El Vínculo El Vínculo.
Adjudicada

Per tal d’afavorir l'acollida lingüística de persones migrades i desplaçades que arriben a la ciutat, com a part de la tasca que desenvolupa el Servei de Primera Acollida, es fa necessària la contractació de 3 cursos de competències lingüístiques bàsiques en llengua castellana nivell A1 i A2 de setembre a desembre de l’any 2024. Característiques de la formació: • Castellà nivell A1 i/o A2 (MECR) • Hores de formació: 45 hores per edició • Horari: matí i/o tarda, 2 dies a la setmana en sessions de 2,5 hores • Nombre d’edicions: 3 • Nombre d’alumnes: 15-20 alumnes per edició • Calendari: setembre - desembre 2024 Tasques a desenvolupar: • Calendarització de la formació, gestió d’inscripcions, trucades d’informació i seguiment a l'alumnat, control d'assistència. • Elaboració de material didàctic, impartició de la formació. • Avaluació, expedició de certificat acreditatiu, lliurament de diplomes. • Qüestionari de satisfacció, elaboració d’indicadors i memòria final d’avaluació. • Coordinació amb el Servei de Primera Acollida, reunions de preparació i seguiment. • Gestió del personal adscrit al servei, garantint la seva estabilitat durant la duració del contracte i la cobertura de possibles baixes. Criteris per incorporar al projecte formatiu: • Ús de metodologies participatives i dialògiques, fomentant la reflexió, la conversa i la interacció entre les persones participants des de la horitzontalitat, i promovent la implicació activa de l’alumnat en el propi procés d’aprenentatge. • Elaboració de continguts amb rellevància i utilitat per a l’alumnat, posant en valor les seves experiències i coneixements previs i tenint en compte entre altres, el seu context migratori, llengües maternes, competències lectoescriptores, etc. • Incorporació de perspectiva antiracista i interseccional de manera transversal.

Expediente PART 2024/15348 · Ajuntament de Castelldefels

Licitación pública de servicios convocada por Ajuntament de Castelldefels (Barcelona). Con valor estimado de 5.062 € y presupuesto de 5.062 € (IVA incluido). Procedimiento contrato menor. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-08-08. Expediente PART 2024/15348.

Importes y cifras

5.062 €
Valor estimado
5.062 €
Presupuesto (con IVA)

Datos del expediente

Expediente
PART 2024/15348
Estado
Adjudicada
Órgano de contratación
Ajuntament de Castelldefels
Tipo de contrato
Servicios
Procedimiento
Contrato Menor
Tramitación
Ordinaria
Lugar de ejecución
Barcelona

Fechas clave

Publicación
2024-07-25
Fin de presentación de ofertas
2024-08-08

Códigos CPV

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
Fundació Privada Ficat Adjudicado 4.017 € 2024-08-26

Ubicación geográfica

Otras licitaciones de Ajuntament de Castelldefels

Ver el órgano →