Tietopyyntö vammaisten henkilöiden asumispalvelujen hankinnasta
Buyer: Pirkanmaan hyvinvointialue
- Published
- 3 June 2024
- Place of performance
- FI197
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00325938-2024
- Official source
- Official source
CPV codes
- 85300000Servicios de asistencia social y servicios conexos
- 85000000Servicios de salud y asistencia social
- 85311200Servicios de bienestar social proporcionados a minusválidos
Description
Tämän tietopyynnön tarkoituksena on kartoittaa alustavasti palveluntuottajien kykyä ja kiinnostusta toteuttaa tässä tietopyynnössä tarkemmin esitettyjä palveluja. Lisäksi tarkoituksena on saada tietoa palvelutuotteista ja hinnoittelusta. Kyseessä on tietopyyntö, ei ennakkoilmoitus, ei hankintailmoitus eikä tarjouspyyntö. Tietopyyntö ja siihen annetut vastaukset eivät sido kumpaakaan osapuolta. Hankintayksikkö ei sitoudu toteuttamaan hankintaa tietopyynnön perusteella, eivätkä tietopyynnössä esitetyt kuvaukset tai määritykset sido tilaajaa. HANKINNAN KOHTEEN KUVAUS/ TIETOPYYNNÖN TAUSTA: Pirkanmaan hyvinvointialue valmistelee vammaisten henkilöiden asumispalvelujen hankintaa. Hankinnan kohderyhmänä ovat sekä kehitysvammaiset että vaikeavammaiset asiakkaat. Hankinta sisältää tuetun asumisen, yhteisöllisen asuminen, ympärivuorokautisen palveluasumisen, asumisvalmennuksen sekä vammaisten lasten (alle 18-vuotiaiden) ympärivuorokautisen palveluasumisen palvelut. Tarkempi kuvaus hankittavista palveluista on tietopyynnön liitteessä 3 Palvelukuvausluonnos. Hankinnan sopimuskausi astuu tavoitteellisesti voimaan 1.1.2025 alkaen. Kilpailutuksen hankintamenettelynä on tarkoitus käyttää ha…
Official publications
- TED · 00325938-2024 · 3 June 2024
- OJS · 106/2024 · 3 June 2024