El Vínculo El Vínculo.
Adjudicada

Retirada del terraplè sobre el tauler de l’estructura actual i de les bigues d’acer i troncs que el sostenen. No es demoleixen els estreps actuals. Excavació dels estreps excavant una rasa a costat i costat, en les coordenades de replanteig del plànol núm. 4, de 3,65 m i 3,55 m de fondària respectivament i 150 cm d’amplada i 6’15 m de llargada, segons dimensions indicades al plànol núm. 5-1. Rebliment de les rases excavades fins a 115 cm sota la rasant del tauler acabat amb formigó ciclopi, a base de pedres i formigó HM-20/B/10/IIa reblint els intersticis de les pedres. Formació dels carregadors de les bigues del tauler amb estructura de formigó armat. Amplada en el recolzament de 70 cm i llargada de 535 cm, segons dimensions, armat i característiques indicades al plànol núm. 5-1. Tauler del pont: 8 bigues pretensades de 40 cm de cantell, tipus TL-40 de Prefabricats Pujol, o similar, col·locades a tocar l’una de l’altra fent innecessari l’encofrat inferior del tauler (i minimitzant el cantell de l’estructura comparant amb solucions amb bigues “doble T” i encofrats perduts), per a suportar la càrrega de la Instrucció de Ponts IAP-2011 col·locades sobre els neoprens, prèviament formada la base d’anivellament amb morter d’alta resistència. Tauler del pont: capa de compressió amb formigó HA-30/B/20/IIa i armat segons plànol núm. 5- 2 amb acer B-500-SD, de manera que hi hagi un recobriment de 10 cm sobre la coronació de les bigues pretensades (cantell total de 50 cm). Rebliment dels trasdós dels carregadors amb tot-u artificial fus Z-2 compactació al 100% del seu Próctor modificat i adequació amb el mateix material les entrades al pont, adequant el seu traçat. Col·locació de les barreres de protecció a vehicles a l’exterior de la calçada amb 1 travesser de 180 mm de diàmetre i suports de fusta de 140 mm de diàmetre amb ànima d'acer (perfil C100), separats cada 2 o 4 m, tipus BEAM-N2-S4R, segons les característiques dels 3 plànols núm. 6.

Expediente 2025/432 · Ajuntament de Montferrer i Castellbò

Licitación pública de obras convocada por Ajuntament de Montferrer i Castellbò (Lleida). Con valor estimado de 38.570 € y presupuesto de 46.670 € (IVA incluido). Procedimiento contrato menor. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-08-22. Expediente 2025/432.

Importes y cifras

38.570 €
Valor estimado
46.670 €
Presupuesto (con IVA)

Datos del expediente

Expediente
2025/432
Estado
Adjudicada
Órgano de contratación
Ajuntament de Montferrer i Castellbò
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Contrato Menor
Tramitación
Ordinaria
Lugar de ejecución
Lleida

Fechas clave

Publicación
2025-08-07
Fin de presentación de ofertas
2025-08-22

Códigos CPV

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
EXCAVACIONS CAL TONI-SANTACREU SLU Adjudicado 38.570 € 2025-11-14

Ubicación geográfica

Otras licitaciones de Ajuntament de Montferrer i Castellbò

Ver el órgano →