Σύναψη εκτελεστικών συμβάσεων στο πλαίσιο της αριθμ. 55644/06-06-2023 (ΑΔΑ: 69Β946ΜΤΛΚ-4Θ4, ΑΔΑΜ: 23SYMV012823978) ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ-ΠΛΑΙΣΙΟ - ΤΜΗΜΑ Α και ΤΜΗΜΑ Β
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ
- Published
- 14 February 2025
- Estimated value
- €7,758,896
- Place of performance
- ΑΘΗΝΑ, EL303
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00101139-2025
- Reference
- 9a435e94-c571-467c-80f0-a5c1568bdbea
- Official source
- Official source
CPV codes
- 79410000Servicios de consultoría comercial y en gestión
Description
Το αντικείμενο της Συμφωνίας - Πλαίσιο συνίσταται στην παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών για την ωρίμανση και υλοποίηση των έργων των φορέων υλοποίησης του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων όσον αφορά σε δράσεις του Εθνικού Σχεδίου Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας. Ο/Οι Σύμβουλος/οι που θα επιλεγούν θα κληθούν να παρέχει/ουν υπηρεσίες συμβούλου σε ειδικότερα έργα των φορέων υλοποίησης του Υπουργείου, όπως αποφασισθεί από αυτό, και σε συνεργασία με τις υπηρεσίες του Υπουργείου και τον Σύμβουλο Διαχείρισης Έργων (PMO). Οι υπηρεσίες που καλείται/ουνται να παρέχει/παρέχουν σχετίζονται με το σχεδιασμό, την ωρίμανση, την υποβολή και την υλοποίηση έργων (Τμήμα Α) αλλά και ελεγκτικές υπηρεσίες (Τμήμα Β) στις Δράσεις και τους Άξονες του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων.
Lots (2)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Τεχνικός σύμβουλος ωρίμανσης και υλοποίησης έργων (ΤΜΗΜΑ Α) | 79410000 Servicios de consultoría comercial y en gestión | €6,998,136 |
| 2 | Παροχή ελεγκτικών υπηρεσιών, δηλαδή υπηρεσιών λογιστικής, διαχειριστικού ελέγχου και φορολογικών υπηρεσιών (ΤΜΗΜΑ Β) | 79410000 Servicios de consultoría comercial y en gestión | €760,760 |
Award criteria
- Quality — Η βαθμολόγηση κάθε κριτηρίου αξιολόγησης κυμαίνεται από 100 βαθμούς στην περίπτωση που ικανοποιούνται ακριβώς όλοι οι όροι των τεχνικών προδιαγραφών, αυξάνεται δε μέχρι τους 150 βαθμούς όταν…
- Price — Η βαθμολόγηση κάθε κριτηρίου αξιολόγησης κυμαίνεται από 100 βαθμούς στην περίπτωση που ικανοποιούνται ακριβώς όλοι οι όροι των τεχνικών προδιαγραφών, αυξάνεται δε μέχρι τους 150 βαθμούς όταν…
Awards
| Awarded to | Amount | Date |
|---|---|---|
| ΕΕΟ GROUP ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ | €2,467,228 | — |
| ΕΡΝΣΤ ΚΑΙ ΓΙΑΝΓΚ Μονοπρόσωπη Ανώνυμη Εταιρία Παροχής Συμβουλευτικών Υπηρεσιών | €2,467,228 | — |
| GRANT THORNTON ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΡΚΩΤΩΝ ΕΛΕΓΚΤΩΝ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ | €2,466,385 | — |
| PLANET ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΠΑΡΟΧΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ | €2,466,385 | — |
| DELOITTE BUSINESS SOLUTIONS Ανώνυμη Εταιρία Συμβούλων Επιχειρήσεων | €1,857,396 | — |
| ΚΟΙΜΤΖΟΓΛΟΥ ΜΠΑΚΑΛΗΣ ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΒΕΝΙΕΡΗΣ ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ | €1,857,396 | — |
| KPMG ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΜΟΝΟΠΡΟΣΩΠΗ Α.Ε. | €1,848,871 | — |
| DIADIKASIA BUSINESS CONSULTING ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ Α. Ε. | €1,848,871 | — |
| «FORVIS MAZARS ΟΡΚΩΤΟΙ ΕΛΕΓΚΤΕΣ ΛΟΓΙΣΤΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΟΙ Α.Ε.» | €488,882 | — |
| EUROPEAN PROFILES ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΜΕΛΕΤΩΝ & ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ | €488,882 | — |
Official publications
- TED · 00101139-2025 · 14 February 2025
- OJS · 32/2025 · 14 February 2025
Other tenders from ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΑΣΦΑΛΙΣΗΣ
- Σύναψη εκτελεστικών συμβάσεων στο πλαίσιο της αριθμ. 55644/06-06-2023 (ΑΔΑ: 69Β946ΜΤΛΚ-4Θ4, ΑΔΑΜ: 23SYMV012823978) ΣΥΜΦΩΝΙΑΣ-ΠΛΑΙΣΙΟ -…
- Διακήρυξη 13 / 2025
- Συντήρηση – υποστήριξη του ΠΣ Εργάνη για περίοδο δύο ετών
- Διακήρυξη για τη παροχή υπηρεσιών φύλαξης του Υπουργείου Εργασίας
- Ανοικτός διαγωνισμός άνω των ορίων
- Διακήρυξη 8/2024
- Συντήρηση – υποστήριξη του ΠΣ Εργάνη για περίοδο δύο ετών
- Ανοικτός διαγωνισμός άνω των ορίων
- Οριζόντια Τεχνική Υποστήριξη του Υπουργείου Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων μέσω της δημιουργίας Γραφείου Διαχείρισης Έργων (PMO) για τα…
- Ανοικτός διαγωνισμός άνω των ορίων