Servei de garantia i acompanyament de l'eina CCN-CERT "NGSIEM MONICA", de manera que permeti a l’Ajuntament de Lleida la recol·lecció i emmagatzematge centralitzada de logs, gestionar eficaçment les alertes de les ciberamenaces de seguretat (detecció i gestió avançada d'amenaces, gestió eficaç de la resposta i anàlisi forense) que potencialment afectin els sistemes d'informació , i donar resposta ràpida a aquelles que arribin a materialitzar-se. Aquest servei ha d'englobar un conjunt de mesures encaminades a millorar la seguretat de la informació, permetent disposar de capacitat de detecció, anàlisi i resposta davant incidents de seguretat que puguin succeir a les xarxes i sistemes d'informació. NGSIEM MONICA del CCN-CERT i els serveis associats han de ser avaluats i certificats segons l’Esquema Nacional de seguretat, ENS. Això és un factor cabdal per a garantir la conformitat amb les regulacions i les normatives que són obligatòries per a l'empresa. És important assegurar que els serveis i les solucions contractades no només compleixin amb els estàndards, sinó que també ofereixin les eines i les funcionalitats necessàries per a mantenir la seguretat i la conformitat en la gestió de la informació. El que cal renovar és: 1. Renovació del Manteniment de MONICA NGSIEM i 28 Monitors: o Correctiu, Evolutiu, Preventiu o Suport Telefònic o Suport Tècnic Remot 2. Renovació dels Serveis d'Operació en 24x7: o Notificació d'incidències 24x7 o Contenció o Anàlisi i col·laboració en la recuperació dels sistemes enfront d'un incident o Notificació de les incidències al CCN mitjançant Lucia 3. Renovació del Servei d'Alerta Primerenca
Expediente SER_NSP_2023_0015 · Ajuntament de Lleida
Licitación pública de servicios convocada por Ajuntament de Lleida (Lleida). Con valor estimado de 89.686 €. Procedimiento negociado sin publicidad. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-01-11. Expediente SER_NSP_2023_0015.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- SER_NSP_2023_0015
- Estado
- Resuelta
- Órgano de contratación
- Ajuntament de Lleida
- Tipo de contrato
- Servicios
- Procedimiento
- Negociado sin publicidad
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Lugar de ejecución
- Lleida
Fechas clave
- Publicación
- 2023-12-29
- Fin de presentación de ofertas
- 2024-01-11
Códigos CPV
- 72212732Servicios de desarrollo de software de seguridad de datos
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| ICA SISTEMAS Y SEGURIDAD, S.L. | Formalizado | 58.491 € | 2024-02-02 |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2023-12-29 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2024-01-29 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Formalización | 2024-02-02 |
Ubicación geográfica
- Lleida, Lérida, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Ajuntament de Lleida
Ver el órgano →- L’objecte del contracte és la prestació del servei de control de mosquits i de vespa asiàtica i altres insectes voladors, a les zones humides dels espais naturals de Lleida de Lleida. HABILITACIÓ PROFESSIONAL Les empreses licitadores han d’acreditar lainscripció al corresponent Registre oficial d'establiments i serveis plaguicides ROESP, així comla disposició del’acreditació de capacitació necessària per treballar amb una empresa que manipula biocides per part dels responsables i els treballadors de l’empresa. PublicadaPublicada: 2026-08-11
- L’objecte d’aquest contracte és prestar serveis de suport tècnic per a la realització de la comunicació i difusió del programa anual d’activitats del MORERA. Museu d’Art Modern i Contemporani de Lleida. PublicadaPublicada: 2026-08-11
- contractació del subministrament de sistemes i equips de so, il·luminació i serveis audiovisuals, així com el servei tècnic pel muntatge i desmuntatge d’aquets elements materials, necessaris per a la correcta execució de les activitats organitzades per la Regidoria de Cultura de l’Ajuntament de Lleida, amb motiu de la programació d’Arts escèniques i musicals, que te lloc al Auditori Enric Granados, el Teatre de l’Escorxador, i espais públics de la ciutat on realitzin actes. AdjudicadaPublicada: 2024-12-13
- Les diferents sortides de gegants i el Marraco, així com diferents tasques de manteniment i restauració de les figures de la comparseria municipal, durant l’any 2024 i 2025:
Desembre Cucalocum
Gener Cavalcada Reis
Gener Sant Antoni
Maig Festa Major - Pentinar Gegants
Maig Festa Major - Pregó
Maig Festa Major - Anada a Ofici, Matinals del Seguici i Processó
Maig Festa Major - Conte del Marraco (2)
Maig Festa Major - Batalla de Flors
Maig Festa Major - Trobada Gegantera de la Festa Major
Maig Festa Major - Ballades Finals dels Gegants
Maig Moros i Cristians
Juny Trobada Gegantera de Cappont
Juny Processó de Corpus
Juliol Trobada Gegantera de Pardinyes
Juliol Trobada Gegantera de Jaume I
Juliol Romeria dels Fanalets de Sant Jaume
Setembre Festes de la Tardor - Seguici de les Festes de la Tardor
Setembre Festes de la Tardor - Marraco Nit de Foc
Octubre Festival Tronada
Octubre Dia de la Seu Vella
Altres assegurança, Quotes entitats i federacions, material geganters, manteniment… AdjudicadaPublicada: 2024-12-12
- El servei de mentoria socioeducativa en el marc de les mesures adoptades pel Departament d'Educació i Formació Professional destinades a l'alumnat en situació de vulnerabilitat socioeconòmica i socioeducativa del Servei d'Educació de Catalunya (al qual s'integra el Programa del Ministeri d'Educació i Formació Professional i Esports de cooperació territorial per a l'orientació, l'avenç i l'enriquiment educatiu PROA+) per al curs 24-25 i per la contractació d’una persona que coordini aquest projecte.
Les funcions de la persona contractada seran: seleccionar, formar, supervisar i orientar el rol i les funcions a desenvolupar per part dels mentors voluntaris i de les mentores voluntàries i dur a terme el seguiment de les persones mentorades. ResueltaPublicada: 2024-12-10
- El subministrament dels àpats de dinar i sopar i dels entrepans del servei de baixa exigència alimentària del Servei de Menjador Social Municipal. AdjudicadaPublicada: 2024-11-27
- La prestació del servei d’implantació de solucions tecnològiques per a la creació d’un espai físic (pensat com a showroom tecnològic) per contribuir a la generació de coneixement, la reflexió i la creació d’experiències digitals per a l’activitat econòmica amb punt de venda com a empresaris, autònoms, professionals del sector Retail i associats (comerç, turisme, hostaleria) del municipi de Lleida. AdjudicadaPublicada: 2024-11-27
- Adjudicació les llicències temporals per a l’ocupació de la via pública per instal·lar xurreries, creperies i/o food trucks, atorgats mitjançant un procediment públic i de concurrència competitiva AdjudicadaPublicada: 2024-11-26
- L’objecte del present contracte és la regulació de les condicions pel subministrament de materials per a la brigada d’obres municipal per poder realitzar les tasques de manteniment de l’espai públic. AdjudicadaPublicada: 2024-11-20
- OBJECTE DEL CONTRACTE:
LOT 1: CAVALCADA DE REIS.
L’objecte del contracte és el subministrament de sistemes i equips de sonorització i il·luminació, inclosa la instal·lació i posada en marxa, que es basa bàsicament en la instal·lació de les llums i dels altaveus, així com el servei tècnic pel muntatge i desmuntatge d’aquets elements materials per tal d’adequar les carrosses amb motiu de la Cavalcada de Reis, i del seguiment per part dels tècnics de la seva posada en marxa i execució durant la Cavalcada de Reis.
LOT 2: FACTORIA DELS REIXOS: subministrament i servei de sonorització, il·luminació i serveis audiovisuals, inclosa la instal·lació i posada en marxa, necessaris per a l‘activitat anomenada Factoria dels Reixos. AdjudicadaPublicada: 2024-11-20