El Vínculo El Vínculo.
ResueltaContrato SARA

Prestació dels serveis bancaris que requereixen la Tresoreria Corporativa i les tresoreries de les Entitats Públiques de la Generalitat de Catalunya per operar de manera conjunta d'acord amb un model de gestió de Cash-pooling. D’aquests serveis s’exclou la recaptació d’ingressos i el confirming de la Tresoreria Corporativa. Aquests serveis han d'incloure: 1) Prestació del servei de Cash-pooling entre la Tresoreria Corporativa de la Generalitat de Catalunya i les seves Entitats Públiques. 2) Prestació de serveis financers: serveis financers i les seves condicions econòmiques tant per a la Tresoreria Corporativa, com per a les Entitats Públiques.

Expediente ECO 06/25 · Departament d'Economia i Finances

Licitación pública de servicios convocada por Departament d'Economia i Finances (Cataluña). Con valor estimado de 6.000.000 €. Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-05-19. Expediente ECO 06/25.

Importes y cifras

6.000.000 €
Valor estimado
2
Lotes

Datos del expediente

Expediente
ECO 06/25
Estado
Resuelta
Órgano de contratación
Departament d'Economia i Finances
Tipo de contrato
Servicios
Procedimiento
Abierto
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Urgente
Duración del contrato
1 años
Lugar de ejecución
Cataluña

Fechas clave

Publicación
2025-05-06
Fin de presentación de ofertas
2025-05-19

Códigos CPV

Lotes (2)

LoteObjetoPresupuestoCPV
1 Operativa de les entitats públiques adherides al cash-pooling i l’operativa de la Tresoreria Corporativa (Generalitat-àmbit departamental, SCS i ICS) no inclosa en el lot 2.
2 Operativa Tresoreria Corporativa (Generalitat-àmbit departamental, SCS i ICS) corresponent als impostos a pagar a AEAT (exceptuant centres educatius concertats) i pagament cotitzacions socials

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
CAIXABANK, S.A. · Lote 1 Formalizado 2025-07-17
ABANCA CORPORACION BANCARIA SA · Lote 2 Formalizado 2025-07-17

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2025-05-06
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2025-06-13
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2025-06-13
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2025-07-21
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2025-07-21

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Departament d'Economia i Finances

Ver el órgano →