Les prestacions a realitzar pel contractista són les de seguretat i vigilància dels espais interiors de les dependències municipals situades a la plaça de Catalunya, 12, i de l'accés a les oficines del Departament de Benestar Social situades al carrer Tarragona, 83-87 i altres dependències i instal·lacions municipals, sense perjudici dels desplaçaments a l’exterior dels immobles i instal·lacions i en especial en els trasllats de fons a les entitats bancàries quan s’escaigui, efectuat per un vigilant de seguretat, sense arma, durant tot l’horari establert. També s'efectuaran les funcions de seguretat i vigilància i control d'accessos dels espais interiors o exteriors on es desenvolupin esdeveniments culturals, festius i promocionals organitzats per l'Ajuntament de Roses. L’àmbit i l’abast detallat del servei figuren al Plec de Prescripcions Tècniques que s’adjunta a l’expedient. La contractació es realitza seguint les orientacions i pautes del Codi de bones pràctiques en la contractació pública dels serveis de vigilància i seguretat.
Expediente 2024/001717 · Ajuntament de Roses
Licitación pública de otros convocada por Ajuntament de Roses (Girona). Con valor estimado de 544.238 €. Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-08-14. Expediente 2024/001717.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 2024/001717
- Estado
- Resuelta
- Órgano de contratación
- Ajuntament de Roses
- Tipo de contrato
- Otros
- Procedimiento
- Abierto
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Lugar de ejecución
- Girona
Fechas clave
- Publicación
- 2024-07-30
- Fin de presentación de ofertas
- 2024-08-14
Códigos CPV
- 79710000Servicios de seguridad
- 79713000Servicios de guardias de seguridad
- 79714000Servicios de vigilancia
Lotes (3)
| Lote | Objeto | Presupuesto | CPV |
|---|---|---|---|
| 1 | Servei de seguretat i vigilància dels espais interiors de les dependències municipals situades a la plaça de Çatalunya, 12. | — | — |
| 2 | Servei de seguretat i vigilància dels espais interiors de les oficines del departament d'Acció Social situades al carrer de Tarragona, 83-87. | — | — |
| 3 | Servei de seguretat i vigilància dels esdeveniments culturals, festius i promocionals organitzats per l'Ajuntament de Roses. | — | — |
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| WAKEFUL SEGURETAT, S.L. | Formalizado | 135.816 € | 2025-12-29 |
| WAKEFUL SEGURETAT, S.L. | Formalizado | 89.804 € | 2025-12-29 |
| WAKEFUL SEGURETAT, S.L. | Formalizado | 175.165 € | 2026-01-02 |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2024-07-30 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2024-12-23 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2024-12-23 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2025-12-04 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Formalización | 2026-05-04 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Formalización | 2026-05-04 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Formalización | 2026-05-04 |
Ubicación geográfica
- Girona, Gerona, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Ajuntament de Roses
Ver el órgano →- L’objecte del contracte és el subministrament i instal·lació de senyalitzacions intel·ligents amb codis QR vinculats a la web de Turisme del municipi de Roses així com la retirada dels elements de senyalització obsolets o en mal estat. El contracte inclou l’actualització de l’inventari de la senyalització turística al software de l’Ajuntament de Roses.
El subministrament representa un 85,20% de l’import del contracte i la instal·lació (obres) 14,80%. PublicadaPublicada: 2026-08-13
- L’objecte del contracte és la prestació del servei artístic per a la realització del concert del grup Els Catarres, que tindrà lloc el dia 11 d’agost de 2026, a les 00.00 h (nit de l’11 al 12 d’agost), al recinte de l’antic càmping Bahía, en el marc de la programació musical de les Barraques de la Festa Major de Roses 2026. ResueltaPublicada: 2026-07-16
- L’objecte del contracte és la prestació del servei artístic per a la realització del concert de Miki Núñez, que tindrà lloc el dia 14 d’agost de 2026, a les 23.00 h, al recinte de l’antic càmping Bahía, en el marc de la programació musical de les Barraques de la Festa Major de Roses 2026. ResueltaPublicada: 2026-07-13
- La prestació consisteix en la contractació dels serveis vinculats a l’aplicació de la metodologia BIOSPHERE, per part de l’Instituto de Turismo Responsable, amb l’objectiu de renovar la Certificació Roses Biosphere.
Les prestacions a realitzar pel contractista es desenvoluparan a partir de les fases següents, que es detallen en el PPT:
• Fase 1. Continuïtat del projecte Biosphere Destination.
• Fase 2. Realització del procés d’auditoria externa de tercera part.
• Fase 3. Manteniment del certificat Biosphere Destination. AdjudicadaPublicada: 2026-06-26
- Subministrament d’energia tèrmica a partir d’estella procedent de la gestió forestal local i sostenible per alimentar les dues calderes Heizomat RHK-AK300 i una caldera Heizomat RHK-AK 400, de la Central de Biomassa de la xarxa de calor ubicada a la zona esportiva del municipi de Roses corresponent a la categoria 2 pneumàtica del Sistema Dinàmic d’adquisició, que dona servei a la piscina municipal, al pavelló poliesportiu i a l’estadi de futbol, a les escoles Montserrat Vayreda i Jaume Vicens Vives, així com a la llar d’infants El Franquet, tots ells del municipi de Roses. ResueltaPublicada: 2026-06-09
- Les prestacions a realitzar pel contractista són el subministrament del béns següents, amb l’abast que contempla la clàusula 2a del PPT:
a) Subministrament i instal·lació d’una grada modular per a públic.
b) Subministrament i instal·lació de 2 plataformes tipus Set TV. ResueltaPublicada: 2026-05-11
- En data 26 de febrer de 2026 es va produir una situació que suposa un perill greu pel trànsit rodat per possible enfonsament immediat de la calçada de la rotonda de l’antiga C260 amb Ronda de Circumval·lació, davant del carrer del Port de Reig, pel defectuós funcionament d’un servei bàsic de prestació obligatòria de l’ajuntament com és la xarxa de clavegueram municipal.
Vista la magnitud de l’esdeveniment i la imperiosa necessitat d’actuar de manera urgent i immediata, l’alcalde de l’Ajuntament de Roses va adjudicar en data de 26 de febrer d’enguany de forma verbal els treballs de obres de substitució del tram final de 15 m del col·lector de clavegueram del carrer del Port de Reig de Roses, a favor de l’empresa Sociedad General de Aguas de Barcelona SAU (SGAB), com a prestadora del servei i màxima coneixedora de l’estat de la infraestructura AdjudicadaPublicada: 2026-04-22
- L’objecte del contracte és la prestació del servei d’atenció psicològica del servei de prevenció i tractament de les addiccions,d’acord amb el plec de clàusules administratives particulars i de prescripcions tècniques ells quals detallen els treballs concrets.
El servei de Prevenció i Tractament de les addiccions de Roses és un espai que ha d’oferir el tractament necessari als pacients amb addiccions i el seu guariment, així com la detecció precoç amb els agents implicats de la comunitat i les accions de prevenció i sensibilització necessàries en la lluita contra aquesta problemàtica. AdjudicadaPublicada: 2026-04-21
- Contractació del subministrament en règim de lloguer,
transport, instal·lació i desmuntatge d’una zona de bany adaptada per a persones grans i per a
persones amb mobilitat reduïda, que s’instal·larà en la ubicació prevista en el Pla d’Usos i
Serveis de Temporada. ResueltaPublicada: 2026-04-14
- L’objecte del contracte és la prestació del servei de menjador dels Casals Municipals de l’Ajuntament de Roses, mitjançant el sistema de càtering, incloent totes les actuacions necessàries per garantir un servei alimentari segur, equilibrat i adequat a les edats dels usuaris. ResueltaPublicada: 2026-04-14