Προμήθεια ειδών σίτισης (έτοιμου φαγητού) σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες και σχολικών γευμάτων –μικρογεύματα (δεκατιανό) σε άπορους μαθητές, του Δήμου Θεσσαλονίκης
Buyer: ΔΗΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
- Published
- 31 October 2024
- Submission deadline
- 2 December 2024, 14:00
- Estimated value
- €3,430,840
- Place of performance
- Θεσσαλονίκη, EL522
- Procedure
- Open procedure
- Documents
- 1
- Notice number
- 00665118-2024
- Reference
- 7dd4bd32-fcd9-4d40-9a46-aad056c283c4
- Official source
- Official source
CPV codes
- 15894200Comidas preparadas
- 15894210Comidas para colegios
Description
Αντικείμενο της σύμβασης είναι η «Προμήθεια ειδών σίτισης (έτοιμου φαγητού) σε ευπαθείς κοινωνικές ομάδες και σχολικών γευμάτων –μικρογεύματα (δεκατιανό) σε άπορους μαθητές, του Δήμου Θεσσαλονίκης για δύο (2) έτη» σύμφωνα με την υπαρ.8/2024 Μελέτη της Διεύθυνσης Κοινωνικής Προστασίας & Δημόσιας Υγείας (Παράρτημα ΙΙ. της υπ'αρ.34/2024 Διακήρυξης) προκειμμένου να εξασφαλιστεί η λειτουργία των ημερήσιων συσσιτίων για άπορους κατοίκους και άστεγους του Δήμου, για τη λειτουργία του ξενώνα φιλοξενίας γυναικών και των παιδιών τους, που προσφέρει ασφαλή διαμονή και περιλαμβάνει στέγη και διατροφή και για την παροχή σχολικών γευμάτων – μικρογεύματα (δεκατιανό) για τη σίτιση απόρων μαθητών των δημοσίων σχολείων της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Θεσσαλονίκης
Lots (3)
| Lot | Description | CPV code | Amount |
|---|---|---|---|
| 1 | ΤΜΗΜΑ 1 : Προμήθεια έτοιμου φαγητού για τη σίτιση απόρων κατοίκων και αστέγων του Δήμου Θεσσαλονίκης | 15894200 Comidas preparadas | €2,903,940 |
| 2 | ΤΜΗΜΑ 2 : Προμήθεια έτοιμου φαγητού στο πλαίσιο υλοποίησης της Πράξης: «Συνέχιση λειτουργίας του Ξενώνα φιλοξενίας Γυναικών και των παιδιών τους του Δήμου Θεσσαλονίκης» (MIS 6001592)» | 15894200 Comidas preparadas | €94,900 |
| 3 | ΤΜΗΜΑ 3 : Προμήθεια σχολικών γευμάτων – μικρογεύματα (δεκατιανό) για τη σίτιση απόρων μαθητών των δημόσιων σχολείων της πρωτοβάθμιας εκπαίδευσης του Δήμου Θεσσαλονίκης | 15894210 Comidas para colegios | €432,000 |
Award criteria
- Price — Κριτήριο ανάθεσης της Σύμβασης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής ανά τμήμα
Official publications
- TED · 00665118-2024 · 31 October 2024
- OJS · 213/2024 · 31 October 2024