Siivouskalusto
Buyer: TeeSe Botnia Oy Ab
- Published
- 17 December 2024
- Submission deadline
- 29 April 2025, 21:00
- Place of performance
- FI195
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00773004-2024
- Official source
- Official source
CPV codes
- 42999000Aspiradoras y enceradoras de uso no doméstico
- 39713400Máquinas para mantenimiento de pisos
- 42990000Máquinas diversas para usos especiales
Description
TeeSe Botnia Oy Ab valmistelee siivouskaluston kilpailutusta TeeSeBotnia Oy:n ja sen omistajayhteisöjen tarpeisiin. Tavoitteena on siivouskalustoa koskevan puitejärjestelyn muodostaminen 1.6.2025 (tavoite) alkavalle toistaiseksi voimassa olevalle sopimuskaudelle. Hankinnan kohteena on eri kokoisiin yksiköihin hankittavat siivouskoneet, kuten siivousvaunut, vesi- ja pölynimurit, painehuuhtelukoneet, lattianhoitokoneet, yhdistelmäkoneet jne. Tarjoukset pyydetään ostettavista ja mahdollisesti liisattavasta siivouskalustosta (erityisesti isompien yhdistelmäkoneiden ja yhdistelmäkonerobottien osalta). Tavoitteena on muodostaa puitejärjestely useamman toimittajan kanssa. Tämä ilmoitus ei ole hankintailmoitus tai tarjouspyyntö, vaan kyseessä on suunnitteluilmoitus. Tällä suunniteluilmoituksella tarkoituksena on tiedottaa markkinoita tulevasta kilpailutuksesta, kartoittaa hankinnasta kiinnostuneita alan toimijoita ja potentiaalisia tarjoajia sekä tarkastella hankintakokonaisuuden tarkoituksenmukaista kilpailutustapaa. Hankinnasta kiinnostuneet alan toimijat voivat halutessaan esittää vapaamuotoisia näkemyksiä, kysymyksiä ja muita kommentteja tulevaa kilpailutusta ja hankintakokonaisu…
Award criteria
- Price
- Quality
Official publications
- TED · 00773004-2024 · 17 December 2024
- OJS · 245/2024 · 17 December 2024