Assistència tècnica, muntatge i desmuntatge dels actes del Departament d’Economia i Finances fora de les instal·lacions del Districte Administratiu, així com l’adaptació segons els requeriments de cada acte. El servei inclou la realització de l’escenografia, la sonorització, la il·luminació i la retransmissió en streaming dels actes, així com el subministrament del material i de la infraestructura necessaris. Els actes a què fa referència l’objecte d’aquest contracte són de naturalesa diversa: rodes de premsa, reunions, presentacions institucionals i altres esdeveniments de naturalesa semblant que tinguin lloc fora de les instal·lacions del Districte Administratiu. L’objecte d’aquest contracte comportarà la prestació de les següents actuacions: a) La coordinació tècnica del muntatge i desmuntatge dels actes, així com la resolució de qualsevol incidència que es pugui produir, derivada dels treballs esmentats. b) La coordinació de la logística necessària per dur a terme els actes, especialment quan hi intervinguin altres proveïdors. c) Les produccions gràfiques i d’infraestructura tipus POP-UP o similars necessàries per a la comunicació visual i d’imatge corporativa dels actes institucionals. d) El muntatge i l’edició dels senyals d’àudio i de vídeo dels actes audiovisuals per tal de subministrar el senyal editat als mitjans de comunicació, tant en directe com en diferit. e) El muntatge i desmuntatge de la infraestructura i l’equipament necessaris en funció de la naturalesa de l’acte. f) El muntatge, desmuntatge i control tècnic dels equips de so i il·luminació, i d’audiovisuals i/o multimèdia necessaris per al desenvolupament dels actes, així com el control dels equips i dels programes informàtics quan s’hagin de projectar imatges i presentacions digitals.
Expediente EC-2025-20 · Departament d'Economia i Finances
Licitación pública de suministros convocada por Departament d'Economia i Finances (Cataluña). Con valor estimado de 57.500 €. Procedimiento otros. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-11-25. Expediente EC-2025-20.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- EC-2025-20
- Estado
- Adjudicada
- Órgano de contratación
- Departament d'Economia i Finances
- Tipo de contrato
- Suministros
- Procedimiento
- Otros
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Ordinaria
- Lugar de ejecución
- Cataluña
Fechas clave
- Publicación
- 2024-11-11
- Fin de presentación de ofertas
- 2024-11-25
Códigos CPV
- 32320000Equipo audiovisual y de televisión
- 51313000Servicios de instalación de equipo de sonido
- 79952000Servicios de eventos
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| INICIATIVES EVENTS SL | Adjudicado | 50.000 € | — |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2024-11-11 |
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2024-12-23 |
Ubicación geográfica
- Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Departament d'Economia i Finances
Ver el órgano →- Servei extern de suport a la Intervenció delegada al Departament d’Educació i Formació Professional de la Generalitat de Catalunya per a la realització dels controls financers que s’hagin d’efectuar a centres educatius públics no universitaris de la Generalitat de Catalunya, amb règim d’autonomia econòmica. PublicadaPublicada: 2026-08-24
- Realització dels serveis d’auditoria financera dels comptes anuals i, quan correspongui, de verificació de l’estat d’informació no financera (EINF), d’acord amb la normativa vigent d’aplicació, relatius als exercicis 2026 a 2028 de les entitats participades majoritàriament per l’Administració de la Generalitat de Catalunya següents:
- Aeroports de Catalunya, SLU
- Centrals i Infraestructures per a la Mobilitat i les Activitats Logístiques, SA (CIMALSA)
- Terminal Intermodal de l’Empordà, SL
- Forestal Catalana, SA
- Intracatalònia, SA
- Circuits de Catalunya, SL
- Energies Renovables Públiques de Catalunya, SAU
El servei de verificació de l’estat d’informació no financera només està previst per a la societat Forestal Catalana, SA.
En tots els exercicis l’entitat adjudicatària del contracte efectuarà les tasques d’auditoria sense supervisió de la Intervenció General, sense perjudici que posteriorment, seguint criteris de risc s’inclogui a alguna d’aquestes entitats dins del seu pla anual d’actuacions en algun dels exercicis objecte d’aquest contracte.
La Direcció General del Patrimoni de la Generalitat de Catalunya (DGPGC) farà la direcció del contracte, atesa la responsabilitat del titular d’aquesta Direcció que exerceix la representació de l'Administració de la Generalitat com a soci únic en les societats, en el capital social de les quals, la Generalitat participa directament i totalment, i la representació en les juntes generals de la resta de societats en les quals la Generalitat participa directament (art. 38 de l’Estatut de l’Empresa Pública Catalana).
La DGPGC i la Intervenció General de la Generalitat de Catalunya podran tenir accés als papers de treball continguts en els expedients de les auditories/verificacions objecte d’aquest contracte, bé en el transcurs de la seva execució, bé un cop finalitzada aquesta. PublicadaPublicada: 2026-08-24
- Subministrament de material d'oficina fungible i no fungible ≥ 25.000 € de valor estimat anual AdjudicadaPublicada: 2026-07-16
- Contractació de serveis per desenvolupar i implementar una solució tecnològica innovadora i corporativa de gestió de flotes públiques de que disposa la Generalitat de Catalunya. EvaluaciónPublicada: 2026-06-22
- 20260602 exclusiu EvaluaciónPublicada: 2026-06-02
- 20260529 formalitzacio EvaluaciónPublicada: 2026-05-29
- 20260529 formalitzacio1 ResueltaPublicada: 2026-05-29
- ESDA portal EvaluaciónPublicada: 2026-05-25
- 20260525 lots EvaluaciónPublicada: 2026-05-25
- Subministrament, instal·lació i posada en funcionament d’un sistema integral de control d’accessos, presència i gestió de visites a l’edifici situat al carrer Fontanella, núm. 6, de Barcelona, seu de la Intervenció General de la Generalitat de Catalunya. ResueltaPublicada: 2026-05-05