Tietopyyntö: Hautauspalvelut
Buyer: Pirkanmaan hyvinvointialue
- Published
- 29 January 2025
- Place of performance
- FI197
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00061648-2025
- Official source
- Official source
CPV codes
- 98370000Servicios funerarios y servicios conexos
Description
Pirkanmaan hyvinvointialue valmistelee hautauspalveluiden hankintaa. Hautauspalveluita järjestetään Pirkanmaan hyvinvointialueen sosiaalihuollon asiakkaille, joiden kuolinpesä on oikeutettu harkinnanvaraisena toimeentulotukena myönnettyyn hautausavustukseen. Tietopyyntöhetken arvion mukaan suurin osa palvelun tarpeesta keskittyy Tampereelle ja sen kehyskuntiin. Tavoiteltu sopimuskauden aloitusajankohta on 1.8.2025. Kyseessä on tietopyyntö mahdollisille palveluntuottajille, ei ennakkoilmoitus, hankintailmoitus eikä tarjouspyyntö. Tämän tietopyynnön tarkoituksena on selvittää hankintaan liittyviä kysymyksiä. Tietopyynnön tavoitteena on saada kattavasti hankittavan palvelun saatavuutta ja ominaisuuksia koskevaa tietoa, jotta mahdollinen tarjouskilpailu voidaan toteuttaa mahdollisimman tarkoituksenmukaisella tavalla. Tietopyyntö ja siihen saadut vastaukset eivät sido kumpaakaan osapuolta. Tietopyyntö ei velvoita hankintayksikköä toteuttamaan hankintaa eikä tietopyyntöön vastaaminen velvoita tekemään tarjousta myöhemmässä vaiheessa. Hankintaa koskevat tiedot voivat muuttua lopulliseen tarjouspyyntöön. Alustava hankintaan liittyvä palvelukuvaus (liite 1) sekä vertailuperusteet (liite…
Official publications
- TED · 00061648-2025 · 29 January 2025
- OJS · 20/2025 · 29 January 2025