Adhesió a la 1a pròrroga de l'acord marc (exp. 2023.02) del servei d’assessorament i de mediació d’assegurances i adhesió a la 1a pròrroga del servei d’ assegurances amb destinació a les entitats locals de Catalunya [lot 2 vehicles terrestres (exp. 2023.01)]
Expediente 4390390004-2026-0001154 · Ajuntament de Camarles
Licitación pública de servicios convocada por Ajuntament de Camarles (Tarragona). Con valor estimado de 2.412 €. Procedimiento abierto. Expediente 4390390004-2026-0001154.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 4390390004-2026-0001154
- Estado
- Adjudicada
- Órgano de contratación
- Ajuntament de Camarles
- Tipo de contrato
- Servicios
- Procedimiento
- Abierto
- Sistema de contratación
- Contrato basado en un Acuerdo Marco
- Tramitación
- Ordinaria
- Lugar de ejecución
- Tarragona
Fechas clave
- Publicación
- 2026-08-04
Códigos CPV
- 66514110Servicios de seguros de automóviles
Empresas adjudicatarias
| Empresa | Estado | Importe | Fecha |
|---|---|---|---|
| FERRER & OJEDA ASOCIADOS CORREDURIA DE SEGUROS, S.L. | Adjudicado | 2.412 € | 2026-08-03 |
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Adjudicación | 2026-08-04 |
Ubicación geográfica
- Tarragona, Tarragona, Cataluña
Otras licitaciones de Ajuntament de Camarles
Ver el órgano →- Serveis d'actuacions de manteniment de les lleres del barranc Vinaixarop-Camarles ResueltaPublicada: 2026-07-07
- Servei d'agent artístic per la contractació de diverses orquestres i grups per a les Festes de Camarles 2026 ResueltaPublicada: 2026-07-03
- La prestació consisteix en l’atorgament d’una llicència d’ús privatiu del domini públic per a l’explotació d’una barra de bar durant diferents esdeveniments municipals a Camarles i els Lligallos, com les Festes Majors, la Festa de la Cervesa, la XocoFusió, Cap d’Any i Carnaval.
Aquesta llicència permet al seu titular gestionar el servei de bar durant els actes, assumint-ne l’explotació econòmica, el subministrament de productes i el compliment de totes les condicions de funcionament, seguretat i normativa vigent establertes per l’Ajuntament. ResueltaPublicada: 2026-04-28
- L´Ajuntament de Camarles actualment disposa de dos edificis aïllats de planta baixa i planta primera per a ús municipal. Amb aquest projecte, es pretén reformar els dos edificis existents per tal
d’adequar-los a les necessitats actuals i construir un nou volum que servirà per connectar-los. Les intervencions en els edificis existents seran les següents:
En l’edifici de l´Ajuntament actual es farà una reforma de la distribució per situar-hi les dependències de la policia local i els serveis socials i es renovaran les instalꞏlacions. A l’edifici d´ús municipal de l´antic mercat, actualment sense distribuir, es realitzaran els acabats, disposant a la planta baixa uns locals i l´arxiu i a la planta primera l´àrea administrativa. En el nou volum que unirà els dos edificis, a la planta baixa hi haurà el nou accés a l’edifici i l’escala per arribar a la planta primera, on trobarem el vestíbul, la zona d’espera i nous despatxos. ResueltaPublicada: 2025-12-22
- L´Ajuntament de Camarles actualment disposa de dos edificis aïllats de planta baixa i planta primera per a ús municipal. Amb aquest projecte, es pretén reformar els dos edificis existents per tal
d’adequar-los a les necessitats actuals i construir un nou volum que servirà per connectar-los. Les intervencions en els edificis existents seran les següents:
En l’edifici de l´Ajuntament actual es farà una reforma de la distribució per situar-hi les dependències de la policia local i els serveis socials i es renovaran les instalꞏlacions. A l’edifici d´ús municipal de l´antic mercat, actualment sense distribuir, es realitzaran els acabats, disposant a la planta baixa uns locals i l´arxiu i a la planta primera l´àrea administrativa. En el nou volum que unirà els dos edificis, a la planta baixa hi haurà el nou accés a l’edifici i l’escala per arribar a la planta primera, on trobarem el vestíbul, la zona d’espera i nous despatxos. ResueltaPublicada: 2025-10-02
- L’objecte d’aquest document és la redacció del projecte bàsic/executiu d’ampliació d’espais complementaris i reforma de l’existent pista esportiva coberta situada a la zona Entrelligallos de Camarles (Tarragona).
La pista coberta es situa en mig d’una zona sense edificar d’uns 9.400 m2, on també hi ha una zona exterior d’esbarjo on s’organitzen les festes municipals. A les parcel·les veïnes, que conformen aquesta illa on es troba l’àmbit d’intervenció, també hi ha una zona infantil i una escola.
En una primera fase, l’any 2011 es va executar la coberta de la pista esportiva, amb estructura metàl·lica, ocupant una superfície de 1.400 m2 aproximandament. Ara es volen ampliar els serveis amb un nou volum annex per vestidors, magatzems, serveis públics i altres peces. També es vol executar una nova envolvent de la pista esportiva, per donar major protecció, però mantenint la condició d’espai exterior.
Tota la intervenció s’executarà en una sola planta, tot i que l’estructura i coberta existent té una alçada de 7,20m.
La finalitat és construir una instal·lació que doni servei als habitats del barri dels Lligallos pertanyent al municipi de Camarles. ResueltaPublicada: 2025-08-07
- El present projecte respon a la necessitat de reconvertir l’antic traçat ferroviari en desús entre Camarles i el Lligallo en una via verda funcional i segura, alhora que es millora la xarxa de mobilitat urbana mitjançant la creació i adequació de carrils bici.
Aquesta actuació s’emmarca dins d’una estratègia global de mobilitat sostenible, foment del turisme responsable i ordenació territorial, afavorint l’ús de mitjans de transport no motoritzats, la cohesió urbana i la seguretat viària.
A més, el projecte contribueix activament als objectius de mitigació i adaptació al canvi climàtic, així com a la dinamització econòmica local mitjançant la promoció d’un model de turisme sostenible, integrat amb l’entorn natural i patrimonial del territori. ResueltaPublicada: 2025-06-19
- L’objecte del contracte és la contractació dels concerts per a les Festes Majors 2025 de Lligallo i Camarles. ResueltaPublicada: 2025-06-19
- L’objecte del present projecte és la redistribució i adequació de dues aules existents a l’escola amb la finalitat d’adaptar-les a les necessitats específiques del primer cicle d’educació infantil, d’acord amb la normativa vigent i els requisits pedagògics i funcionals per a aquesta etapa educativa.
L’actuació contempla la reforma interior de les dues aules per tal de crear espais diferenciats i adaptats a les rutines dels infants de 0 a 3 anys. Entre les principals intervencions previstes s’inclouen la construcció d’un nou bany infantil integrat a l’aula, amb sanitaris adaptats a la seva edat i un espai de canviador i higiene adequat, que garanteixi la seguretat, accessibilitat i confort dels usuaris més petits.
A més de la creació d’aquests nous espais, el projecte preveu la millora de les condicions generals de les aules existents, incloent-hi l’adequació de revestiments, il·luminació, ventilació i climatització, per tal d’assegurar un entorn saludable, estimulant i funcional. Aquestes actuacions contribuiran a garantir un espai educatiu òptim per al desenvolupament integral dels infants i a reforçar la qualitat de l’oferta educativa del centre. ResueltaPublicada: 2025-06-16
- L’objecte del contracte són els treballs de les diverses zones verdes, enjardinades, arbrades etc. del municipi de Camarles. ResueltaPublicada: 2025-06-16