Servicio de prevención y control de la legionela y las plagas en las instalaciones municipales y espacios públicos de Sallent
Expediente 2026/494 · Ajuntament de Sallent
Licitación pública de servicios convocada por Ajuntament de Sallent (Barcelona). Con valor estimado de 252.522 €. Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-05-11. Expediente 2026/494.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 2026/494
- Estado
- Resuelta
- Órgano de contratación
- Ajuntament de Sallent
- Tipo de contrato
- Servicios
- Procedimiento
- Abierto
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 2 años
- Lugar de ejecución
- Barcelona
Fechas clave
- Publicación
- 2026-04-10
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-05-11
Códigos CPV
- 90920000Servicios de higienización de instalaciones
- 90921000Servicios de desinfección y exterminio
- 90922000Servicios de control de plagas
Lotes (2)
| Lote | Objeto | Presupuesto | CPV |
|---|---|---|---|
| 1 | Legionela | — | — |
| 2 | Plagas | — | — |
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| BIBLION IBERICA, S.L. | Formalizado | 43.477 € | 2026-08-03 |
| BIBLION IBERICA, S.L. | Formalizado | 20.882 € | 2026-08-03 |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2026-04-10 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2026-07-30 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2026-07-30 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Formalización | 2026-08-03 |
| DOUE | Anuncio de Formalización | 2026-08-05 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Formalización | 2026-08-03 |
| DOUE | Anuncio de Formalización | 2026-08-05 |
Ubicación geográfica
- Barcelona, Barcelona, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Ajuntament de Sallent
Ver el órgano →- L’objecte del present contracte és la contractació del subministrament d’una solució informàtica en modalitat tipus SAAS (Software As Service), per a la gestió dels recursos humans de l’Ajuntament de Sallent. El contracte comprèn el servei d’implementació de la solució, així com la migració i integració de les dades, en els termes previstos en el Plec de Prescripcions Tècniques. AdjudicadaPublicada: 2026-07-01
- L’objecte del contracte és l’arranjament dels trams de camins descrits del Pla de Prevenció d’Incendis Forestals (PPI) 2026. PublicadaPublicada: 2026-06-18
- L’objecte del present contracte és la contractació del subministrament i instal·lació i/o muntatge de l’equipament de mobiliari de tot l’edifici, així com els paraments i utensilis necessaris per a la nova Residència i Centre de dia a Sallent, en els termes previstos en el Plec de Prescripcions Tècniques. AdjudicadaPublicada: 2026-05-20
- Servei de prevenció aliè de riscos laborals, vigilancia de la saluti coordinació d'activitats empresarials de l'Ajuntament de Sallent. AdjudicadaPublicada: 2026-04-30
- L’objecte d'aquest contracte és el servei de monitoratge, dinamització i acompanyament (personal) dels grups d’infants i joves que participen al casal esportiu de Sallent, el qual s’organitza i dirigeix des de l’àrea d’esports municipal. AdjudicadaPublicada: 2026-04-24
- L’objecte del contracte és l’execució dels treballs de construcció d’uns nous vestidors femenins annexos als vestidors masculins i la rehabilitació de les graderies existents al cap de futbol de Sallent, de conformitat amb el projecte tècnic aprovat definitivament per Junta de Govern Local de data 17 de febrer de 2026. ResueltaPublicada: 2026-03-26
- L’objecte del contracte és l’execució dels treballs de renovació de la canonada d’aigua de fibrociment existent en la connexió entre el dipòsit de Pal i la connexió amb la xarxa, per una nova canonada de Polietilè d’alta Densitat (PEAD) de conformitat amb el projecte tècnic aprovat definitivament per Junta de Govern Local de data 9 de desembre de 2025. ResueltaPublicada: 2026-03-25
- El present contracte té per objecte el servei de manteniment de les instal·lacions d’enllumenat exterior de titularitat municipal, instal·lacions eventuals per a festes i altres instal·lacions municipals a Sallent, així com el subministrament d’aquell material que es necessiti en el marc de la prestació del servei. ResueltaPublicada: 2026-01-23
- L’objecte del present contracte són els serveis de teràpia ocupacional i metge/essa a la Residència i Centre de Dia Municipal Sant Bernat del municipi de Sallent. ResueltaPublicada: 2026-01-12
- Treballs d'obra civil per a la instal·lació d'un umbracle a la Plaça Sant Antoni Maria Claret de Sallent. AdjudicadaPublicada: 2025-12-05