Prestación de servizos de apertura anticipada, monitoraxe do comedor escolar e servizo de cátering da Escola Infantil (EEI) de Coirós.
Expediente 2026/C004/000006 · Alcaldía del Ayuntamiento de Coirós
Licitación pública de servicios convocada por Alcaldía del Ayuntamiento de Coirós (A Coruña). Con valor estimado de 121.346 € y presupuesto de 66.740 € (IVA incluido). Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-08-20. Expediente 2026/C004/000006.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 2026/C004/000006
- Estado
- Evaluación
- Órgano de contratación
- Alcaldía del Ayuntamiento de Coirós
- Tipo de contrato
- Servicios
- Procedimiento
- Abierto
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Lugar de ejecución
- A Coruña
Fechas clave
- Publicación
- 2026-08-05
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-08-20
Códigos CPV
- 55520000Servicios de suministro de comidas desde el exterior
- 55523100Servicios de comidas para escuelas
- 85312110Servicios de cuidado diurno para niños
Lotes (2)
| Lote | Objeto | Presupuesto | CPV |
|---|---|---|---|
| 1 | Servizo de persoal de monitoraxe dos servizos de apertura anticipada e de comedor na EEI do Concello de Coirós | 35.805 € | 55523100, 85312110, 55520000 |
| 2 | Servizo de cátering do servizo de comedor na EEI do Concello de Coirós | 30.935 € | 55523100, 85312110, 55520000 |
Criterios de adjudicación
| Tipo | Criterio | Peso |
|---|---|---|
| Cuantificables Automáticamente | Melloras Lote 1 | 20.0 |
| Cuantificables Automáticamente | Oferta económica Lote1 | 40.0 |
| Juicio de Valor | Proxecto educativo e de xestión do servizo Lote 1 | 40.0 |
| Cuantificables Automáticamente | Oferta económica Lote 2 | 45.0 |
| Cuantificables Automáticamente | Melloras Lote 2 | 20.0 |
| Juicio de Valor | Memoria técnica Lote 2 | 35.0 |
Garantías exigidas
| Tipo | Importe | Porcentaje |
|---|---|---|
| Definitiva | — | 5.0 % |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Pliegos | 2026-08-05 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2026-08-05 |
Ubicación geográfica
- La Coruña, Galicia
- Coirós, La Coruña, Galicia
Documentos y pliegos
- PCAP.pdf
- PPT.pdf
- Estudo de custos.pdf
- Criterios de adxudicacion.pdf
- 2026-86d38b3d-7daf-424c-a4e0-0e30f8cff8e2
- 2026-554541b5-21ae-433a-a565-5460eaf6364d
- 2026-dd70079f-cec7-457e-bbe9-7af8d1086cb4
- 2026-d49caace-48b3-4711-b818-623c7ef964d1
- 2026-1076098f-14f1-467a-af6a-bc30b5085fab
- 2026-899863c4-be7f-4d3d-bfa7-f754d21cf5c4
Otras licitaciones de Alcaldía del Ayuntamiento de Coirós
Ver el órgano →- Mellora de viais rurais en Anta AdjudicadaPublicada: 2026-07-20
- Infraestrutura viaria interior do Parque Empresarial de Coirós. IN519B. ResueltaPublicada: 2026-06-30
- Mellora viais rurais Colantres e outros. POS+2026 Ad4 ResueltaPublicada: 2026-06-19
- Servizo para tratamentos preventivos de xeito mecanizado para rozas en camiños municipais do concello de Coirós. ResueltaPublicada: 2026-06-19
- Iluminación eficiente do Parque Empresarial de Coirós. ResueltaPublicada: 2026-06-18
- Mellora de viais rurais en Fontelo e outros. ResueltaPublicada: 2026-06-18
- Servizo de socorrismo, control de accesos e mantemento técnico-sanitario da piscina municipal de Coirós, verán 2026 ResueltaPublicada: 2026-05-30
- Mellora do alumeado público en Espenuca Alta e outros. POS+2025. Ad 2ª ResueltaPublicada: 2026-05-29
- Saneamento en Coirós de Arriba e Recebés. POS+2025 Ad2a ResueltaPublicada: 2026-05-29
- Prestación de servizos de conciliación no verán: Concilia Coirós 2026 ResueltaPublicada: 2026-05-27