El Vínculo El Vínculo.
ResueltaFinanciación UEContrato SARA

Redacció dels projectes i direcció d’obres i altres serveis vinculats per a l’adequació de l’edifici de l’antic teatre del recinte Mundet, com a seu del Barcelona Center for Applied Neurosciences (BCAN), amb el guanyador del concurs de projectes, d’acord amb la clàusula 1.3 i 19 del plec de clàusules administratives particulars (en endavant PCAP) regulador del concurs d’idees per a la selecció de la proposta arquitectònica més avantatjosa-expedient 2024/242, per procediment negociat, d’acord amb l’article 168 d) de la LCSP. Finançament La Diputació de Barcelona, d’acord amb el Dictamen d’aprovació del conveni entre la Diputació de Barcelona i la Universitat de Barcelona (exp. núm. 2024/25456) i el Protocol institucional d’intencions entre la Diputació de Barcelona i la Universitat de Barcelona, signat en data 30 de gener de 2025. 2. Ajut de la Unió Europea a través del Fons Europeu de Desenvolupament Regional 2021- 2027 i amb el suport del Departament de Recerca i Universitats de la Generalitat de Catalunya, per a la realització de projectes Singulars Institucionals que possibilitin la generació de recerca d'excel·lència, l'atracció del talent i el desenvolupament d'activitats de transferència de coneixement i valorització, mitjançant la construcció, l'adquisició, l'habilitació, rehabilitació o l'ampliació substancial d'edificacions per a infraestructures d'R+D+I, resolució definitiva del 12 de desembre de 2025. La redacció de la documentació objecte del contracte s’efectuarà d’acord amb l’establert a l’apartat 7 i a l’Annex 8 del plec de prescripcions tècniques (en endavant PPT) del concurs d’idees, expedient 2024/242 i segons les següents fases: a. El desenvolupament del projecte: - Fase Avantprojecte - Fase Projecte Bàsic - Fase Projecte Executiu b. Direcció i execució de les obres

Expediente 2025/202 · Universitat de Barcelona

Licitación pública de servicios convocada por Universitat de Barcelona (Barcelona). Con valor estimado de 1.406.802 €. Procedimiento negociado sin publicidad. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-01-15. Expediente 2025/202.

Importes y cifras

1.406.802 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
2025/202
Estado
Resuelta
Órgano de contratación
Universitat de Barcelona
Tipo de contrato
Servicios
Procedimiento
Negociado sin publicidad
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
3 años
Lugar de ejecución
Barcelona

Fechas clave

Publicación
2026-01-08
Fin de presentación de ofertas
2026-01-15

Códigos CPV

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
SCOB ARQUITECTURA I PAISATGE SLP I BARCELO-BALANZO SLP UTE Formalizado 1.172.335 € 2026-04-21

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2026-01-08
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2026-03-18
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2026-04-23

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Universitat de Barcelona

Ver el órgano →