Προμήθεια προϊόντων Κομίστρου υπό μορφή Έξυπνων Εισιτηρίων για τη λειτουργία του Αυτόματου Συστήματος Συλλογής Κομίστρου (ΑΣΣΚ) λεωφορείων και μετρό στην περιοχή αρμοδιότητας του Οργανισμού Συγκοινωνιακού Έργου Θεσσαλονίκης Α.Ε
Buyer: ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟΥ ΕΡΓΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Α.Ε. (ΟΣΕΘ ΑΕ)
- Published
- 24 December 2025
- Submission deadline
- 27 January 2026, 15:00
- Estimated value
- €3,000,000
- Place of performance
- Θέρμη Θεσσαλονίκης, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Notice number
- 00860724-2025
- Reference
- 7729a70e-7ecf-4d2b-bb2e-732a7874212b
- Official source
- Official source
CPV codes
- 30237131Fichas electrónicas
Description
Για τις δημόσιες συγκοινωνίες που υπάρχουν στην περιοχή αρμοδιότητας του Οργανισμού Συγκοινωνιακού Έργου Θεσσαλονίκης (ΟΣΕΘ), έχοντας ως στόχο τη βελτίωση της ποιότητας των προσφερόμενων υπηρεσιών προς το επιβατικό κοινό, έχει εγκατασταθεί ένα Αυτόματο Σύστημα Συλλογής Κομίστρου (Α.Σ.Σ.Κ.) για τις αστικές συγκοινωνίες με λεωφορείο και ένα Αυτόματο Σύστημα Συλλογής Κομίστρου (Α.Σ.Σ.Κ) για την αστική συγκοινωνία με το Μετρό. Το αντικείμενο της σύμβασης για τη λειτουργία των δύο ανωτέρω Αυτόματων Συστημάτων Συλλογής Κομίστρου (Α.Σ.Σ.Κ.) στην περιοχή αρμοδιότητας του Οργανισμού Συγκοινωνιακού Έργου Θεσσαλονίκης Α.Ε. υποδιαιρείται σε δύο τμήματα: Προμήθεια προϊόντων Κομίστρου «Έξυπνων εισιτηρίων» υπό μορφή: ΤΜΗΜΑ Α: Εισιτήρια υπό μορφής ρολού για τα Λεωφορεία (αρ. τεμαχίων 13.600.000 ή 8.000 ρολά των 1.700 τμχ/ρολό) και ΤΜΗΜΑ Β: Εισιτήρια αναδιπλωμένης μορφής για το Μετρό (αρ. τεμαχίων 9.200.000 ή 4.600 πακέτα των 2.000 τμχ/πακέτο) Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στον ακόλουθο κωδικό του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων CPV: 30237131-6 «Ηλεκτρονικές Κάρτες».
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ Α: Εισιτήρια υπό μορφής ρολού για τα Λεωφορεία | 30237131 Fichas electrónicas | €1,791,200 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ Β: Εισιτήρια αναδιπλωμένης μορφής για το Μετρό | 30237131 Fichas electrónicas | €1,208,800 |
| 3 | Lot 3 | — | €1,791,200 |
Award criteria
- Price — Κριτήριο ανάθεσης της Σύμβασης είναι η πλεόν συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμης, όπως ορίζεται στη διακήρυξη
- Price — Κριτήριο ανάθεσης της Σύμβασης είναι η πλεόν συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμης, όπως ορίζεται στη διακήρυξη
- Price
Official publications
- TED · 00860724-2025 · 24 December 2025
- OJS · 248/2025 · 24 December 2025
Other tenders from ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΣΥΓΚΟΙΝΩΝΙΑΚΟΥ ΕΡΓΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ Α.Ε. (ΟΣΕΘ ΑΕ)
- Παροχή Υπηρεσιών Δημόσιων Επιβατικών Μεταφορών έτους 2026 με Λεωφορεία στην ΠΕ Θεσσαλονίκης
- Προμήθεια προϊόντων Κομίστρου υπό μορφή Έξυπνων Εισιτηρίων για τη λειτουργία του Αυτόματου Συστήματος Συλλογής Κομίστρου (ΑΣΣΚ) λεωφορείων…
- Παροχή Υπηρεσιών Δημόσιων Επιβατικών Μεταφορών με Λεωφορεία στην ΠΕ Θεσσαλονίκης
- Παροχή Υπηρεσιών Δημόσιων Επιβατικών Μεταφορών έτους 2026 με Λεωφορεία στην ΠΕ Θεσσαλονίκης
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΟΜΙΣΤΡΟΥ ΥΠΟ ΜΟΡΦΗ ΕΞΥΠΝΩΝ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΚΟΜΙΣΤΡΟΥ (ΑΣΣΚ) ΣΤΗΝ…
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΟΜΙΣΤΡΟΥ ΥΠΟ ΜΟΡΦΗ ΕΞΥΠΝΩΝ ΚΑΡΤΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΚΟΜΙΣΤΡΟΥ (ΑΣΣΚ) ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ…
- Παροχή Υπηρεσιών Δημόσιων Επιβατικών Μεταφορών με Λεωφορεία στην ΠΕ Θεσσαλονίκης
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΟΜΙΣΤΡΟΥ ΥΠΟ ΜΟΡΦΗ ΕΞΥΠΝΩΝ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΚΟΜΙΣΤΡΟΥ (ΑΣΣΚ) ΣΤΗΝ…
- Παροχή Υπηρεσιών Δημόσιων Επιβατικών Μεταφορών με Λεωφορεία στην ΠΕ Θεσσαλονίκης
- ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΩΝ ΚΟΜΙΣΤΡΟΥ ΥΠΟ ΜΟΡΦΗ ΕΞΥΠΝΩΝ ΕΙΣΙΤΗΡΙΩΝ ΓΙΑ ΤΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΗΣ ΚΟΜΙΣΤΡΟΥ (ΑΣΣΚ) ΣΤΗΝ…