Lot 1: Subministrament de combustible d’automoció, transport i subministrament a dipòsit. • Subministrament directe de combustible destinat als vehicles, la identificació dels quals s’adjunta com annex 1. • Transport i subministrament de Gasoil A destinat als dipòsits del magatzem de la Brigada municipal de 2.000 litres cadascun. Els productes a subministrar són: TIPUS DE COMBUSTIBLE Gasoil d’automoció (classe A) Gasolina sense plom 95º octans ABBLUE Els vehicles podran ser tant de titularitat municipal com contractats pel sistema de leasing, rènting o contractes de similars característiques. ÉS UNA OBLIGACIÓ ESSENCIAL DEL CONTRACTE disposar d’una estació de servei, amb un mínim d’un sortidor per cada un dels tipus de combustible, que es trobi ubicada a la Ciutat de Tàrrega. Aquesta ubicació s’exigeix per la reducció de les pèrdues de temps per desplaçaments, per la rapidesa en la resposta davant les emergències, reducció de consum de combustible i per la minimitzacions de les emissions de gasos contaminants. Lot 2: Transport i subministrament de carburant per a calefacció. Transport i subministrament de carburant gasoil de calefacció per als dipòsits municipals següents: • Brigada-Ràdio Tàrrega: té un dipòsit de 2.000 litres. • Policia-Escola d’Adults de 3.000 litres. • Biblioteca de 10.000 litres. • Ateneu de 10.000 litres. • Cal Trepat de 1.500 litres. • Claravalls de 1.000 litres. • I esporàdicament pel Càmping municipal que té un dipòsit de 3.000 litres i per generadors per la celebració de fires i events organitzats per l’Ajuntament de Tàrrega. Les comandes als dipòsits pot fer-se per la capacitat total o no, segons necessitats del servei. ---Les empreses licitadores es podran presentar a un lot o als dos lots i podran ser adjudicatàries d’un lot o dels dos. - L’empresa que obtingui la puntuació més alta serà l’adjudicatària del lot i si hi ha empat, s’aplicaran per ordre els criteris previstos a l’article 147.2 LCSP.
Expediente 001/2024/1914/I263 · Ajuntament de Tàrrega
Licitación pública de suministros convocada por Ajuntament de Tàrrega (Lleida). Con valor estimado de 471.545 €. Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-05-22. Expediente 001/2024/1914/I263.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 001/2024/1914/I263
- Estado
- Resuelta
- Órgano de contratación
- Ajuntament de Tàrrega
- Tipo de contrato
- Suministros
- Procedimiento
- Abierto
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Lugar de ejecución
- Lleida
Fechas clave
- Publicación
- 2024-01-16
- Fin de presentación de ofertas
- 2024-05-22
Códigos CPV
- 09100000Combustibles
Lotes (2)
| Lote | Objeto | Presupuesto | CPV |
|---|---|---|---|
| 1 | Lot 1 | — | — |
| 2 | Transport i subministrament de carburant gasoil de calefacció per als dipòsits municipals | — | — |
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| Prosetel 95 SLU | Formalizado | 95.744 € | 2024-07-11 |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil de contratante | Anuncio Previo | 2024-03-19 |
| DOUE | Anuncio Previo | 2024-01-16 |
| Perfil de contratante | Anuncio de Licitación | 2024-04-22 |
| DOUE | Anuncio de Licitación | 2024-04-22 |
| Perfil de contratante | Anuncio de Licitación | 2024-04-22 |
| DOUE | Anuncio de Licitación | 2024-01-16 |
| Perfil de contratante | Anuncio de Adjudicación | 2024-06-20 |
| Perfil de contratante | Anuncio de Formalización | 2024-07-18 |
| DOUE | Anuncio de Formalización | 2024-04-22 |
| Perfil de contratante | Anuncio de Formalización | 2024-07-18 |
| DOUE | Anuncio de Formalización | 2024-01-16 |
Ubicación geográfica
- Lleida, Lérida, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Ajuntament de Tàrrega
Ver el órgano →- El contracte té per objecte la prestació del servei de manteniment, control i conservació de les instal·lacions de les piscines cobertes de Tàrrega (generació de calor), amb la finalitat de garantir que donin el nivell de servei per al que van ser projectades, realitzant totes aquelles actuacions, treballs, comprovacions i reparacions destinats al manteniment, conservació i seguretat de les instal•lacions objecte del present contracte.
L’objecte del contracte inclou:
o La sala de calderes de Gas Natural.
o La sala de calderes de biomassa.
o La producció d’aigua calenta sanitària.
o L’escalfament de la piscina. ResueltaPublicada: 2025-01-30
- Constitueix l’objecte d’aquest contracte la prestació dels serveis de reg i manteniment i conservació de la plaça de les Bòbiles i de la nova rotonda de l’avinguda Barcelona.
Les tasques concretes a realitzar queden definides al PPTP. ResueltaPublicada: 2025-01-29
- L’objecte d’aquesta licitació és l’atorgament d’una concessió demanial per l’ús privat dels espais per activitats dirigides de les instal·lacions municipals de les piscines cobertes, piscines descobertes i del pavelló municipal d’esports de Tàrrega, així com de l’equipament esportiu propietat de l’Ajuntament. ResueltaPublicada: 2025-01-10
- L’objecte del contracte de serveis és la redacció del “PLA D’ACCIÓ DE LA CADENA DE VALOR DE L’ALIMENTACIÓ A L’URGELL”. La descripció detallada del projecte queda definida clàusules dels PPTP. ResueltaPublicada: 2025-01-07
- El programa a desenvolupar en el marc de la convocatòria d’Innovadors porta per títol ‘Programa d’impuls al sector audiovisual de les comarques de La Noguera, el Pla d’Urgell i l’Urgell’, el qual és impulsat i liderat per l’Ajuntament de Tàrrega i estarà ubicat al CEI de Cal Trepat.
L’objectiu general d’aquest projecte és aconseguir la dinamització del sector audiovisual al territori, mitjançant la creació d’una oficina de rodatges supracomarcal que faciliti i promogui l’increment dels rodatges a Ponent i ajudi a diversificar el teixit productiu i generar més oportunitats de desenvolupament local.
En aquest sentit, les prestacions a realitzar per l’empresa adjudicatària estaran vinculades i formen part dels següents projectes, i en concret es detalla a continuació les accions de cada un d’ells.
1. Projecte 1: Creació d’una oficina de rodatges
- Acció 1.1: Servei de consultoria i assessoria personalitzada
- Acció 1.2: Formació i capacitació professional
- Acció 1.3: Suport logístic i tècnic
- Acció 1.4: Xarxa de col·laboració i innovació
2. Projecte 2: Posicionament i difusió de la Noguera, el Pla d’Urgell i l’Urgell com a punt d’interès per a rodatges
- Acció 2.3: Foment de la col·laboració i xarxa de suport local
- Acció 2.4: Recerca d’incentius i suport financer per a produccions
3. Projecte 3: Formació per a la millora de la capacitat d’adaptació dels serveis vinculats a l’activitat audiovisual
- Acció 3.1: Programa de formació especialitzada per als professionals del sector serveis
- Acció 3.2: Creació d’una xarxa de proveïdors locals
- Acció 3.3: Creació d’una guia genèrica d’acompanyament i resolució de dubtes
- Acció 3.4: Foment de la sostenibilitat en els serveis per a produccions audiovisuals
4. Projecte 4: Programa de dinamització del sector audiovisual de les tres comarques
- Acció 4.1: Creació d’un clúster audiovisual supracomarcal
- Acció 4.2: Programa de formació i desenvolupament professional
- Acció 4.3: Festivals i mercat audiovisual del terr ResueltaPublicada: 2024-12-27
- Execució del Projecte d’una instal·lació solar fotovoltaica per autoconsum a la llar d’infants el Niu, AdjudicadaPublicada: 2024-12-02
- L’adequació de la zona esportiva de les bitlles consistirà en traslladar la marquesina existent al lateral de les pistes de padel, la realització de l’excavació de fonaments per la posterior construcció del nou local de 14,5 m de longitud per 3,6 m d’ample.
També es realitzarà l’enderroc de la tanca perimetral de la zona del C/ De la Plana i es substituirà per un mur amb un nova tanca perimetral i en la zona lateral del c/ Sant Pere Claver s’implantarà una zona enjardinada.
La concreció de l’objecte del present contracte d’obres queda definit al Projecte. ResueltaPublicada: 2024-11-20
- Les tasques que es duran a terme per a renovar la gespa artificial existent son les següents:
• Desmuntatge dels equipaments esportius existents (porteries de futbol 11 i banderins de corner) i el seu acopi a la zona d’apilament indicat per la direcció a la pròpia instal·lació.
• Retirada de la gespa artificial existent, mitjançant l’ús de maquinària especialitzada, formant rotlles amb la gespa i big bags dels reblerts. La gestió de la gespa retirada serà a càrrec de l’adjudicatari que haurà de justificar la traçabilitat i els reblerts seran nous a la nova instal·lació.
• Neteja de les canals existents, amb la instal·lació de dos arquetes en cada canal amb el sistema de filtre a les canals per evitar que marxi el cautxú al clavegueram.
• Reparació de la planimetria en zones de planimetria irregular.
• Replanteig de la nova gespa artificial.
• Instal·lació del nou sistema de gespa artificial segons especificacions del present plec, complint la normativa de joc existent. Que compleixi amb FIFA QUALITY i FIFA QUALITY PRO i UNE EN 15330-1.
• Reinstal·lació de l’equipament esportiu retirat.
• Instal·lació del nou equipament esportiu: banquetes de suplents, Xarxes de fons, pal de fons del camp, protectors de canons de reg i raspall de botes de futbol.
• Construcció d’arqueta amb un Reixat tipus tramex de 2x2 m en la sortida del camp per evitar la sortirà del cautxú.
• Instal·lació de nou enllumenat, que consistirà en 12 projectors exteriors led 1550 W, 5200k distribuïts en el camp de futbol.
• Realització dels assajos in situ del nou sistema de gespa instal·lat segons la norma EN15330-1 i Fifa quality i Fifa quality pro Superficies de Gespa Artificial per a Futbol. ResueltaPublicada: 2024-11-13
- L’objecte del present contracte és el subministrament, mitjançant adquisició, de dos vehicles elèctrics, utilitaris i compactes al servei de la Brigada Municipal de l’Ajuntament de Tàrrega, essent les seves característiques tècniques les descrites al PPTP. ResueltaPublicada: 2024-11-06
- El contracte té per objecte les actuacions de retirar, reparar i instal·lar nous tendals als patis de les Llar d’infants municipals “La Pau” i “El Niu”. Les actuactuacions a realitzar queden especificades en el PCAP. ResueltaPublicada: 2024-11-06