El Vínculo El Vínculo.
Resuelta

L’Arxiu Comarcal de la Garrotxa (ACGAX) disposa del fons patrimonial Noguer de Segueró, el qual consta de 250 unitats documentals en suport pergamí. Aquest és un fons patrimonial d’interès singular per la història documental agrària de les comarques gironines. La seva extensa cronologia, entre els segles XIII i XIX, i el gran volum en suport pergamí el fan un fons únic i destacat dins del patrimoni documental català. Amb aquest contracte es preveu la realització de treballs de conservació preventiva i curativa, la restauració, la descripció i la difusió de 250 unitats documentals en suport pergamí del fons patrimonial esmental, que presenten diferents patologies i graus d’alteració que afecten la seva conservació de manera greu o molt greu. L’objecte del contracte és, doncs, el servei de tractament de restauració, descripció i difusió de 250 unitats documentals en suport pergamí del fons patrimonial Noguer de Segueró de l’ACGAX.

Expediente X2024003680 · Consell Comarcal de la Garrotxa

Licitación pública de otros convocada por Consell Comarcal de la Garrotxa (Girona). Con valor estimado de 95.868 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-03-03. Expediente X2024003680.

Importes y cifras

95.868 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
X2024003680
Estado
Resuelta
Órgano de contratación
Consell Comarcal de la Garrotxa
Tipo de contrato
Otros
Procedimiento
Abierto simplificado
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
1 años
Lugar de ejecución
Girona

Fechas clave

Publicación
2025-02-17
Fin de presentación de ofertas
2025-03-03

Códigos CPV

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
ALBERT MARTÍ ARAU i MAGALÍ ANGLADA FONT, UNIÓ TEMPORAL D’EMPRESES Formalizado 21.849 € 2025-05-06

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2025-02-17
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2025-04-15
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2025-05-06

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Consell Comarcal de la Garrotxa

Ver el órgano →