Actuacions puntuals de millora per la seguretat dels camins de Claverol i Sant Martí de Canals. Obres consistents en: Camí d’accés al nucli de Claverol: pavimentaciómitjançant l’aplicació d’un reg d’imprimació i l’estesa de mescla bituminosa en calent. d’un tram del camí que presenta un estat de con-servació deficient mitjançant l’aplicació d’un reg d’imprimació i l’estesa de mescla bituminosa en calent. Camí d’accés al nucli de Sant Martí de Canals : construcció de trams de cuneta formigona-da i transitable, en aquellspunts on es posa en perill l’estabilitat del talús , conseqüència de l’abundant presència d’aigua per l’escorrentiu superficial , en els trams més estrets del camí. Les obres es duran a terme en condicions de Seguretat i Salut mentre durin els treballs. El nombre de Km de camins a millorar és de 5,67 km.
Expediente 202/2026 · Ajuntament de Conca de Dalt
Licitación pública de obras convocada por Ajuntament de Conca de Dalt (Lleida). Con valor estimado de 92.364 €. Procedimiento abierto simplificado. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2026-07-23. Expediente 202/2026.
Importes y cifras
Datos del expediente
- Expediente
- 202/2026
- Estado
- Evaluación
- Órgano de contratación
- Ajuntament de Conca de Dalt
- Tipo de contrato
- Obras
- Procedimiento
- Abierto simplificado
- Sistema de contratación
- No aplica
- Tramitación
- Urgente
- Duración del contrato
- 3 meses
- Lugar de ejecución
- Lleida
Fechas clave
- Publicación
- 2026-06-25
- Fin de presentación de ofertas
- 2026-07-23
Códigos CPV
- 45233140Obras viales
Publicaciones oficiales
| Medio | Tipo de anuncio | Fecha |
|---|---|---|
| Perfil del contratante | Anuncio de Licitación | 2026-06-25 |
Ubicación geográfica
- Lleida, Lérida, Cataluña
Documentos y pliegos
Otras licitaciones de Ajuntament de Conca de Dalt
Ver el órgano →- Actuacions de manteniment per la conservació dels camins del municipi de Conca de Dalt.L’objecte del contracte consistirà en actuacions de manteniment per la conservació dels camins del municipi de Conca de Dalt.
Es duran a terme treballs consistents en aportar tot-ú en aquells punts on les irregularitats del ferm dels camins elsfan del tot impracticables i dur a terme un repàs generalitzat de les terres que configuren els camins. Es tracta d’actuacions de manteniment a realitzar en trams de cadascun dels camins definits: camí de Toralla a Rivert, de Toralla a Torallola, de Sant Martí de Canals a Aramunt, de Pessonada a Aramunt i el camí d’Aramunt Vell.
Els treballs consistiran també en realitzar trencaaigües i regularitzar les terres existents i les aportades, per tal de donar consistència a la plataforma i dotar-la de capacitat portant per el pas de vehicles
El nombre de kilòmetres a millorar és de 15,44 km. EvaluaciónPublicada: 2026-06-09
- L'objecte del contracte mixt d'obres i subministraments, consisteix en la millora de les instal.lacions existents del molí de l'Oli, siutat al nucli urbà d'Aramunt i el subministrament de nova maquinària. EvaluaciónPublicada: 2026-03-18
- Instal.lacio de comptadors domiciliaris d'aigua potable amb sistema de lectura remota i recopilació de dades automatitzada , per tal de permetre un control acurat dels consums d'aigua potable al municipi.
També està previst la instal.lació de comptadors en alta a sortida de dipòsits, amb la finalitat de detectar fuites a les canonades generals i possibles fraus. AdjudicadaPublicada: 2025-06-30
- Obres de " Millora del sistema d'abastament d'aigua en alta d'Aramunt" AdjudicadaPublicada: 2025-04-29