Soláthar Dearadh Suíomh Gréasáin, Forbairt, Óstáil, Cothabháil agus Seirbhísí Tairsí d’Acmhainní Digiteacha – Mol Matamaitice Bunscoile
Buyer: An Chomhairle um Oideachas Gaeltachta agus Gaelscolaiochta
- Published
- 3 August 2026
- Submission deadline
- 24 August 2026, 17:30
- Estimated value
- €200,000
- Place of performance
- IE061
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00536204-2026
- Reference
- 1569113f-c7ed-4819-9355-3a1579f30e2e
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72413000Servicios de diseño de sitios web www
Description
Is iad aidhmeanna an chonartha seo: 1. suíomh gréasáin atá dírithe ar Mhatamaitic a bhunú le haghaidh scoileanna Gaeltachta agus lán-Ghaeilge i bPoblacht na hÉireann, suíomh atá slán agus inbhuanaithe; 2. sraith straitéisí a chruthú; 3. feidhmiúlacht “sábháil agus roinn” a fhorbairt a chuireann ar chumas múinteoirí gníomhaíochtaí a ullmhú, a shábháil, agus a roinnt gan aon ghá le cuntais daltaí ná le stóras sonraí daltaí ar fhreastalaithe; 4. pleananna ceachta matamaitice agus gníomhaíochtaí atá ag COGG cheana féin a chur ar fáil mar PDFanna is féidir a íoslódáil; 5. an suíomh gréasáin a fhorbairt mar thairseach matamaitice Gaeilge a fheicfidh an pobal; 6. beidh COGG ábalta ábhar ar an ngréasán a bhainistiú agus a uasdátú go díreach; 7. ardán ceapadóireachta a chomhtháthú le ligean do COGG gníomhaíochtaí nua digiteacha matamaitice a chruthú agus a fhoilsiú; 8. le cinntiú gur féidir an ailtíreacht theicniúil a chothabháil, go bhfuil sí slán, gur féidir teacht air agus í a leathnú san am atá le teacht; 9. le hoiliúint, cáipéisíocht, tacaíocht theicniciúil agus cothabháil a sholáthar thar thréimhse ceithre bliana. 10. Cloífidh sé le treoirlínte faoi inrochtaineacht ghréasáin (EAA – WC…
Official publications
- TED · 00536204-2026 · 3 August 2026
- OJS · 147/2026 · 3 August 2026
Other tenders from An Chomhairle um Oideachas Gaeltachta agus Gaelscolaiochta
- Provision of Website Design, Development, Hosting, Maintenance and Digital Resource Portal Services – Primary Mathematics Hub
- AN TOBAR – INVITATION TO TENDER FOR CREATION OF AN EDUCATIONAL WEBSITE TO AID THE TEACHING OF IRISH IN ENGLISH-MEDIUM PRIMARY AND…
- Soláthar Dearadh Suíomh Gréasáin, Forbairt, Óstáil, Cothabháil agus Seirbhísí Tairsí d’Acmhainní Digiteacha – Mol Matamaitice Bunscoile
- AN TOBAR – INVITATION TO TENDER FOR CREATION OF AN EDUCATIONAL WEBSITE TO AID THE TEACHING OF IRISH IN ENGLISH-MEDIUM PRIMARY AND…
- AN TOBAR – INVITATION TO TENDER FOR CREATION OF AN EDUCATIONAL WEBSITE TO AID THE TEACHING OF IRISH IN ENGLISH-MEDIUM PRIMARY AND…
- Provision of Website Design, Development, Hosting, Maintenance and Digital Resource Portal Services – Primary Mathematics Hub