ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΤΙΡΙΟΥ ΚΑΙ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΠΛΑΝΗΤΑΡΙΟΥ – ΑΣΤΕΡΟΣΧΟΛΕΙΟΥ ΣΗΤΕΙΑΣ
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΣΗΤΕΙΑΣ
- Published
- 13 August 2025
- Submission deadline
- 25 September 2025, 15:30
- Estimated value
- €443,548
- Place of performance
- ΣΗΤΕΙΑ, EL432
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00530258-2025
- Reference
- bcbbb127-f632-4180-848e-e3f6a25f2d9d
- Official source
- Official source
CPV codes
- 38630000Instrumentos ópticos y de astronomía
- 38635000Telescopios
- 38653400Pantallas de proyección
- 38652100Proyectores
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η προμήθεια και η εγκατάσταση του αστρονομικού εξοπλισμού στο κτίριο του Αστεροσχολείου Σητείας. Ο εξοπλισμός περιλαμβάνει την προμήθεια και εγκατάσταση θόλου αστροπαρατήρησης με φύλλα που αρμολογούνται και παράθυρο παρατήρησης με αυτόματο έλεγχο του θόλου και του τηλεσκοπίου μέσω υπολογιστή εσωτερικής διαμέτρου 5,50 μέτρων, τον αστρονομικό εξοπλισμό παρατήρησης με όργανα όπως τηλεσκόπιο 14’ με στήριξη βαρέως τύπου και τα παρελκόμενα τους, ηλιακό τηλεσκόπιο με τη στήριξη του, Η/Υ με οθόνη, τηλεόραση LED, tablet και παρελκόμενα είδη και τον εξοπλισμό και εγκατάσταση ψηφιακού Πλανηταρίου με θέσεις για τουλάχιστον 40 άτομα αποτελούμενο από οθόνη πλανηταρίου διαμέτρου 7 μέτρων, 40 καθίσματα, προβολικό μηχάνημα, σύστημα αναπαραγωγής της εικόνας με λογισμικό αστρονομικής προσομοίωσης και σύστημα φωτισμού – ήχου.
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Προμήθεια και εγκατάσταση θόλου αστροπαρατήρησης | 38630000 Instrumentos ópticos y de astronomía | €197,581 |
| 2 | Προμήθεια και εγκατάσταση Αστρονομικού εξοπλισμού παρατήρησης | 38635000 Telescopios | €49,363 |
| 3 | Προμήθεια και εγκατάσταση εξοπλισμού ψηφιακού Πλανηταρίου | 38653400 Pantallas de proyección | €196,605 |
Award criteria
- Price — Η σύμβαση θα ανατεθεί με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) για το σύνολο των ειδών ανά τμήμα.
- Price — Η σύμβαση θα ανατεθεί με κριτήριο κατακύρωσης την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή) για το σύνολο των ειδών ανά τμήμα.
Official publications
- TED · 00530258-2025 · 13 August 2025
- OJS · 154/2025 · 13 August 2025