Προμήθεια αδειών χρήσης και Παροχή Υπηρεσιών υποστήριξης λογισμικού και εξοπλισμού του τμήματος υποδομών της ΚτΠ Μ.Α.Ε.
Buyer: ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- Published
- 2 June 2025
- Submission deadline
- 12 May 2025, 14:00
- Estimated value
- €2,116,800
- Place of performance
- ΚΑΛΛΙΘΕΑ, EL304
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Documents
- 1
- Notice number
- 00355278-2025
- Reference
- fe71e54e-2c8b-48e9-9a7c-dd72bdeee651
- Official source
- Official source
CPV codes
- 48000000Paquetes de software y sistemas de información
- 48730000Paquetes de software de seguridad
- 72253200Servicios de apoyo a sistemas
- 72261000Servicios de apoyo al software
Description
Η Συμφωνία αυτή περιλαμβάνει την προμήθεια πακέτων λογισμικού / αδειών που χρησιμοποιούνται για το σύνολο της πληροφοριακής υποδομής της Κοινωνία της Πληροφορίας (ΚτΠ Μ.Α.Ε) στο Datacenter. Οι ανάγκες που καλείται να καλύψει αφορούν τη συντήρηση του εξοπλισμού και των αδειών τους, τυχόν επεκτάσεων/αναβαθμίσεων επί αυτών όπως και υπηρεσιών που τα αφορούν με σκοπό την εύρυθμη και αδιάλειπτη λειτουργία του εξοπλισμού, την ασφάλεια και την εξασφάλιση επιχειρησιακής συνέχειας. Επιπλέον, περιλαμβάνει άδειες λογισμικού για την ενίσχυση της λειτουργίας της ΚτΠ ΜΑΕ, με προηγμένα εργαλεία συνεργασίας περιβάλλοντος γραφείου και την προμήθεια υπηρεσιών υποστήριξης καθώς και την παροχή υπηρεσιών υποστήριξης σε σχέση με τις υπό προμήθεια άδειες και τη χρήση τους, που χρησιμοποιούνται σε εταιρικό εξοπλισμό της ΚτΠ Μ.Α.Ε εκτός Datacenter (ενδεικτικά desktop, laptop, cloud services) ο οποίος χρησιμοποιείται από τους χρήστες της και μέσω τον οποίων καλύπτονται επιχειρησιακές ανάγκες λειτουργίας της ΚτΠ Μ.Α.Ε. Σύμφωνα με την παραπάνω κατηγοριοποίηση και με σκοπό την βέλτιστη διαχείριση και αξιοποίηση των παραπάνω αναγκών από το τμήμα υποδομών της ΚτΠ Μ.Α.Ε, η παρούσα Συμφωνία – Πλαίσιο υποδιαιρείται …
Award criteria
- Price — Κριτήριο ανάθεσης είναι η πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά βάσει τιμής.
Official publications
- TED · 00355278-2025 · 2 June 2025
- OJS · 104/2025 · 2 June 2025
Other tenders from ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ Μ.Α.Ε. (ΚτΠ ΜΑΕ)
- «Αναδιαμόρφωση του Προγράμματος ΔΙΑΥΓΕΙΑ - ΔΙΑΥΓΕΙΑ ΙΙΙ»
- «Παροχή υπηρεσιών Ανεξάρτητου Ελεγκτή, σύμφωνα με το Εγχειρίδιο Διαδικασιών Συστήματος Διαχείρισης και Ελέγχου (ΣΔΕ) όπως αυτό εκάστοτε…
- «Ψηφιακός Μετασχηματισμός Διαδικασιών Κτήσης Ιθαγένειας»
- «Υποστήριξη στην παρακολούθηση των έργων ευθύνης της Περιφέρειας Θεσσαλίας, μέσω δημιουργίας Γραφείου Παρακολούθησης / Διαχείρισης Έργων…
- Διακήρυξη Ανοικτού Ηλεκτρονικού Διαγωνισμού άνω των ορίων για την «Αναβάθμιση των Συστημάτων Πληροφορικής και της Ασφάλειας της Επιτροπής…
- Ψηφιοποίηση Αρχείου Υπουργείου Ναυτιλίας και Νησιωτικής Πολιτικής (Υ.ΝΑ.Ν.Π)
- «Ψηφιοποίηση και τεκμηρίωση αρχείων Εταιρείας Μακεδονικών Σπουδών και δημιουργία Ψηφιακού Μουσείου»
- Ανάπτυξη υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας του Μητρώου Πολιτών
- «Υπηρεσίες Επέκτασης και Υποστήριξης του συστήματος διαχείρισης ραντεβού και εκτέλεσης εμβολιασμών για την εφαρμογή νέων διαδικασιών…
- «Ψηφιακές εφαρμογές Πολιτικής Προστασίας και συναφείς υπηρεσίες»