El objeto del contrato es la prestación de los servicios de conserjería en el ámbito del Parc Audiovisual de Catalunya —en adelante, PAC—, sito en la Ctra. BV-1274, km 1, de Terrassa. Los servicios comprenden la totalidad de las prestaciones, con las condiciones exigidas en las cláusulas del Pliego de Prescripciones Técnicas —PPT— de los servicios de conserjería, incluidas las tareas de organización y supervisión, de integración en los sistemas de autoprotección y emergencias y de prevención de riesgos laborales, así como todos los gastos e impuestos asociados al citado servicio. La concreción de las prescripciones técnicas de los trabajos y de los criterios y decisiones objeto de este contrato, así como su supervisión e inspección, serán establecidos por los responsables del PAC, de acuerdo con la totalidad de los documentos contractuales, la oferta y las mejoras que ofrezca el adjudicatario, sin perjuicio de aquellos trabajos y aspectos que puedan derivarse a técnicos o empresas externas para las tareas de inspección y control de calidad del servicio. El objeto del contrato se detalla en el Pliego de Prescripciones Técnicas —PPT—.
Expediente 2026004/consergeria · Parc Audiovisual de Catalunya SL
Licitación pública de servicios convocada por Parc Audiovisual de Catalunya SL (Barcelona). Con valor estimado de 731.142 €. Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-08-03. Expediente 2026004/consergeria.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 2026004/consergeria
- Estado
- Publicada
- Órgano de contratación
- Parc Audiovisual de Catalunya SL
- Tipo de contrato
- Servicios
- Procedimiento
- Abierto
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Duración del contrato
- 2 años
- Lugar de ejecución
- Barcelona
Fechas clave
- Publicación
- 2026-06-30
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-08-03
Códigos CPV
- 98341120Servicios de portería
- 98341130Servicios de conserjería
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2026-06-30 |
| DOUE | Anuncio de Licitación | 2026-07-09 |
Ubicación geográfica
- Barcelona, Barcelona, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Parc Audiovisual de Catalunya SL
Ver el órgano →- L’objecte delcontracte és la prestació del Servei Aliè de Prevenció de Riscos Laborals (SPA) a prestar a Parc Audiovisual de Catalunya, S.L. de Terrassa, per a una plantilla estimada de fins a 12 persones. EvaluaciónPublicada: 2026-07-10
- Prestación de los servicios de Project Manager para la planificación, coordinación, seguimiento y control integral del proyecto y de las obras de ampliación del Parc Audiovisual de Catalunya (en adelante, PAC) en la ciudad de Terrassa, así como el seguimiento y control de las obligaciones derivadas de la subvención plurianual asociada al proyecto “Platós”, dentro del proyecto Catalunya Media City, con plazo de justificación previsto para diciembre de 2028. EvaluaciónPublicada: 2026-06-01
- L’objecte del present contracte és la substitució del sistema de control de climatització i la modificació integral del sistema de control existent a l’edifici de serveis auxiliars dels platós 1 i 2, així com a l’edifici CF, amb la finalitat de garantir el correcte funcionament de tots els equips de climatització. AdjudicadaPublicada: 2026-05-07
- L’objecte del present contracte es el servei de manteniment preventiu i correctiu, així com del subministrament de components, materials i recanvis - quan així sigui requerit en el marc de les actuacions preventives - de les instal·lacions de prevenció contra incendis (PCI) del Parc Audiovisual de Catalunya a la ciutat de Terrassa.
Aquest servei comprèn totes les tasques necessàries per garantir el funcionament correcte, segur i continuat de les instal·lacions PCI instal·lades als següents espais i zones d’activitat:
1. Oficines PAC
2. Oficines Netzsch – Zona CF
3. Oficines edifici A
4. Cuina – Restaurant
5. Platós i Serveis Auxiliars de Platós (Platós 1 i 2)
6. Platós i Serveis Auxiliars de Platós (Platós 3 i 4)
7. Claustre/Capella
8. Acadèmia
9. Caseta de consergeria /punt de consergeria
10. Centres de transformació
L’objecte del contracte és el servei de manteniment del sistema de Protecció Contra Incendis (PCI), estructurat en tres blocs:
1. Manteniment preventiu: Inclou les actuacions periòdiques necessàries per garantir el correcte funcionament del sistema, amb una dedicació horària fixa estimada.
2. Subministraments per al preventiu: Es preveu una dotació econòmica específica per a materials, recanvis i components necessaris per a reparacions, subjecta a justificació i aprovació prèvia per part del PAC.
3. Manteniment correctiu: Es defineix una bossa d’hores anual estimada per a intervencions derivades d’avaries o incidències no incloses en el manteniment preventiu.
Les instal·lacions i sistemes a mantenir estan especificades al Plec de Prescripcions Tècniques (PPT). ResueltaPublicada: 2026-02-17
- Licitació del contracte de servei programat periòdic de transport regular de viatgers del personal de les entitats PAC, LEITAT i EUNCET des de Terrassa a les seves respectives seus i el seu retorn durant tots els mesos de l’any. Durant el mes d’agost, EUNCET quedarà exclosa del servei de transport fent que durant aquest període s’eliminin les parades a la seva seu i, per tant, el servei només es presti en relació al personal i les seus de PAC i LEITAT. El cost del servei durant el mes d’agost serà assumit, exclusivament, pel PAC i LEITAT a parts iguals.
Addicionalment, les entitats poden contractar serveis exclusius extraordinaris fora del servei programat periòdic. Aquests trajectes seran com en els altres serveis, amb el mateix número de parades i horari, d’anada des de Terrassa direcció a les seus de l’entitat que contracta el servei exclusiu, i de tornada des de la seu de l’entitat direcció a Terrassa. ResueltaPublicada: 2025-10-15
- L’objecte del contracte és la contractació del servei de manteniment preventiu i
correctiu de les instal·lacions de climatització del Parc Audiovisual de Catalunya (en
endavant, PAC) dels següents espais i zones d’activitat:
1. Oficines PAC
2. Oficines Netzsch – Zona CF
3. Oficines edifici A
4. Cuina – Restaurant
5. Platós i Serveis Auxiliars de Platós ( Platós 1 i 2)
6. Platós i Serveis Auxiliars de Platós ( Platós 3 i 4)
7. Claustre/Capella
El manteniment objecte del present contracte consisteix en la realització d’un
manteniment preventiu, pel qual s’ha estimat una dedicació horària fixa, i un
manteniment correctiu (prèvia acceptació del pressupost per part de PAC), pel qual s’ha
determinat una borsa d’hores amb un límit de fins a 15.000€.
Les instal·lacions i sistemes a mantenir estan especificades al Plec de Condicions
Tècniques (PCT). ResueltaPublicada: 2025-09-09
- Servei programat periòdic de transport regular de viatgers del personal de les entitats Parc Audiovisual de Catalunya, S.L., Centre Tecnològic Leitat i l’Escola Universitària EUNCETdes de Terrassa a les seves respectives seus i el seu retorn. ResueltaPublicada: 2025-06-23
- L'objecte d'aquest concurs és la redacció de l’avantprojecte, el projecte bàsic, el projecte d’execució i l’encàrrec de la direcció d’obres, coordinació de seguretat i salut i certificació final de l’ampliació del Parc Audiovisual de Catalunya (PAC) a Terrassa. ResueltaPublicada: 2025-04-29
- Subministrament d’una instal·lació de producció de fred i calor i la seva posada en funcionament per substituir un dels sistemes de producció de fred i calor que dóna servei al Plató 2. Aquest és un servei “claus en mà” de subministrament, posada en funcionament, legalització i retirada de l’antic aparell. ResueltaPublicada: 2025-02-17