Tietopyyntö: Ensihoitopalvelut
Buyer: Pirkanmaan hyvinvointialue
- Published
- 16 October 2025
- Place of performance
- FI19B
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00681979-2025
- Official source
- Official source
CPV codes
- 85143000Servicios de ambulancia
Description
Tietopyynnön kohteena on Pirkanmaan hyvinvointialueen ostopalveluna tuotettavat Ensihoitopalvelut. Tämä on hankintaa koskeva tietopyyntö, ei ennakkoilmoitus, ei hankintailmoitus eikä tarjouspyyntö. Pirkanmaan hyvinvointialue valmistelee Ensihoitopalvelujen hankintaa täydentämään hyvinvointialueen omaa palvelutuotantoa. Tietopyynnön tarkoituksena on kerätä toimijoiden näkemyksiä ja kehitysehdotuksia tulevaa ensihoitopalvelujen hankintaa varten. Tietopyynnön liitteenä toimitetaan aineistoa Pirkanmaan hyvinvointialueen vuonna 2023 toteutetusta hankinnasta, jonka pohjalta toimijoita pyydetään kommentoimaan. Liitteenä olevan aineiston saat kirjautumalla Tarjouspalveluun. Pyydämme vastaamaan tietopyynnön kysymyksiin erillisen forms-lomakkeen kautta osoitteessa: https://forms.office.com/e/YA1y2seX6K Vastaukset tietopyyntöön pyydetään 28.10.2025 klo 12.00 mennessä. Tietopyyntöön vastaaminen ei edellytä kaikkiin kohtiin vastaamista. Tietopyyntö ja siihen saadut vastaukset eivät sido kumpaakaan osapuolta. Tietopyyntö ei velvoita hankintayksikköä toteuttamaan hankintaa eikä tietopyyntöön vastaaminen velvoita tekemään tarjousta. Hankintaa koskevat tiedot voivat muuttua lopulliseen tarjo…
Official publications
- TED · 00681979-2025 · 16 October 2025
- OJS · 199/2025 · 16 October 2025