El Vínculo El Vínculo.
Resuelta

Substitució de tubs fluorescents per altres de tecnologia LED, i la seva instal·lació, a diversos edificis de la Universitat de Barcelona, amb l’objectiu de millorar-ne considerablement l’eficiència energètica i reduir-ne l’actual consum elèctric. Els treballs de substitució de les lluminàries necessiten d’un Pla de Seguretat i Salut ateses llurs condicions i ubicació, ja que caldrà desmuntar la lluminària existent, adaptar o substituir-ne el cablejat, al qual caldrà accedir mitjançant l’aixecament de plaques dels falsos sostres, o bé mitjançant l’obertura de nous registres als sostres en cas que no existeixi l’accés. Per tant, durant l’execució de l’obra, poden realitzar-se petites actuacions d’obra civil: obertura de forats, trencament de plaques de fals sostre, realització de regates, desmuntatge de lluminàries en el fals sostre, repàs de pintura, etc... A més, cal tenir en compte que en alguns espais serà necessari emprar mitjans d’elevació (bastida, plataforma elevadora, grua, etc,) per poder realitzar les tasques de substitució i d’instal·lació.

Expediente 2024/39 · Universitat de Barcelona

Licitación pública de obras convocada por Universitat de Barcelona (Barcelona). Con valor estimado de 761.966 €. Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-10-14. Expediente 2024/39.

Importes y cifras

761.966 €
Valor estimado
3
Lotes

Datos del expediente

Expediente
2024/39
Estado
Resuelta
Órgano de contratación
Universitat de Barcelona
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Abierto
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Lugar de ejecución
Barcelona

Fechas clave

Publicación
2024-09-18
Fin de presentación de ofertas
2024-10-14

Códigos CPV

Lotes (3)

LoteObjetoPresupuestoCPV
1 • Edifici Històric • Facultat de Belles Arts
2 • Facultat de Geografia i Història • Campus de Bellvitge
3 • Campus Mundet

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
COFELY ESPAÑA SA · Lote 1 Formalizado 266.963 € 2025-02-06
GEINSTAL GESTION INTEGRAL DE INSTALACION · Lote 2 Formalizado 224.064 € 2025-02-03
VEOLIA SERVEIS CATALUNYA S.A.U. · Lote 3 Formalizado 226.317 € 2025-02-03

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2024-09-18
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2025-01-27
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2025-01-27
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2025-01-27
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2025-02-04
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2025-02-04
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2025-02-07

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Universitat de Barcelona

Ver el órgano →