Προμήθεια Πακέτων Λογισμικών
Buyer: ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΗ
- Published
- 22 July 2025
- Submission deadline
- 1 September 2025, 15:00
- Estimated value
- €3,592,742
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00476651-2025
- Reference
- a7e7e2f5-52b9-4917-87d4-5e7079071453
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 30200000Equipo y material informático
- 72000000Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
- 80533100Servicios de formación informática
Description
Αντικείμενο του Έργου είναι η προμήθεια υλικοτεχνικού εξοπλισμού και λογισμικών ανάλυσης πληροφοριών ετερογενών πηγών για την ενίσχυση του Πληροφοριακού Κέντρου (Fusion Intelligence Center) στη Διεύθυνση Αντιμετώπισης Οργανωμένου Εγκλήματος που θα δικτυώνει τα Τμήματα της Διεύθυνσης Αντιμετώπισης Οργανωμένου Εγκλήματος / Υποδιεύθυνσης Δίωξης Ναρκωτικών με δυνατότητα επέκτασης στις λοιπές Υποδιευθύνσεις της Διεύθυνσης, θα προσφέρει τη δυνατότητα της απευθείας επικοινωνίας, για την ανταλλαγή και επεξεργασία των συλλεγόμενων πληροφοριών, σε ένα κεντρικό σημείο-πληροφοριακό κόμβο (Intelligence hub) και της συνδυαστικής έρευνας τους με ήδη κατεχόμενες πληροφορίες, τα δεδομένα που τηρούνται στις κεντρικές βάσεις της Ελληνικής Αστυνομίας καθώς και πληροφορίες από ανοιχτές πηγές. Το αντικείμενο της σύμβασης περιγράφεται αναλυτικά στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι της διακήρυξης και στο τεύχος τεχνικών προδιαγραφών του Παραρτήματος Ι της Διακήρυξης. Ο Ανάδοχος θα πρέπει να πραγματοποιήσει εκπαιδεύσεις σε προσωπικό της Ελληνικής Αστυνομίας, σύμφωνα με τα περιγραφόμενα στις Τεχνικές Προδιαγραφές του ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΟΣ Ι και στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ ΙΙΙ.
Award criteria
- Price
Official publications
- TED · 00476651-2025 · 22 July 2025
- OJS · 138/2025 · 22 July 2025