Προμήθεια εκπαιδευτικού εξοπλισμού και λογισμικού
Buyer: ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΡΑΚΗΣ (ΕΛΚΕ Δ.Π.Θ.)
- Published
- 26 November 2025
- Submission deadline
- 29 December 2025, 14:00
- Estimated value
- €184,806
- Place of performance
- Καβάλα, EL515
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 3
- Notice number
- 00783346-2025
- Reference
- 2f128b43-0aa0-4de0-84d1-db8240b68609
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 48100000Paquetes de software específico de un sector económico
- 48190000Paquetes de software educativo
- 48514000Paquetes de software de acceso remoto
- 48515000Paquetes de software de videoconferencia
- 48518000Paquetes de software de emulación
Description
Αντικείμενο του παρόντος διαγωνισμού και της παρεχόμενης σύμβασης είναι η προμήθεια, εγκατάσταση και θέση σε λειτουργία εξοπλισμού και λογισμικού νέας γενιάς, που αξιοποιούν τεχνολογίες Επαυξημένης και Εικονικής Πραγματικότητας (AR/VR), καθώς και περιβάλλοντα 360°, με στόχο την ενίσχυση της εκπαιδευτικής διαδικασίας σε ποικίλα γνωστικά αντικείμενα. Το έργο διαρθρώνεται σε τρία διακριτά τμήματα.
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | Προμήθεια λογισμικού Επαυξημένης και Εικονικής Πραγματικότητας (AR/VR) για την υποστήριξη εκπαιδευτικών δραστηριοτήτων που αφορούν μικροσκοπικές τεχνικές, πειράματα φυσικών επιστημών και την καλλιέργεια δεξιοτήτων ανθεκτικότητας (resilience). | 48000000 Paquetes de software y sistemas de información | €135,000 |
| 2 | Προμήθεια εκπαιδευτικού εξοπλισμού και λογισμικού εκπαιδευτικών προσομοιώσεων που σχετίζονται με: την αναγνώριση και αξιολόγηση κινδύνων (risk assessment), την πρόληψη και αντιμετώπιση πυρκαγιών (πυρασφάλεια), και τη διαχείριση επειγόντων περιστατικών στον χώρο εργασίας (υγεία και ασφάλεια). | 48000000 Paquetes de software y sistemas de información | €30,000 |
| 3 | Προμήθεια εξοπλισμού και λογισμικού 360ο για τη διδασκαλία και προσομοίωση φαινομένων όπως η διάθλαση και η μελέτη φάσεων (π.χ. αλλαγές καταστάσεων ύλης), με στόχο την ενίσχυση της κατανόησης μέσα από διαδραστική εμπειρία. | 48000000 Paquetes de software y sistemas de información | €19,806 |
Award criteria
- Quality — Όπως αναφέρεται στη διακήρυξη
Official publications
- TED · 00783346-2025 · 26 November 2025
- OJS · 228/2025 · 26 November 2025
Other tenders from ΕΙΔΙΚΟΣ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΚΟΝΔΥΛΙΩΝ ΕΡΕΥΝΑΣ ΔΗΜΟΚΡΙΤΕΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΘΡΑΚΗΣ (ΕΛΚΕ Δ.Π.Θ.)
- Παροχή υπηρεσιών προστασίας της διανοητικής ιδιοκτησίας και εμπορικής αξιοποίησης των τεχνολογιών του ΔΠΘ
- Παροχή Εμπειρογνωμοσύνης - τεχνικής υποστήριξης υλοποίησης των δράσεων του έργου PURE Rivers
- Παροχή Υπηρεσιών για την Ανάπτυξη Οικοσυστήματος Καινοτομίας στο Δήμο Ξάνθης
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού
- Προμήθεια εκπαιδευτικού εξοπλισμού και λογισμικού
- Προμήθεια εργαστηριακού εξοπλισμού
- Προμήθεια επιστημονικού εξοπλισμού
- Προμήθεια εργαστηριακού εξοπλισμού
- Προμήθεια εξοπλισμού
- Προμήθεια εξοπλισμού