formació i millora de cunetes en diversos camins locals del municipi de Guixers
Expediente 399/2025 · Ajuntament de Guixers
Licitación pública de obras convocada por Ajuntament de Guixers (Lleida). Con valor estimado de 92.151 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-08-18. Expediente 399/2025.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 399/2025
- Estado
- Publicada
- Órgano de contratación
- Ajuntament de Guixers
- Tipo de contrato
- Obras
- Procedimiento
- Abierto simplificado
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 1 meses
- Lugar de ejecución
- Lleida
Fechas clave
- Publicación
- 2026-07-29
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-08-18
Códigos CPV
- 45232450Trabajos de construcción de sistemas de desagüe
- 45262300Trabajos de hormigonado
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2026-07-29 |
Ubicación geográfica
- Lleida, Lérida, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Ajuntament de Guixers
Ver el órgano →- Patrullatge medi natural i emissió d'informes de seguiment dels serveis que s'efectuin EvaluaciónPublicada: 2026-05-20
- pavimentació, reasfaltat i millora del drenatge de la xarxa pública de camins municipals. PublicadaPublicada: 2026-05-19
- Patrullatge medi natural i emissió d'informes de seguiment dels serveis que s'efectuin ResueltaPublicada: 2026-05-08
- L' actuacióconsisteix en les instal·lacions de telelectura i control de les instal·lacions de la xarxa de distribució d’aigua i té per finalitat reduir les pèrdues d'aigua a la xarxa de distribució, amb l’objecte de que maximitzar l'estalvi d'aigua.
Es preveu la instal·lació de comptadors de sectorització telecontrolats i comptadors telecontrolats als usuaris de la xarxa en baixa amb l’objectiu de poder dur a terme un eficient control en la distribució.
Es contempla a més la implementació de les aplicacions informàtiques per al control del sistema. PublicadaPublicada: 2026-04-21
- L'objecte del projecte consisteix en la implementació d'un conjunt d'actuacions destinades a millorar la seguretat viària i la mobilitat sostenible al municipi de Guixers. Es preveu l’execució de tres carrers amb plataforma única, donant preferència als vianants. Es pavimentaran unes zones amb llambordins, amb amplada adequada per garantir la seguretat dels vianants, incloent paviments podotàctils per a l'accessibilitat universal, i la instal·lació d'una senyalització integral. A més, s'aplicaran solucions d'il·luminació LED i panells solars per millorar l'eficiència energètica i reduir l'impacte ambiental AdjudicadaPublicada: 2026-01-21
- Es tramita el present concurs per a arrendar un immoble en el municipi de Guixers per a fer-ne l'ús de magatzem i estacionament de béns mobles municipals. EvaluaciónPublicada: 2025-08-05
- La construcció de la via verda contribuirà significativament a millorar la mobilitat dels veïns, promovent desplaçaments a peu i l''ús de la bicicleta, i afavorint un estil de vida saludable, especialment entre la població envellida del municipi. Aquesta via permetrà una millor connexió entre els nuclis de població disseminats i els espais comuns, promovent la cohesió social i facilitant l''accés segur a aquests punts d''interès. A més, les millores en l''accessibilitat també fomentaran l''ús d''aquests espais per a persones amb mobilitat reduïda, contribuint a fer de Guixers un municipi més inclusiu. PublicadaPublicada: 2025-05-12
- La implementació d’una nova xarxa de clavegueram al nucli de Vilamantells, especialment per a les masies i habitatges disseminats com Cal Peret, Cal Simon, Cal Campàs, Ca l’Armengou, El Pujol de Vilamantells, El Pasqual, Cal Colomer, entre d’altres, és essencial per millorar les condicions de salubritat, protegir el medi ambient i garantir un millor nivell de vida als residents. Aquesta actuació no només respon a necessitats immediates, sinó que també té implicacions positives a llarg termini. PublicadaPublicada: 2025-05-08
- La adquisición de un vehículo eléctrico. AdjudicadaPublicada: 2024-06-28