El Vínculo El Vínculo.
Publicada

L’Ajuntament de Bellpuig té la necessitat de millorar les instal·lacions de filtratge de la Planta de tractament d’aigua potable (ETAP) del municipi, mitjançant un conjunt d’actuacions de renovació consistents en: - Substituir l’actual sistema de filtres a pressió per dos filtres de sorra de rentat en continu, cadascun amb un cabal nominal de 60 m³/h, que permeten operar sense aturades de rentatge i asseguren la cobertura del cabal de disseny de 120 m³/h establert en el dimensionament hidràulic de l’ETAP. - Implantar un nou dipòsit de contacte i barreja, on es realitzen les operacions d’oxidació i coagulació, assegurant un temps de retenció adequat i una correcta homogeneïtzació abans de la filtració. - Renovar i adaptar les conduccions hidràuliques associades al pretractament, filtració i impulsió d’aigua tractada, garantint la seva funcionalitat i adequació a les condicions de servei. - Integrar nova instrumentació i elements de control, incloent mesura de cabal, terbolesa i dosificació automàtica de reactius, per millorar l’operació i el seguiment del procés. - Assegurar el compliment dels criteris tècnic-sanitaris del Reial decret 3/2023, millorant la qualitat de l’aigua subministrada i la fiabilitat de la instal·lació en situació de demanda ordinària i de màxima punta. En conjunt, el projecte permet dotar l’ETAP de Bellpuig d’un sistema de tractament més eficient, robust i de menor manteniment, capaç de satisfer les necessitats d’abastament actuals i futures del municipi.

Expediente 1072/2026 · Ajuntament de Bellpuig

Licitación pública de obras convocada por Ajuntament de Bellpuig (Lleida). Con valor estimado de 499.908 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-08-27. Expediente 1072/2026.

Importes y cifras

499.908 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
1072/2026
Estado
Publicada
Órgano de contratación
Ajuntament de Bellpuig
Tipo de contrato
Obras
Procedimiento
Abierto simplificado
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
5 meses
Lugar de ejecución
Lleida

Fechas clave

Publicación
2026-07-28
Fin de presentación de ofertas
2026-08-27

Códigos CPV

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2026-07-28

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament de Bellpuig

Ver el órgano →