades les obres. EvaluaciónPublicada: 2026-07-10
- Subministrament, instal·lació i posada en funcionament d’un sistema modular de mesures físiques i elèctriques (PPMS, Physical Properties Measurement System) amb refrigerador de dilució i un camp magnètic de fins als 9 T.
Els components que integren el sistema són:
- Un mòdul VSM (Vibrating Smple manetometer) per mesures magnètiques,
- Un mòdul ACMS (AC Susceptibility Measurement) per mesures de susceptibilitat magnètica AC,
- Un mòdul ETO (Electrical Transport Options) per mesures elèctriques, i
- Un mòdul DCRM (DC Resistivity Measurement) per mesures de resistivitat DC.
Les característiques tècniques del subministrament objecte del contracte; així com, les condicions d’execució estan descrites a la clàusula 3 del plec de prescripcions tècniques.
Aquest contracte està finançat pel projecte Adquisició d’un sistema de mesures magnètiques i elèctriques amb refrigerador de dilució, referència EQC2024-007918-P, finançat per MICIU/AEI/10.13039/501100011033 i FEDER, UE. Juan Fran Sangüesa Ferrer (Subprograma Estatal de Infraestructures i Equipament Científic-Tècnic, convocatòria corresponen el 2024 (EQC2024), per ajuts en l’adquisició d’equipament Científic-Tècnic, del Programa Estatal per impulsar la Investigació Científic-Tècnica i la seva transferència dins del marc del Pla Estatal de Investigació Científica i Técnica i de Innovació 2021-2023. L’ajut serà cofinançat per la Unió Europea a través del Fondo Europeo de Desarrollo Regional (FEDER), dins del Programa Plurirregional de España FEDER 2021-2027). AdjudicadaPublicada: 2026-07-08
- Subministrament i muntatge de bancades destinades a les aules del Mòdul 21 A i 21 B de la Facultat de Dret (vegeu el detall al plec de prescripcions tècniques, des d’ara PPT).
També forma part de l’objecte el transport fins al lloc de la instal·lació i el muntatge de les bancades objecte de la present licitació i eliminació dels embalatges (vegeu apartat 6 del PPT).
El termini de garantia dels béns subministrats és de 2 anys. S’inclou un servei postvenda durant el període de garantia.
El servei postvenda compren:
- assistència tècnica correctiva respecte de les incidències que afectin l’electrificació de les bancades i la resta d’elements subministrats.
- avís d’incidència en un termini màxim de cinc dies hàbils des de la comunicació per la Universitat.
- garantir la disponibilitat de recanvis i components compatibles amb els béns subministrats durant un termini mínim de cinc anys a comptar des de la data de recepció. AdjudicadaPublicada: 2026-07-07