„Разширяване изчислителния капацитет на инфраструктурата на национален статистически институт, чрез закупуване на нови сървъри и лицензи за виртуализация“
Buyer: НАЦИОНАЛЕН СТАТИСТИЧЕСКИ ИНСТИТУТ
- Published
- 7 November 2025
- Submission deadline
- 20 November 2025, 23:59
- Estimated value
- 217,200 лв.
- Place of performance
- BG411
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00739911-2025
- Reference
- 93e20aed-6ac6-4f4d-aadb-1d6b8eb42144
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48732000Paquetes de software de seguridad de datos
Description
Предметът на настоящата обществена поръчка е „Разширяване изчислителния капацитет на инфраструктурата на национален статистически институт, чрез закупуване на нови сървъри и лицензи за виртуализация“. В обхвата на настоящата обществена поръчка попадат следните дейности: - Доставка на 2 броя сървъри за разширяване на изчислителния капацитет на виртуалната инфраструктура на НСИ; - Услуги по хардуерна инсталация, окабеляване и въвеждане в експлоатация. - Доставка на лицензи за софтуер за виртуализация за 2 броя хостове. - Активация на лицензите и присъединяване на новите сървъри към съществуващия vShere клъстер 1. - Гаранционна поддръжка съгласно Техническата спецификация. При вземане под внимание на прогнозната стойност на обществената поръчка, попадаща в стойностните прагове, настоящата обществена поръчка ще бъде възложена чрез провеждане на открита процедура по чл. 18, ал. 1, т. 1 ЗОП. Към момента използваемостта на физическите ресурси на ИКТ инфраструктурата, обслужваща виртуалната среда, надвишава препоръчителните нива за нормална експлоатация. Това значително ограничава възможността за поемане на пикови натоварвания в периоди на активни камп…
Award criteria
- Price — Обществената поръчка се възлага въз основа на „Икономически най-изгодна оферта”, определена въз основа на критерия за възлагане „най-ниска цена”, по чл. 70, ал. 2, т. 1 ЗОП
Official publications
- TED · 00739911-2025 · 7 November 2025
- OJS · 215/2025 · 7 November 2025