Subministrament i instal·lació de bateria de condensadors trifàsica de 400 V i freqüència de 50 Hz, de 90kVAr de potència reactiva, de funcionament automàtic, amb filtre de rebuig, per a xarxes pol·lucionades per harmònics, amb regulador d'energia reactiva, amb condensadors autoprotegits, contactors amb resistències de preinserció i armari metàl·lic amb grau de protecció IP-21, de peu, col·locat, tipus CIRCUTOR OPTIM FRS P&P 90-440 o sistema equivalent. Inclou dispositiu de protecció (diferencial de maniobra per contactors), transport, descàrrega, posada a en marxa, així com totes les comprovacions pertinents per la seva correcta instal·lació i funcionament. En els treballs s’inclourà la escomesa elèctrica a bateria de condensadors (cable LHA RZ1-K(AS) 1x70mm2 0,6/1kv), el dispositius de protecció (diferencial de maniobra per contactors), el transformador de corrent de nucli obert i el cablejat de control a bateria, així com tots els elements auxiliars i necessaris, inclòs aparellatge necessari i comprovacions, per deixar l’equip correctament instal·lat i funcionant. S’inclouen tots els treballs que siguin necessaris per garantir la correcta instal·lació dels components així com els mitjans auxiliars necessaris per a la correcta instal·lació, tenint en consideració les característiques constructives de l’edifici i la instal·lació elèctrica existent. La programació de l’execució dels treballs, es coordinaran per minimitzar l’afecció educativa, cosa que pot provocar haver de realitzar els treballs fora del calendari educatiu.
Expediente CET007_2025 · Departament d'Educació i Formació Professional
Licitación pública de obras convocada por Departament d'Educació i Formació Professional (Tarragona). Con valor estimado de 8.189 € y presupuesto de 9.909 € (IVA incluido). Procedimiento contrato menor. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-02-14. Expediente CET007_2025.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- CET007_2025
- Estado
- Resuelta
- Órgano de contratación
- Departament d'Educació i Formació Professional
- Tipo de contrato
- Obras
- Procedimiento
- Contrato Menor
- Tramitación
- Ordinaria
- Lugar de ejecución
- Tarragona
Fechas clave
- Publicación
- 2025-01-31
- Fin de presentación de ofertas
- 2025-02-14
Códigos CPV
- 31711154Baterías de condensadores
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| ESMA ESPAI 9, S.L. | Formalizado | 6.846 € | 2025-03-03 |
Ubicación geográfica
- Tarragona, Tarragona, Cataluña
Otras licitaciones de Departament d'Educació i Formació Professional
Ver el órgano →- Serveis de recollida de fulls de resposta, gravació, verificació, anàlisi de dades, generació de fitxers analitzables utilitzant el programa SPSS i destrucció certificada del material en paper corresponents a les proves de certificació de nivell intermedi B1, nivell intermedi B2, nivell avançat C1 i nivell avançat C2 de les Escoles Oficials d'Idiomes. PublicadaPublicada: 2026-09-01
- Licitació pel subministrament de màquines eina a l’INS Santa Eugènia de Girona PublicadaPublicada: 2026-08-31
- Contractació del servei de bar-cantina per a l’Institut Severo Ochoa mitjançant procediment obert simplificat PublicadaPublicada: 2026-08-05
- Servei de neteja del centre Institut de Cervelló de Cervelló PublicadaPublicada: 2026-07-31
- Contractació del servei de bar-cantina per a l'Institut Camps Blancs, mitjançant procediment obert simplificat abreujat PublicadaPublicada: 2026-07-30
- Contractació del servei de neteja de l’Institut Can Margarit mitjançant procediment obert simplificat PublicadaPublicada: 2026-07-23
- Obres de construcció de bases per a edifici prefabricat a l'Institut Lacetània de Manresa. (Codi del centre: 08020462 - Codi ENS: 0655). PublicadaPublicada: 2026-07-20
- Contractació del servei de neteja de l’Institut Pallejà mitjançant procediment obert simplificat PublicadaPublicada: 2026-07-17
- Servei d’hípica del centre INS Les Salines del Prat de Llobregat AdjudicadaPublicada: 2026-07-16
- Servei de monitoratge de suport a l'alumnat que cursa estudis postobligatoris no universitaris amb necessitats educatives especials dels centres públics de Catalunya que manifesten dificultats en l'autonomia personal i/o la mobilitat. PublicadaPublicada: 2026-07-15