Παροχή υπηρεσιών συμβούλου επιστημονικής, διαχειριστικής και τεχνικής υποστήριξης της Πράξης «Πλέγμα Δράσεων για την αντιμετώπιση της Υλικής Στέρησης στην Περιφέρεια Πελοποννήσου – Δίκτυο Κοινωνικής Αλληλεγγύης
Buyer: ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ
- Published
- 24 September 2024
- Submission deadline
- 9 October 2024, 23:59
- Estimated value
- €1,167,813
- Place of performance
- Τρίπολη, EL651
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00574067-2024
- Reference
- d1a49299-20a6-41b5-a7e5-b54e3745cfa2
- Official source
- Official source
CPV codes
- 85320000Servicios sociales
- 85321000Servicios sociales administrativos
- 79315000Servicios de investigación social
- 79410000Servicios de consultoría comercial y en gestión
- 85310000Servicios de asistencia social
- 85300000Servicios de asistencia social y servicios conexos
Description
Αντικείμενο της σύμβασης αποτελεί η παροχή υπηρεσιών συμβούλου Επιστημονικής, Διαχειριστικής και Τεχνικής Υποστήριξης της Πράξης «Πλέγμα Δράσεων για την αντιμετώπιση της Υλικής Στέρησης στην Περιφέρεια Πελοποννήσου – Δίκτυο Κοινωνικής Αλληλεγγύης» με κωδικό ΟΠΣ (MIS) 6006458 που έχει ενταχθεί στο Πρόγραμμα «Ανθρώπινο Δυναμικό & Κοινωνική Συνοχή 2021-2027». Η περιοχή εφαρμογής του έργου είναι το σύνολο της γεωγραφικής περιοχής της Περιφέρειας Πελοποννήσου. Η πράξη «Πλέγμα Δράσεων για την αντιμετώπιση της Υλικής Στέρησης στην Περιφέρεια Πελοποννήσου – Δίκτυο Κοινωνικής Αλληλεγγύης» (ΟΠΣ 6006458) με Δικαιούχο την Περιφέρεια Πελοποννήσου, αφορά την αντιμετώπιση της υλικής στέρησης με παροχή τροφίμων και/ή βασικής υλικής βοήθειας προς τους απόρους, συμπεριλαμβανομένων των παιδιών, και παροχή συνοδευτικών μέτρων προς υποστήριξη της κοινωνικής ένταξής τους, σύμφωνα με τον Κανονισμό (ΕΕ) 2021/1057 του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και του Συμβουλίου της 24ης Ιουνίου 2021 περί ιδρύσεως του Ευρωπαϊκού Κοινωνικού Ταμείου+ (EKT+) και καταργήσεως του κανονισμού (ΕΕ) αριθ. 1296/2013. Αντικείμενο της Δράσης «Διαχειριστική / διοικητική υποστήριξη υλοποίησης Πράξης», αποτελεί ο σχεδιασμός και η υλοποίηση…
Award criteria
- Quality — Όπως προβλέπεται στη Διακήρυξη. Συντελεστής βαρύτητας τεχνικής προσφοράς 80%
- Price — Όπως προβλέπεται στη Διακήρυξη. Συντελεστής βαρύτητας οικονομικής προσφοράς 20%
Official publications
- TED · 00574067-2024 · 24 September 2024
- OJS · 186/2024 · 24 September 2024