Sähkötarvikkeet
Buyer: TeeSe Botnia Oy Ab
- Published
- 3 November 2025
- Place of performance
- FI19A
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00723791-2025
- Official source
- Official source
CPV codes
- 31000000Máquinas, aparatos, equipo y productos consumibles eléctricos; iluminación
- 31500000Material de iluminación y lámparas eléctricas
- 31680000Materiales y accesorios eléctricos
- 31700000Material electrónico, electromecánico y electrotécnico
Description
TeeSe Botnia Oy Ab valmistelee kilpailutusta puitejärjestelyn solmimiseksi sähkötarvikkeiden myymälä-, varasto- ja nouto-ostoista sekä varasto- ja tehdastoimituksista 2.3.2026 (tavoite) alkavalle toistaiseksi voimassa olevalle sopimuskaudelle TeeSe Botnia Oy:n ja sen omistajayhteisöjen tarpeisiin. Tämä ilmoitus ei ole hankintailmoitus tai tarjouspyyntö, vaan kyseessä on suunnitteluilmoitus. Tällä suunniteluilmoituksella tarkoituksena on tiedottaa markkinoita tulevasta kilpailutuksesta, kartoittaa hankinnasta kiinnostuneita alan toimijoita ja potentiaalisia tarjoajia sekä tarkastella hankintakokonaisuuden tarkoituksenmukaista kilpailutustapaa. Tavoitteena on saada alan toimijoilta näkemyksiä mm. hankintakokonaisuuden määrittelyyn ja jakamiseen, toimittajamäärään, hinnoitteluun sekä tuotteille ja palveluille asetettaviin vähimmäisvaatimuksiin. Hankinnasta kiinnostuneet alan toimijat voivat halutessaan esittää vapaamuotoisia näkemyksiä, kysymyksiä ja muita kommentteja tulevaa kilpailutusta ja hankintakokonaisuutta koskien TeeSe Botnia Oy:n yhteyshenkilölle sähköpostitse osoitteeseen: pirjo.kekalainen@teese.fi. Näkemykset, kommentit, kysymykset ja esitykset tulevat ainoastaan hankin…
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00723791-2025 · 3 November 2025
- OJS · 211/2025 · 3 November 2025