«Ψηφιακές εφαρμογές Πολιτικής Προστασίας και συναφείς υπηρεσίες»
Buyer: ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- Published
- 7 November 2024
- Submission deadline
- 9 December 2024, 14:00
- Estimated value
- €11,050,000
- Place of performance
- EL301
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00677741-2024
- Reference
- dcbb2546-5714-4dd3-ac76-97b7ab08b459
- Official source
- Official source
CPV codes
- 72262000Servicios de desarrollo de software
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 79999100Servicios de escaneado
- 80533100Servicios de formación informática
- 30230000Equipo relacionado con la informática
- 32420000Equipo de red
- 72222300Servicios de tecnología de la información
Description
Το Υπουργείο Κλιματικής Κρίσης και Πολιτικής Προστασίας (ΥΚΚΠΠ) υλοποιεί ένα σύνθετο στρατηγικό σχέδιο ψηφιακού μετασχηματισμού το οποίο θα του επιτρέψει να αναβαθμίσει την επιχειρησιακή του ετοιμότητα αλλά και τις παρεχόμενες υπηρεσίες προ το σύνολο των πολιτών της χώρας. Κύριος άξονας του συγκεκριμένου σχεδίου αποτελεί η υλοποίηση των δράσεων ψηφιακού μετασχηματισμού που έχουν προγραμματισθεί στο πλαίσιο του εθνικού προγράμματος Πολιτικής Προστασίας «ΑΙΓΙΣ». Στο εν λόγω πρόγραμμα, το ΥΚΚΠΠ έχει αναλάβει την υλοποίηση της παρούσας εμβληματικής δράσης, η οποία περιλαμβάνει τον πλήρη εκσυγχρονισμό του φορέα σε όρους τεχνολογιών πληροφορικής και συστημάτων που χρησιμοποιεί. O ανάδοχος του παρόντος έργου θα κληθεί να προμηθεύσει τον φορέα με σύγχρονα λογισμικά συστήματα καθώς και να παρέχει μια σειρά υπηρεσιών που άπτονται της βέλτιστης παραγωγικής λειτουργίας των προσφερόμενων συστημάτων. Οι υπηρεσίες αυτές διακρίνονται σε συγκεκριμένες κατηγορίες, ανάλογα με τη φύση τους και το πεδίο εφαρμογής τους εντός του περιβάλλοντος του φορέα. Σκοπός του παρόντος έργου είναι ο σχεδιασμός και υλοποίηση εξειδικευμένων ψηφιακών εφαρμογών για την υποστήριξη του νέου θεσμικού ρόλου και των αρμοδιο…
Award criteria
- Quality — Α. Τεχνική Λύση
- Quality — Β. Προσφερόμενες Υπηρεσίες
- Quality — Γ.Μεθοδολογία Οργάνωσης/Διοίκησης και Υλοποίησης Έργου
- Price — Λi = 80 * ( Βi / Βmax ) + 20 * (Kmin/Ki)
Official publications
- TED · 00677741-2024 · 7 November 2024
- OJS · 217/2024 · 7 November 2024
Other tenders from ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- «Αναδιαμόρφωση του Προγράμματος ΔΙΑΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΙΙΙ»
- «Παροχή υπηρεσιών Ανεξάρτητου Ελεγκτή, σύμφωνα με το Εγχειρίδιο Διαδικασιών Συστήματος Διαχείρισης και Ελέγχου (ΣΔΕ) όπως αυτό εκάστοτε…
- «Ψηφιακός Μετασχηματισμός Διαδικασιών Κτήσης Ιθαγένειας»
- «Υποστήριξη στην παρακολούθηση των έργων ευθύνης της Περιφέρειας Θεσσαλίας, μέσω δημιουργίας Γραφείου Παρακολούθησης / Διαχείρισης Έργων…
- Διακήρυξη Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων για την «Αναβάθμιση των Συστημάτων Πληροφορικής και της Ασφάλειας της Επιτροπής…
- Ψηφιοποίηση Αρχείου Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής (Υ.ΝΑ.Ν.Π)
- «Ψηφιοποίηση και τεκμηρίωση αρχείων Εταιρείας Μακεδονικών Σπουδών και δημιουργία Ψηφιακού Μουσείου»
- Ανάπτυξη υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας του Μητρώου Πολιτών
- «Υπηρεσίες Επέκτασης και Υποστήριξης του συστήματος διαχείρισης ραντεβού και εκτέλεσης εμβολιασμών για την εφαρμογή νέων διαδικασιών…
- «Ψηφιακές εφαρμογές Πολιτικής Προστασίας και συναφείς υπηρεσίες»