Gestió integral de l'abastament d'aigua al municipi, incloent-hi, d'una banda, la xarxa de distribució d'aigua potable per abastament de la població, i de l'altra, la xarxa d'aigua no potable per a reg i altres usos municipals. Per gestió integral s'ha d'entendre tot el conjunt de serveis, subministraments i obres que consten el Plec i en la resta de documents de la licitació, encaminats a oferir un servei integral respecte de les xarxes d'aigua potable i no potable del municipi. Queden incloses dins l'objecte del contracte de les obres, inversions i actuacions de renovació i millora, tant inicials como periòdiques, així com el servei de subministrament d'aigua potable a la ciutadania. A escala funcional, l'àmbit general del contracte s'inicia en el punt de recepció o captació de l'aigua de fonts pròpies o externes, i finalitza al punt lliurament de l'aigua a l'usuari final (comptador d’usuari, font d’aigua potable, font ornamental, hidrant, boca de reg, boca d’aigua no potable, pericó, o element similar). Pel que fa a les fonts externes, l’àmbit del contracte s’inicia en els punts de recepció de l’aigua en alta de l’Ens Aigües Ter-Llobregat. Pel que fa a les fonts pròpies (pous subterranis), l’àmbit del contracte s’inicia en el mateix punt de captació, i inclou en aquest cas el manteniment, control i explotació del punt de captació. L’àmbit funcional del contracte inclou també altres elements, com el manteniment de les fonts ornamentals, les fonts d’aigua potable, les instal·lacions de reg i els hidrants a la via pública. També s’inclouen dins l’àmbit del contracte tots els serveis de gestió administrativa i auxiliars previs, concurrents i posteriors al servei de subministrament d’aigua, com ara l’atenció al client integral a les persones usuàries finals, i la liquidació, recaptació i ingrés a l’Ajuntament de les prestacions patrimonials no tributàries que s’estableixin, entre d’altres.
Expediente COSE/25034 · Ajuntament de Mollet del Vallès
Licitación pública de servicios convocada por Ajuntament de Mollet del Vallès (Barcelona). Con valor estimado de 26.924.409 €. Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-01-05. Expediente COSE/25034.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- COSE/25034
- Estado
- Evaluación
- Órgano de contratación
- Ajuntament de Mollet del Vallès
- Tipo de contrato
- Servicios
- Procedimiento
- Abierto
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 4 años
- Lugar de ejecución
- Barcelona
Fechas clave
- Publicación
- 2025-11-04
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-01-05
Códigos CPV
- 41110000Agua potable
- 41120000Agua no potable
- 44161200Tuberías maestras
- 44162500Canalización de agua potable
- 45231300Trabajos de construcción de tuberías para agua y aguas residuales
- 45232100Obras auxiliares para tuberías de agua
- 45232150Trabajos relacionados con tuberías de distribución de agua
- 45232151Trabajos de construcción de reacondicionamiento de canalizaciones de agua
- 45232430Obras para el tratamiento de agua
- 45262660Trabajos de retirada de amianto
- 50411100Servicios de reparación y mantenimiento de contadores de agua
- 65100000Distribución de agua y servicios conexos
- 65110000Distribución de agua
- 65111000Distribución de agua potable
- 65130000Explotación del suministro de agua
- 65500000Servicio de lectura de contadores
- 71800000Servicios de consultoría en suministro de agua y en materia de desechos
- 90733000Servicios relacionados con la contaminación del agua
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2025-11-04 |
| DOUE | Anuncio de Licitación | 2025-11-04 |
Ubicación geográfica
- Barcelona, Barcelona, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Ajuntament de Mollet del Vallès
Ver el órgano →- L’objecte d’aquest contracte és el servei d'interpretació artística per a l'actuació del grup musical "Boikot" en el marc de la Festa Major de Mollet del Vallès 2026. ResueltaPublicada: 2026-07-23
- Interpretació artística per a l'actuació del grup musical "Els Catarres" en el marc de la Festa Major de Mollet del Vallès 2026. ResueltaPublicada: 2026-07-22
- L’objecte d’aquest contracte és el servei d'interpretació artística per a l'actuació del grup musical "La Fúmiga" en el marc de la Festa Major de Mollet del Vallès 2026. ResueltaPublicada: 2026-07-21
- Adjudicació del contracte basat en l’Acord marc de subministrament d’uniformitat de policia local i vestuari de la brigada municipal i d’altre personal amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Exp.2023.08) Lot 2. “Subministrament de complements del vestuari i utensilis per a la policia local”, per al subministrament de 15 cascs modulars de moto d’alta visibilitat AdjudicadaPublicada: 2026-07-15
- ontracte basat en l’Acord marc de subministrament d’uniformitat de policia local i vestuari de la brigada municipal i d’altre personal amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Exp.2023.08) Lot 1.Subministrament d’uniformitat per a la policia local i serveis associats” AdjudicadaPublicada: 2026-07-10
- Disposar l’adhesióa l’Acord Marc de subministrament de programari d’edició i disseny gràfic i adjudicar el contracte basat de subministrament de programari d’edició i disseny cgràfic de 5 llicències Adobe Creative Cloud for Teams per als equips informàtics de l’Ajuntament de Mollet del Vallès. AdjudicadaPublicada: 2026-07-10
- Contracte de serveis d’interpretació artística del grup musical “Ginestà” al Festival Mollet Music Week 2026 de Mollet del Vallès ResueltaPublicada: 2026-07-02
- Contracte de serveis d'interpretació artística del grup musical "Dorian" al Festival Mollet Music Week 2026 de Mollet del Vallès ResueltaPublicada: 2026-07-02
- Obres de reasfaltatge del carrer de Sant Llorenç a Mollet del Vallès derivat de l’Acord marc d’obres d’asfaltatge amb destinació a les entitats locals de Catalunya (Expedient 2019.06) AdjudicadaPublicada: 2026-06-26
- Contracte de serveis d’interpretació artística del grup musical “Nena Daconte” al Festival Mollet Music Week 2026 de Mollet del Vallès ResueltaPublicada: 2026-06-23