Προμήθεια πρόσθετων παροχών (στολών) για το προσωπικό της Διεύθυνσης Δημοτικής Αστυνομίας του Δήμου Θεσσαλονίκης, π.δ. 726.694,56€, (με Φ.Π.Α. 24%)
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
- Published
- 4 August 2025
- Submission deadline
- 11 September 2025, 14:00
- Estimated value
- €586,044
- Place of performance
- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00509796-2025
- Reference
- d02b694e-ef93-4647-a179-20eb19f89db4
- Official source
- Official source
CPV codes
- 35811200Uniformes de policía
Description
Προμήθεια πρόσθετων παροχών (στολών) για το προσωπικό της Διεύθυνσης Δημοτικής Αστυνομίας του Δήμου Θεσσαλονίκης, με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής, προϋπολογισμού 726.694,56€, (με Φ.Π.Α. 24%) Αντικείμενο της σύμβασης σύμφωνα με την υπ’ αριθμ. 2/2025 μελέτη της Δ/νσης Δημοτικής Αστυνομίας, είναι η προμήθεια πρόσθετων παροχών (στολών) για το προσωπικό της Διεύθυνσης Δημοτικής Αστυνομίας, σύμφωνα τα ΦΕΚ 3358 Β/2024 και 1069Β/2024. Στον Δήμο Θεσσαλονίκης υπηρετούν 78 Δημοτικοί Αστυνομικοί και αναμένονται άλλοι 80 μέσα στους επόμενους μήνες, οι οποίοι δικαιούνται την προμήθεια στολών. Το ένστολο προσωπικό της ∆ηµοτικής Αστυνοµίας εφοδιάζεται µε µέριµνα του οικείου ΟΤΑ τις παραπάνω στολές κάθε δύο (2) έτη. Η προηγούμενη παραλαβή ολοκληρώθηκε τον Δεκέμβριο του 2022. Με απόφαση της ∆ηµοτικής Επιτροπής, η στολή µπορεί να αντικαθίσταται λόγω φθοράς κατά την υπηρεσία και πριν την παρέλευση του χρόνου της προηγούµενης παραγράφου. Η στολή φέρεται καθημερινά και υποχρεωτικά κατά την εκτέλεση των καθηκόντων του ένστολου προσωπικού της ∆ηµοτικής Αστυνοµίας, εκτός αν ο προϊστάµενος της υπηρεσίας ορίσει διαφορετικά.
Award criteria
- Price — Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της τιμής.
Official publications
- TED · 00509796-2025 · 4 August 2025
- OJS · 147/2025 · 4 August 2025