La JGL de 21/12/2023 va aprovar el projecte “Reforma de local per les noves oficines d’atenció al ciutadà (OAC) i d’habitatge. Projecte modificat. Fase 2”. Aquest document proposa la divisió de la fase 2, en dues subfases, en resposta a les necessitats manifestades pel departament de l'Oficina Local d'habitatge d'Olot de disposar de l’espai pertinent per traslladar-se completament a aquestes noves instal·lacions i que es garanteix amb la posada a disposició de dos despatxos unipersonals. La Fase 2 del projecte inicial, contempla l'execució de dos despatxos unipersonals, una sala de reunions, un despatx de treball back-office per a quatre treballadors i un altre despatx per a atenció telefònica per a dos treballadors; una zona de pausa i dos banys. També permet un segon accés al local a través del Passatge Firalet, creant dues sortides d'evacuació i distingint entre l'accés de personal i l'accés públic dels usuaris. La Fase 2A es limitarà a l'execució dels dos despatxos unipersonals; el despatx 1 i el despatx 2, incloses les instal·lacions necessàries, als quals s’accedeix des de l’espai de la fase 1. Aquests dos despatxos permetran al departament de l'Oficina Local d'habitatge d'Olot traslladar-s’hi completament. La Fase 2B acabarà d’executar el projecte complet original. La proposta aprovada per la JGL de 21/12/2023 conforma una part susceptible d’utilització independent per al servei, que compren tots els elements per a la seva utilització, incloses les instal·lacions. (Veure clàusula 1 del PCAP)
Expediente CCS12024000001 · Ajuntament d'Olot
Licitación pública de obras convocada por Ajuntament d'Olot (Girona). Con valor estimado de 53.718 €. Procedimiento otros. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-02-01. Expediente CCS12024000001.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- CCS12024000001
- Estado
- Resuelta
- Órgano de contratación
- Ajuntament d'Olot
- Tipo de contrato
- Obras
- Procedimiento
- Otros
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Urgente
- Lugar de ejecución
- Girona
Fechas clave
- Publicación
- 2024-01-18
- Fin de presentación de ofertas
- 2024-02-01
Códigos CPV
- 45213150Trabajos de construcción de edificios de oficinas
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| EXPERT LINE, S.L. | Formalizado | 49.840 € | 2024-02-14 |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2024-01-18 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2024-02-21 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Formalización | 2024-04-19 |
Ubicación geográfica
- Girona, Gerona, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Ajuntament d'Olot
Ver el órgano →- Constitueix l’objecte d’aquest contracte l’establiment de les condicions que regiran l’adjudicació, per part de l’Ajuntament d’Olot, del contracte de serveis d’acollida i atenció al públic al Teatre Principal, d’acord amb les característiques i els requisits exigits en el present document i en els plecs de prescripcions tècniques. ResueltaPublicada: 2025-01-07
- Es requereix del subministrament i muntatge del següent mobiliari per les instal·lacions de la Policia Municipal de l'Ajuntament d'Olot, segons projecte aprovat per Junta de Govern Local de data 19/9/2024 ResueltaPublicada: 2024-12-13
- Es necessita contractar el servei de cura d'infants "El Cau de la Guilla" a la Biblioteca Marià Vayreda d'Olot. Es tracta d'un servei que neix amb l'objectiu de contribuir a l'harmonització de la vida laboral, familiar i personal que respongui a les necessitats de conciliació existents, principalment per les famílies nombroses o monoparentals, pel que fa a l'atenció dels infants a la seva cura. ResueltaPublicada: 2024-12-04
- Contractació dels serveis d'acollida i atenció al públic al Teatre Principal d'Olot, atès que no disposa de serveis interns per a l'execució del mateix. AnuladaPublicada: 2024-12-04
- És objecte d'aquest Plec la contractació del subministrament d’energia tèrmica a partir d’estella procedent de la gestió forestal local i sostenible per alimentar unes calderes de biomassa que subministren aigua calenta per a calefacció de l’escola Bisaroques del municipi d’Olot.
El subministrament d’energia tèrmica (en forma d’estella) es comptabilitzarà en base al poder calorífic de l’estella entregada en cada descàrrega (que a la vegada està correlacionat amb la humitat d’aquesta).
L’adjudicatari es compromet a subministrar, al seu compte i sota la seva responsabilitat, l’energia necessària en quantitat i qualitat suficient per assegurar el funcionament i la utilització normal de la instal·lació descrita per cada municipi.
L’empresa contractada adaptarà el subministrament a les circumstàncies de cada moment (incidències meteorològiques, etc.) per assegurar que en cap cas hi hagi mancança de combustible.
El subministrament d’energia tèrmica comprèn:
● Els aprovisionaments d’estella forestal i neteja posterior a la descàrrega en cas de la caiguda d’estella fora la sitja.
● El subministrament pel correcte funcionament de la instal·lació.
● La realització de la facturació, en base al poder calorífic i humitat.
● Garantir la qualitat i l’origen de l’estella forestal d’acord amb els criteris d’aquest plec. PublicadaPublicada: 2024-12-04
- Executar les obres definides en la memòria valorada realitzada pels Serveis Tècnics de l'Ajuntament d'Olot consistents en tasques de neteja i manteniment dels acabats del conjunt de façanes, sòcols, paraments cecs, fusteries i ràfecs. ResueltaPublicada: 2024-11-20
- Es necessita contractar el servei de coordinació tècnica del projecte de restauració i documentació de la col·lecció científica de “Can Bolós” d’Olot. AdjudicadaPublicada: 2024-11-08
- Subministrament i instal·lació de mòduls d’aparcaments tancats per a bicicletes a diferents ubicacions de la ciutat d’Olot i APP per gestió de les places d’aparcament. ResueltaPublicada: 2024-11-04
- L’estat actual de la cuina del centre presenta alguna insuficiència i no conformitat per garantir un servei de qualitat com a Institut Escola i el seu creixent nombre d’estudiants.
Alhora, la cuina de l’IE Greda també realitza el servei de preparació de menjar per a altres centres municipals de la comarca com la Llar d’Infants de Les Fonts i també altres centres de la Generalitat com L’IE SEP La Garrotxa. ResueltaPublicada: 2024-11-04
- L'objecte del contracte es l'execució de les obres definides al projecte d'actuacions de millora al passeig de la Muralla. ResueltaPublicada: 2024-10-30