L’Agència Catalana de l’Aigua té unes 20 cases en propietat a l''antic poble de Sant Romà de Sau, al terme municipal de Vilanova de Sau. El poble de Sant Romà de Sau es va edificar amb motiu de la construcció de la presa de Sau i va servir per allotjar-hi els treballadors i enginyers implicats en les obres, així com també les seves famílies. Una vegada l''embassament va iniciar la seva activitat, el poble va deixar de prestar el servei per al qual es va concebre. Actualment, alguns d’aquests habitatges han estat ocupats quedant-ne de lliures una quinzena. És voluntat de l’Agència procedir al seu enderroc amb l’objectiu d’evitar la seva ocupació atès els problemes patrimonials que la mateixa pot suposar.
Expediente CTN2400734 · Agència Catalana de l'Aigua (ACA)
Licitación pública de servicios convocada por Agència Catalana de l'Aigua (ACA) (Cataluña). Con valor estimado de 46.415 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2025-03-14. Expediente CTN2400734.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- CTN2400734
- Estado
- Resuelta
- Órgano de contratación
- Agència Catalana de l'Aigua (ACA)
- Tipo de contrato
- Servicios
- Procedimiento
- Abierto simplificado
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 8 meses
- Lugar de ejecución
- Cataluña
Fechas clave
- Publicación
- 2025-02-18
- Fin de presentación de ofertas
- 2025-03-14
Códigos CPV
- 71242000Elaboración de proyectos y diseños, presupuestos
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| AQUATEC SOLUCIONES MEDIOAMBIENTALES, S.A.U. | Formalizado | 44.143 € | 2025-04-23 |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2025-02-18 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2025-04-17 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Formalización | 2025-04-23 |
Ubicación geográfica
- Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Agència Catalana de l'Aigua (ACA)
Ver el órgano →- El contracte té per objecte la realització d’una campanya de caracterització analítica dissenyada amb criteris d’optimització de costos, que es realitzarà en compliment de les obligacions normatives que resulten del Pla de Sanejament de Catalunya i del Protocol entre l'Agència Catalana de l'Aigua (ACA) i l'Agència de Residus de Catalunya, pel qual s'aprova el procediment de seguiment de la concentració de metalls pesants en el fang de les EDAR urbanes destinades a valorització agronòmica. La caracterització analítica l’ha de dur a terme un laboratori certificat amb la ISO 17025 relativa a l’anàlisi de la matriu fang i ha d’estar acreditat per la Oficina d’Habilitació d’Entitats Col·laboradores en aquest àmbit: LA-AIG, camp LAE-L, de llots de depuradora. PublicadaPublicada: 2026-08-31
- L’objecte del contracte és el servei de conceptualització, disseny i producció de suports de comunicació (audiovisuals i impresos), i l’organització, transport, muntatge, suport tècnic i desmuntatge dels actes que organitza l’Agència Catalana de l’Aigua. PublicadaPublicada: 2026-08-31
- L’objecte del contracte són els serveis d’assistència tècnica en relació a totes les actuacions necessàries per garantir un desenvolupament òptim en els àmbits de manteniment, millora i gestió de les infraestructures que integren els Punts de Control del Territori (PCT) de la xarxa automàtica de control hidrològic de l’ACA, segons les instruccions recollides en el Plec de Prescripcions Tècniques Particulars (PPTP) i, que garanteixi l’assoliment dels objectius fixats en el mateix, on s’inclou:
- Suport tècnic en la gestió dels contractes de serveis de manteniment i desenvolupament.
- Elaboració de documentació tècnica necessària en l’àmbit de l’explotació i millora.
- Realització de models hidràulics i aixecaments topogràfics en l’àmbit de l’assegurament de la qualitat de les dades generades en base a les necessitats establertes per la Unitat de Xarxes de Control. PublicadaPublicada: 2026-08-31
- L’objecte del contracte és la contractació d’una empresa externa que s’encarregui de la prestació del servei de gestió i d’operació dels equips audiovisuals existents a l’edifici, així com, la coordinació, assistència tècnica, la compra o lloguer del material tècnic complementari, com també el muntatge i desmuntatge dels actes institucionals i/o rodes de premsa que es duguin a terme dins de l’edifici de l’Agència Catalana de l’Aigua, situat al carrer Provença 260 de Barcelona, durant el termini contractual PublicadaPublicada: 2026-08-26
- Un cop finalitzada la situació de sequera, es fa necessari redactar aquest nou contracte per assegurar els mostrejos als embassaments – i quan escaigui, també en trams de grans rius - en aquells casos en què es detectin situacions de risc per a la qualitat de l’aigua o es produeixin canvis en la normativa que exigeixin controls addicionals. És important garantir la continuïtat del servei i la disponibilitat de dades fiables per poder prendre les decisions oportunes i anticipar possibles afectacions al medi o al recurs. PublicadaPublicada: 2026-08-25
- L’objecte és contractar dues revisions de manteniment preventives una en 2026 i l’altra en 2027 (amb el material necessari per substituir segons la descripció d’aquest plec tècnic) i una visita de manteniment correctiu (sense peces o recanvis) de l’equip de fluorescència d’anàlisi de mercuri: Teledyne QuickTrace M-8000 del laboratori de l’Agència Catalana de l’Aigua. PublicadaPublicada: 2026-08-25
- L’objecte és la contractació d’un laboratori acreditat per assajos de radioactivitat en aigua de consum, segons norma UNE EN ISO 17025:2017, les analítiques marcades al RD 03/2023 per a 280 mostres d’aigua de consum en quatre anys. Les 280 mostres, en principi és una planificació a l’alça. Ja que el RD marca una periodicitat en funció del volum tractat / distribuït per ATL a les diferents zones d’abastament. PublicadaPublicada: 2026-08-25
- L’objecte d’aquesta actuació és la millora ecològica i funcional (geomorfològica i morfo dinàmica) de l’espai fluvial de l’aiguabarreig entre el riu Tordera, la riera de Santa Coloma, la riera de Terra Negra i el torrent de Can Roca.
Les actuacions van en la línia de recuperar l’espai, per tal d’eixamplar les lleres a la zona de l’aiguabarreig, principalment la de la riera de Santa Coloma, retornant a l’aiguabarreig la seva geometria natural i original, tot millorant-ne la funcionalitat geomorfològica i morfo dinàmica PublicadaPublicada: 2026-08-03
- La necessitat a cobrir mitjançant aquesta contractació és disposar de la direcció d’obra de les obres que s’han de licitar per a l’execució del Projecte constructiu de Restauració Geomorfològica i Millora dels Hàbitats de l’espai Fluvial de l’aiguabarreig entre La Riera de Santa Coloma i el Riu Tordera, clau: LME.00134/01.P PublicadaPublicada: 2026-08-03
- La necessitat a cobrir mitjançant aquesta contractació és disposar de la direcció ambiental de les obres que s’han de licitar per a l’execució del Projecte constructiu de Restauració Geomorfològica i Millora dels Hàbitats de l’espai Fluvial de l’aiguabarreig entre la Riera de Santa Coloma i el Riu Tordera, clau: LME.00134/01.P. PublicadaPublicada: 2026-08-03