L´adquisició d´aquest equipament es basa en la necessitat de proporcionar als nostres estudiants una formació pràctica d´alta qualitat en àrees clau d´infermeria. La Universitat de Lleida ja té un simulador de pacient adult CAE Ares i pretén adquirir un segon equip. L'equipament simulat CAE SimEquip també és fabricat de forma exclusiva per l'empresa CAE Healthcare. A més, tant CAE SimEquip com CAE Ares s'integren de forma completa amb el sistema de gestió audiovisual i d'aprenentatge CAE Learning Space desenvolupat per la mateixa empresa i que també disposa la Facultat. Cal tenir en compte que el 2021 la FIF va reformar l’aula 2.02 i que la va equipar amb el sistema Learning Space, que és el que fa funcionar aquest material.
Expediente 2023/SUB-104 · Universitat de Lleida
Licitación pública de suministros convocada por Universitat de Lleida (Lleida). Con valor estimado de 42.745 €. Procedimiento negociado sin publicidad. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2023-12-19. Expediente 2023/SUB-104.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 2023/SUB-104
- Estado
- Resuelta
- Órgano de contratación
- Universitat de Lleida
- Tipo de contrato
- Suministros
- Procedimiento
- Negociado sin publicidad
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Lugar de ejecución
- Lleida
Fechas clave
- Publicación
- 2023-12-14
- Fin de presentación de ofertas
- 2023-12-19
Códigos CPV
- 33100000Equipamiento médico
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| MEDICAL SIMULATOR, S.L. | Formalizado | 42.745 € | 2024-01-11 |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2023-12-14 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2024-01-09 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Formalización | 2024-01-15 |
Ubicación geográfica
- Lleida, Lérida, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Universitat de Lleida
Ver el órgano →- Implantació de l’expedient digital, expedients de personal i de tesis en el marc de la transformació digital de la UdL ResueltaPublicada: 2026-07-31
- Servei d’implantació, migració de dades i manteniment del sistema de gestió de persones de la Universitat de Lleida per part de la unitat de Sistemes d’Informació i Comunicacions (SIC) de la UdL PublicadaPublicada: 2026-07-31
- Programa formatiu per al PTGAS en una gestió emocional per equips. ResueltaPublicada: 2026-07-24
- Subministrament de 20 llicències de SPSS AMOS Campus Edition ResueltaPublicada: 2026-07-24
- Una bossa de consums per a serveis al núvol de Microsoft (Azure) AdjudicadaPublicada: 2026-07-22
- 45 llicències educacionals concurrents del programari ATLAS.ti ResueltaPublicada: 2026-07-16
- Adquisició de 23 projectors làser de 4.500 lúmens per a aules de docència ResueltaPublicada: 2026-07-15
- Subministrament de 61 llicències d’ús de simuladors de negoci CESIM ResueltaPublicada: 2026-07-10
- Subministrament de 83 ordinadors de sobretaula per a aules d’informàtica, aules de docència i espais d’ús compartit ResueltaPublicada: 2026-07-09
- Formació per al PTGAS en Microsoft 365 Teams ResueltaPublicada: 2026-07-08