El Vínculo El Vínculo.
Adjudicada

Les actuacions incloses en l’auditoria d’accessibilitat que es volen dur a terme es concreten en les següents: 1. Segons CTE col·locar un nou inodor a 48 cm d'altura el seu seient, per a facilitar el seu ús a PMR, i que tingui tanc baix per a que persones amb mobilitat reduïda puguin recolzar l’esquena còmodament en ell. 2. Col·locar les barres d’ajuda a la transferència lateral al WC a una alçada entre 70-75 cm, i que tinguin una longitud = 70 cm. Les barres horitzontals han d’estar paral·leles i separades entre si 70 – 75 cm. La barra abatible verticalment està situat al costat de l’espai lliure d’obstacles. 3. Instal·lar una nansa a la cara interior de la porta del bany per a que una persona usuària de cadira de rodes pugui tancar-la amb facilitat des de l’interior. 4. Instal·lar un botó d’alarma i rescat i d’assistència als serveis higiènics, situat a la part baixa del wc, a prop del terra, i que en cas d’emergència existeixi a sobre de la porta per l’exterior, una llum amb flashos intermitents i un so simultani. 5. Que els serveis higiènics accessibles tant d’homes com de dones (lavabo, cabina de vestuari i dutxa accessible) es senyalitzin mitjançant SIA (Símbol Internacional d’Accessibilitat).

Expediente X2025000465 · Fundació Auditori Palau de Congressos de Girona

Licitación pública de obras convocada por Fundació Auditori Palau de Congressos de Girona (Girona). Con valor estimado de 8.280 € y presupuesto de 10.019 € (IVA incluido). Procedimiento contrato menor. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-09-09. Expediente X2025000465.

Importes y cifras

8.280 €
Valor estimado
10.019 €
Presupuesto (con IVA)

Datos del expediente

Expediente
X2025000465
Estado
Adjudicada
Órgano de contratación
Fundació Auditori Palau de Congressos de Girona
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Contrato Menor
Tramitación
Ordinaria
Lugar de ejecución
Girona

Fechas clave

Publicación
2025-09-02
Fin de presentación de ofertas
2025-09-09

Códigos CPV

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
Giropractic Instal·lacions SL Adjudicado 8.200 € 2025-09-22

Ubicación geográfica

Otras licitaciones de Fundació Auditori Palau de Congressos de Girona

Ver el órgano →