El Vínculo El Vínculo.
Closed European Union ServicesFramework agreement

Συμφωνία - Πλαίσιο Υπηρεσίας Συντήρησης και Επισκευής Μεταφορικών Μέσων με την Προμήθεια Ανταλλακτικών

Buyer: ΔΗΜΟΣ ΔΙΟΝΥΣΟΥ

Published
31 December 2025
Submission deadline
13 February 2026, 15:00
Estimated value
€240,000
Place of performance
EL305
Procedure
Open procedure
Documents
1
Notice number
00869182-2025
Reference
1c0b2e45-4fdb-4572-b545-ea0f7920b9d3
Official source
Official source

CPV codes

Description

Η παρούσα συντάσσεται σε συνέχεια του διαγωνισμού 25PROC016710611 2025-04-28 του Δήμου Διονύσου, ο οποίος αφορά στην «Υπηρεσία Συντήρησης και Επισκευής Μεταφορικών Μέσων με την Προμήθεια Ανταλλακτικών»,και της 360/2025 ΑΔΕ με την οποία εγκρίθηκε η διεξαγωγή νέου επαναληπτικού, ανοικτού ηλεκτρονικού διαγωνισμού για ανάδειξη αναδόχων στις άγονες Κατηγορίες ανά Τμήμα του ανωτέρω διαγωνισμού καθώς επίσης της 463/2025 ΑΔΕ με την οποία προέκυψε η ανακήρυξη οριστικών αναδόχων σε κάποιες Κατηγορίες / Τμήματα του ανωτέρω διαγωνισμού και αποφασίστηκε «Για τους οικονομικούς φορείς …. και … η Δημοτική Επιτροπή θα επανέλθει σε επόμενη συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, για να αποφασίσει για την επανάληψη ή μη της διαγωνιστικής διαδικασίας με τροποποίηση ή μη των όρων της διακήρυξης.». Στο ανωτέρω πλαίσιο η Διεύθυνση Περιβάλλοντος Καθαριότητας & Πρασίνου συνέταξε την παρούσα Μελέτη συμπεριλαμβάνοντας και τα Τμήματα / Κατηγορίες για τα οποία δεν ανακηρύχθηκαν οριστικοί ανάδοχοι δηλαδή αυτά που αφορούν 1. στην συντήρηση των μηχανημάτων έργου, και 2. στα ελαστικά οχημάτων. Τέλος, στην παρούσα Μελέτη συμπεριελήφθησαν και τα οχήματα UNIMOGμε αρ. κυκλοφορίας ΜΕ163399 και MERCEDESμε αρ. κυκλοφορίας …

Lots (5)

LotDescriptionCPV codeAmount
1 ΤΜΗΜΑ 1: ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΙΚΕΣ ΚΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΡΓΑΣΙΕΣ, ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΦΡΕΝΩΝ ΚΑΙ ΑΝΑΡΤΗΣΕΩΝ, ΦΑΝΟΠΟΙΪΑ ΚΑΙ ΤΑΧΟΓΡΑΦΟΙ
EL305
50110000 Servicios de reparación y mantenimiento de vehículos de motor y equipo asociado
2 ΤΜΗΜΑ 2: ΕΡΓΑΣΙΕΣ ΣΕ ΥΠΕΡΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΟΧΗΜΑΤΩΝ
EL305
50110000 Servicios de reparación y mantenimiento de vehículos de motor y equipo asociado
3 ΤΜΗΜΑ 3: ΜΗΧΑΝΗΜΑ ΕΡΓΟΥ
EL305
34330000 Repuestos para vehículos de transporte de mercancías, camionetas y automóviles
4 ΤΜΗΜΑ 4: ΕΛΑΣΤΙΚΑ
EL305
34350000 Neumáticos para vehículos ligeros y para vehículos pesados
5 ΤΜΗΜΑ 5: ΑΝΑΛΩΣΙΜΑ (ΑΛΥΣΙΔΕΣ ΧΙΟΝΙΟΥ, ΜΑΡΚΟΥΤΣΙΑ, ΥΑΛΟΚΑΘΑΡΙΣΤΗΡΕΣ, ΦΙΛΤΡΑ, ΜΠΑΤΑΡΙΕΣ, ΚΛΠ)
EL305
34913000 Piezas de recambio diversas

Award criteria

Official publications