«Τοπογραφική αποτύπωση-Κτηματογράφηση – Πολεοδόμηση – Πράξης Εφαρμογής σε περιοχές επέκτασης Δ.Ε. Καλλιθέας (Π.Ε.2 – Π.Ε.3 – Π.Ε.4 Νεοχωρούδα, Π.Ε.5 – Π.Ε.6 – Π.Ε.7 – Π.Ε.9 Πεντάλοφου, Π.Ε.12.β Μονόλοφου, Π.Ε.14β Μεσαίου, Π.Ε.13.β Πετρωτού και Π.Ε.11 Νέας Φιλαδέλφειας) του Δήμου Ωραιοκάστρου, σύμφωνα με το εγκεκριμένο ΓΠΣ (ΦΕΚ ΑΑΠ 165/2011)
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ
- Published
- 15 September 2025
- Submission deadline
- 27 October 2025, 15:00
- Estimated value
- €5,471,169
- Place of performance
- Ωραιόκαστρο, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00599300-2025
- Reference
- b267cace-99e7-4fbd-83ec-27fffbb39685
- Official source
- Official source
CPV codes
- 71410000Servicios de urbanismo
- 71351810Servicios topográficos
- 71351000Servicios de prospección geológica, geofísica y otros tipos de prospección científica
- 71321300Servicios de consultoría en fontanería
- 90712000Planificación medioambiental
Description
Αντικείμενο της μελέτης είναι η σύνταξη Τοπογραφικής μελέτης και μελέτης Κτηματογράφησης, Πολεοδόμησης, Πράξης Εφαρμογής σε περιοχές επέκτασης της Δ.Ε. Καλλιθέας, Π.Ε.2 – Π.Ε.3 – Π.Ε.4 Νεοχωρούδα, Π.Ε.5 – Π.Ε.6 – Π.Ε.7 – Π.Ε.9 Πεντάλοφου, Π.Ε.12β Μονόλοφου, Π.Ε.14β Μεσαίου, Π.Ε.13β Πετρωτού και Π.Ε.11 Νέας Φιλαδέλφειας, του Δήμου Ωραιοκάστρου, σύμφωνα με το εγκεκριμένο Γενικό Πολεοδομικό Σχέδιο (Γ.Π.Σ.) Δ.Ε. Καλλιθέας (ΦΕΚ ΑΑΠ 165/2011) μαζί με όλες τις απαραίτητες μελέτες που απαιτούνται για τον σκοπό αυτό ήτοι: μελέτη Γεωλογικής καταλληλότητας των προς πολεοδόμηση περιοχών και μελέτη Γεωλογικής καταλληλότητας και Υδρογεωτεχνική για κοιμητήρια ή παρακείμενες περιοχές, Μελέτη οριοθέτησης υδατορεμάτων και Μελέτη Περιβαλλοντικών επιπτώσεων (ΣΜΠΕ). Σύμφωνα με το Γ.Π.Σ. Δ.Ε. Καλλιθέας για τον οικισμό της Νεοχωρούδας προτείνονται επεκτάσεις νότια του οικισμού και συγκεκριμένα 953 στρ. στην Π.Ε.2 στα Ν.Α. του οικισμού, 924 στρ. στην Π.Ε.3 Ν. του οικισμού και 852 στρ. στην Π.Ε.4 Ν.Δ. του οικισμού, στον οικισμό του Πενταλόφου στα νότια- νοτιοανατολικά του οικισμού ήτοι, 771 στρ. στην Π.Ε.5, 908 στρ. στην Π.Ε.6, 703 στρ. στην Π.Ε.7, 598 στρ. στην Π.Ε.9, στο Μονόλοφο 254 στρ. προτείνονται επ…
Award criteria
- Quality — Κριτήριο ανάθεσης της σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά με βάση τη βέλτιστη σχέση ποιότητας - τιμής, σύμφωνα με τη διαδικασία του άρ. 4 της οικείας Διακήρυξης. Τα…
- Price — Κριτήριο ανάθεσης της σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά με βάση τη βέλτιστη σχέση ποιότητας - τιμής, σύμφωνα με τη διαδικασία του άρ. 4 της οικείας Διακήρυξης. Τα…
Official publications
- TED · 00599300-2025 · 15 September 2025
- OJS · 176/2025 · 15 September 2025