El Vínculo El Vínculo.
Resuelta

Els treballs previstos en el contracte de serveis consisteixen en el desenvolupament de les tasques de direcció d’obra del Projecte executiu de rehabilitació dels sostres de la fàbrica dels Panyos. L’obra té per objectiu rehabilitar els 3 sostres que separen les diferents plantes de l’edifici i els elements de suport vertical. Cadascun dels sostres té una superfície construïda d’uns 1.400 m2. L’actuació, per tant, abasta una superfície d’intervenció d’uns 4.200 m2. L’obra té un pressupost d’execució material de 2.639.137’86 euros. Els treballs de direcció d’obra d’arquitecte inclou totes les obligacions derivades de les determinacions de la Llei d’ordenació de l’edificació. Fonamentalment, les obligacions del director d’obra seran: a. Dirigir el desenvolupament de l’obra pel que fa a aspectes tècnics, estètics, urbanístics i ambientals d’acord amb el projecte aprovat i d’acord amb les condicions del contracte de les obres, amb l’objectiu d’assegurar-ne l’adequació a la finalitat prevista. b. Verificar el replanteig i l’adequació del projecte a la realitat topogràfica i geotècnica del lloc. c. Subscriure l’acta de replanteig o d’inici d’obra; subscriure el certificat final d’obra i l’acta de recepció corresponent; conformar les certificacions parcials i la liquidació final de les unitats d’obra executades. d. Resoldre les contingències que es produeixin a l’obra i consignar al llibre d’ordres i assistències, o a les actes d’obra, les instruccions precises per a la correcta interpretació del projecte. e. Elaborar, a petició de l’Ajuntament de Manresa o amb la seva conformitat, eventuals modificacions del projecte necessàries per a l’evolució de l’obra, sempre que s’ajustin a les normatives contemplades pel projecte. f. Redactar el projecte final d’obra. g. Elaborar i subscriure la documentació final d’obra.

Expediente CON.EXP2026000038 · Ajuntament de Manresa

Licitación pública de servicios convocada por Ajuntament de Manresa (Barcelona). Con valor estimado de 22.000 €. Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-05-29. Expediente CON.EXP2026000038.

Importes y cifras

22.000 €
Valor estimado

Datos del expediente

Expediente
CON.EXP2026000038
Estado
Resuelta
Órgano de contratación
Ajuntament de Manresa
Tipo de contrato
Servicios
Procedimiento
Abierto
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
3 meses
Lugar de ejecución
Barcelona

Fechas clave

Publicación
2026-05-14
Fin de presentación de ofertas
2026-05-29

Códigos CPV

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2026-05-14

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Ajuntament de Manresa

Ver el órgano →