El Vínculo El Vínculo.
ResueltaContrato SARA

2a ronda de la contractació del subministrament d'energia elèctrica procedent d'instal·lacions fotovoltaiques del Consorci Besòs Tordera.

Expediente 2024/444_2a ronda · Consorci Besòs Tordera

Licitación pública de suministros convocada por Consorci Besòs Tordera (Barcelona). Con valor estimado de 5.742.526 €. Procedimiento abierto. Plazo de presentación de ofertas hasta el 2024-05-09. Expediente 2024/444_2a ronda.

Importes y cifras

5.742.526 €
Valor estimado
4
Lotes

Datos del expediente

Expediente
2024/444_2a ronda
Estado
Resuelta
Órgano de contratación
Consorci Besòs Tordera
Tipo de contrato
Suministros
Procedimiento
Abierto
Sistema de contratación
No aplica
Tramitación
Ordinaria
Duración del contrato
2 años
Lugar de ejecución
Barcelona

Fechas clave

Publicación
2024-05-07
Fin de presentación de ofertas
2024-05-09

Códigos CPV

Lotes (4)

LoteObjetoPresupuestoCPV
1 Tarifa 6.1TD Es sol·licita preu indexat en modalitat Pass Pool amb possibilitat de fixar productes foward cotitzats durant la durada del contracte.
2 Tarifes 3.0TD i 2.0TD Es sol·licita preu fix durant la durada del contracte. Obligatòriament l'empresa que presenti oferta pel Lot 2 ha de presentar oferta de preus pel Lot 3.
3 Tarifes 3.0TD i 2.0TD Aquest lot consta de subministraments amb instal·lacions fotovoltaiques per autoconsum, amb compensació simplificada d'excedents.
4 Es sol·licita preu fix corresponent a la retribució pels Serveis de Representació per a la gestió de la venda de l'energia elèctrica de les instal·lacions generadores detallades al PCAP, durant la durada del contracte.

Empresas adjudicatarias

EmpresaEstadoImporteFecha
ENDESA ENERGÍA S.L. · Lote 1 Formalizado 4.816.509 € 2024-07-01
FACTOR ENERGIA SA · Lote 2 Formalizado 821.221 € 2024-07-01
ELECTRA CALDENSE ENERGIA SA · Lote 3 Formalizado 104.796 € 2024-07-01
FACTOR ENERGIA SA · Lote 4 Formalizado 2024-07-01

Publicaciones oficiales

MedioTipo de anuncioFecha
Perfil del contratante Anuncio de Licitación 2024-05-07
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2024-07-26
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2024-07-26
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2024-07-26
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2024-07-26
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2024-07-26
Perfil del contratante Anuncio de Formalización 2024-07-26
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2024-07-26
Perfil del contratante Anuncio de Adjudicación 2024-07-26

Ubicación geográfica

Documentos y pliegos

Otras licitaciones de Consorci Besòs Tordera

Ver el órgano →