ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΤΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΤΕΡΗΣΗΣ ΑΠΟΡΩΝ στην Περιφέρεια Αν. Μακεδονίας και Θράκης
Buyer: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ
- Published
- 19 December 2025
- Submission deadline
- 20 January 2026, 15:00
- Estimated value
- €25,374,266
- Place of performance
- ΟΡΕΣΤΙΑΔΑ - ΔΙΔΥΜΟΤΕΙΧΟ - ΣΟΥΦΛΙ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ - ΣΑΜΟΘΡΑΚΗ, EL511
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00846854-2025
- Reference
- 16d43f9a-58c8-487c-a381-2fb0635a2ed6
- Official source
- Official source
CPV codes
- 15000000Alimentos, bebidas, tabaco y productos afines
- 15113000Carne de cerdo
- 15112130Pollos
- 55523000Servicios de suministro de comidas para otras empresas e instituciones
- 15542300Queso feta
- 15544000Queso de pasta dura
- 15541000Queso de mesa
- 15511210Leche UHT
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια τροφίμων και ειδών βασικής υλικής συνδρομής για τη διανομή τους στους ωφελούμενους απόρους και εν γένει όσους διαβιούν σε κίνδυνο ακραίας φτώχειας, ως κατά την ΠΠ 2014-2020 συγχρηματοδοτήθηκαν από το ΤΕΒΑ, με τρόφιμα υψηλής διατροφικής αξίας προσαρμοσμένα στο διατροφικό υπόβαθρο του ωφελούμενου βάσει πολιτισμικών/θρησκευτικών πεποιθήσεων και με είδη υλικής συνδρομής για την υγιεινή, καθαριότητα και διαβίωση, σε ευθεία συνάρτηση με την εξυπηρετούμενη ομάδα : Ειδικότερα, αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια τροφίμων και ειδών Βασικής Υλικής Συνδρομής (Β.Υ.Σ.), συγκεκριμένα είδη με περιγραφή ποσότητας, συσκευασίας, μονάδας μέτρησης, αναλυτικών τεχνικών προδιαγραφών, κ.α.) και οι ακόλουθες, παρακολουθηματικές της προμήθειας, υπηρεσίες: 1. Η «πακετοποίηση» των προϊόντων σύμφωνα με τους όρους και τις προδιαγραφές που ορίζει η κείμενη νομοθεσία και υποδεικνύουν η Διαχειριστική και η Αναθέτουσα Αρχή. 2. Οι εργασίες τοποθέτησης ειδών ιδίου περιβάλλοντος συντήρησης σε δεύτερες, ομαδοποιημένες συσκευασίες ανά ωφελούμενο (picking). 3. Η ενδιάμεση αποθήκευση των ειδών καθώς και η περαιτέρω προώθησή τους σύμφωνα με τους προγραμματισμούς και αναπ…
Award criteria
- Price — ΣΥΜΦΕΡΟΤΕΡΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΒΑΣΕΙ ΤΙΜΗΣ
Official publications
- TED · 00846854-2025 · 19 December 2025
- OJS · 245/2025 · 19 December 2025
Other tenders from ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ
- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗΣ ΚΟΥΝΟΥΠΙΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ, ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ 2026-2028: ΕΠΙΓΕΙΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗΣ…
- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗΣ ΚΟΥΝΟΥΠΙΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ, ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ 2026-2028: ΕΝΑΕΡΙΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗΣ…
- ΥΠΟΕΡΓΟ 1: «Παροχή υπηρεσιών 24ωρης παρακολούθησης και τηλεφωνικής υποστήριξης ωφελούμενων», της Πράξης με τίτλο «Υπηρεσίες Υποστήριξης…
- ΔΙΑΚΗΡΥΞΗ 1/2026
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΕΙΔΩΝ ΒΑΣΙΚΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΝΑΓΚΕΣ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗΣ ΤΗΣ ΥΛΙΚΗΣ ΣΤΕΡΗΣΗΣ ΑΠΟΡΩΝ στην…
- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗΣ ΚΟΥΝΟΥΠΙΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ, ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ 2026-2028: ΕΠΙΓΕΙΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗΣ…
- ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗΣ ΚΟΥΝΟΥΠΙΩΝ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΑΚΗΣ, ΓΙΑ ΤΑ ΕΤΗ 2026-2028: ΕΝΑΕΡΙΕΣ ΔΡΑΣΕΙΣ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΗΣ…
- Υποστήριξη Λειτουργίας του Περιφερειακού Παρατηρητηρίου Κοινωνικής Ένταξης (ν.4445/2016)
- Προμήθεια εξοπλισμού στο πλαίσιο υλοποίησης του Έργου "DesirMED"
- Προμήθεια οχημάτων Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας & Θράκης