Obra de substitució de les canonades de la xarxa d’abastament d’aigua potable en l’àmbit de l’Av. Anselm Clavé al municipi del Prat de Llobregat. El conjunt de l’obra contempla l’execució dels treballs d’obra civil i treballs d’obra hidràulica. Però només són motiu de licitació els treballs d’obra civil.
Expediente C-2024-11 · Aigües del Prat, S.A.
Licitación pública de obras convocada por Aigües del Prat, S.A. (Barcelona). Con valor estimado de 140.139 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-12-20. Expediente C-2024-11.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- C-2024-11
- Estado
- Resuelta
- Órgano de contratación
- Aigües del Prat, S.A.
- Tipo de contrato
- Obras
- Procedimiento
- Abierto simplificado
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 5 meses
- Lugar de ejecución
- Barcelona
Fechas clave
- Publicación
- 2024-11-28
- Fin de presentación de ofertas
- 2024-12-20
Códigos CPV
- 45232150Trabajos relacionados con tuberías de distribución de agua
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| CONSTRUCCIONES FERTRES S.L. | Formalizado | 104.725 € | 2025-01-28 |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2024-11-28 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2025-02-10 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Formalización | 2025-04-29 |
Ubicación geográfica
- Barcelona, Barcelona, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Aigües del Prat, S.A.
Ver el órgano →- Subministrament d’una base de dades Oracle Standard Edition 2 per 1 CPU i el manteniment amb el fabricant durant 3 anys. Inclou tant el subministrament com la instal·lació i el seu manteniment. AdjudicadaPublicada: 2026-07-21
- Suministro de 306 unidades de membranas de ósmosis inversa y el material hidráulico auxiliar necesario para su instalación en las estaciones de tratamiento de agua ETAP Sagnier y Mas Blau AdjudicadaPublicada: 2026-07-10
- Subministrament d’antiincrustant per a les membranes d’osmosi inversa de l’ETAP Sagnier i de l’ETAP Mas Blau del Prat de Llobregat ResueltaPublicada: 2026-05-26
- Subministrament de carbonat de calci granulat per a les estacions de producció d’aigua potable d’Aigües del Prat SA, ResueltaPublicada: 2026-04-15
- Adhesió d’Aigües del Prat, SA, al contracte 2023.04.A02 de l’Acord marc de l'ACM de subministrament d’energia elèctrica amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Exp. 2023.04). LOT 2. Baixa tensió: més de 15kw (Lot BTH) AdjudicadaPublicada: 2026-02-24
- Adhesió d’Aigües del Prat, SA, al contracte 2023.04.A02 de l’Acord marc de l'ACM de subministrament d’energia elèctrica amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Exp. 2023.04). LOT 3. ALTA TENSIÓ (LOT AT) AdjudicadaPublicada: 2026-02-24
- Adhesió d'Aigües del Prat, SA, mitjançant contracte basat en acords marc de l'ACM següents:
-Acord Marc de serveis d’assessorament i mediació d’assegurances (Expedient 2023.02).
-Acord marc de serveis d’assegurances de vida i responsabilitat civil i patrimonial amb destinació a les entitats locals de Catalunya. Lot 2 (Expedient 2022.06) AdjudicadaPublicada: 2026-02-24
- Adhesió d’Aigües del Prat, SA, al contracte 2023.04.A02 de l’Acord marc de subministrament d’energia elèctrica amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Exp. 2023.04). LOT 1. Baixa tensió de menys de 15 kW AdjudicadaPublicada: 2026-02-23
- Adhesió d'Aigües del Prat, SA, mitjançant contracte basat en acords marc de l'ACM següents:
-Acord Marc de serveis d’assessorament i mediació d’assegurances (Expedient 2023.02).
-Acord marc de serveis d’assegurances de danys a edificis i instal·lacions amb destinacióa les entitats locals de Catalunya (expedient 2023.09) AdjudicadaPublicada: 2026-01-15
- Prestació del servei de desenvolupament i suport en les tasques de reenginyeria dels programes informàtics que conformen el sistema de telecontrol de la producció i tractament d’aigua d’Aigües del Prat, SA. ResueltaPublicada: 2025-12-09