Obras de mellora da eficiencia enerxética da envolvente e ampliación da piscina e sala de fitness do Complexo Deportivo Álvaro Pino
Expediente 6103/2026 · Alcaldía del Ayuntamiento de Ponteareas
Licitación pública de obras convocada por Alcaldía del Ayuntamiento de Ponteareas (Pontevedra). Con valor estimado de 1.238.741 € y presupuesto de 1.498.877 € (IVA incluido). Procedimiento negociado sin publicidad. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-08-13. Expediente 6103/2026.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 6103/2026
- Estado
- Evaluación
- Órgano de contratación
- Alcaldía del Ayuntamiento de Ponteareas
- Tipo de contrato
- Obras
- Procedimiento
- Negociado sin publicidad
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 12 meses
- Lugar de ejecución
- Pontevedra
Fechas clave
- Publicación
- 2026-08-10
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-08-13
- Disponibilidad de documentos
- 2026-08-13
Códigos CPV
- 45212212Trabajos de construcción de piscinas
- 45212290Reparación y mantenimiento de instalaciones deportivas
- 45321000Trabajos de aislamiento térmico
Criterios de adjudicación
| Tipo | Criterio | Peso |
|---|---|---|
| Cuantificables Automáticamente | Aumento do prazo de garantía da obra | 30.0 |
| Juicio de Valor | Memoria técnica da obra | 25.0 |
| Cuantificables Automáticamente | Sistema de xestión da calidade | 20.0 |
| Cuantificables Automáticamente | Menor prezo | 25.0 |
Garantías exigidas
| Tipo | Importe | Porcentaje |
|---|---|---|
| Special | — | 5.0 % |
| Definitiva | — | 5.0 % |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Pliegos | 2026-08-10 |
Ubicación geográfica
- Pontevedra, Pontevedra, Galicia
- Ponteareas, Pontevedra, Galicia
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Alcaldía del Ayuntamiento de Ponteareas
Ver el órgano →- Execución das obras contidas no Proxecto de Parque Público Feira Vella en Ponteareas (Pontevedra) PublicadaPublicada: 2026-08-10
- Execución das obras contidas no proxecto «Mellora da mobilidade peonil no Polígono de A Lomba». PublicadaPublicada: 2026-08-06
- Servizo de Delegado de Protección de Datos (DPD) e consultoría en materia de protección de datos persoais (RXPD e LOPDGDD). EvaluaciónPublicada: 2026-07-25
- Servizo para a execución do programa «Aula matinal e tardía» do Concello de Ponteareas. AdjudicadaPublicada: 2026-07-16
- Execución das obras contidas no «Proxecto básico e de execución de mellora da eficiencia enerxética da envolvente e ampliación da piscina e sala de fitness do Complexo Deportivo Álvaro Pino». EvaluaciónPublicada: 2026-07-15
- Servicios técnicos para la adaptación/modificación y redacción de proyectos, dirección de obra y de ejecución, coordinación de seguridad y salud y elaboración del Libro del Edificio de actuaciones de los proyectos 4, 7 y 8 del PAI «Ponteareas, espacio sostenible para crecer y vivir», cofinanciadas por FEDER. EvaluaciónPublicada: 2026-07-14
- Execución das obras contidas na «Separata do reformulado do proxecto básico e de execución de mobilidade amable e recuperación de espazos públicos: Avda. Constitución e contorna dos Xardíns da Xiralda (R/ Concha Brey)». AdjudicadaPublicada: 2026-07-14
- Execución das obras de Pavimentación de camiños municipais en Soutelo e Celeiros ResueltaPublicada: 2026-06-17
- Subministración sucesiva de produtos de alimentación para os servizos municipais dependentes da Concellería de Servizos Sociais do Concello de Ponteareas (Residencia Santa Ana e Escola Infantil). ResueltaPublicada: 2026-06-15
- Obras de rehabilitación interior da planta baixa do edificio de Servizos Sociais de Ponteareas. ResueltaPublicada: 2026-06-11