Παροχή εξειδικευμένων συμβουλευτικών υπηρεσιών υποστήριξης (τεχνικής και διοικητικής) για τον σχεδιασμό, την προετοιμασία των διαγωνισμών και την επίβλεψη της υλοποίησης έργων αναβάθμισης των χωροθετημένων λιμένων
Buyer: ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟ ΕΛΛΑΔΑΣ
- Published
- 30 October 2025
- Submission deadline
- 4 December 2025, 15:00
- Estimated value
- €15,730,500
- Place of performance
- EL303
- Procedure
- Open procedure
- Lots
- 1
- Notice number
- 00716521-2025
- Reference
- b0d12133-8aec-4d5e-a8f4-ff0e8e56cee6
- Official source
- Official source
CPV codes
- 79410000Servicios de consultoría comercial y en gestión
- 79411000Servicios generales de consultoría en gestión
- 79415200Servicios de consultoría en diseño
- 72224000Servicios de consultoría en gestión de proyectos
- 71310000Servicios de consultoría en ingeniería y construcción
- 72246000Servicios de consultoría en sistemas
- 72100000Servicios de consultoría en equipo informático
Description
Το αντικείμενο της Συμφωνίας - Πλαίσιο συνίσταται στην παροχή εξειδικευμένων συμβουλευτικών υπηρεσιών υποστήριξης (τεχνικής και διοικητικής) για τον σχεδιασμό, την προετοιμασία των διαγωνισμών και την επίβλεψη της υλοποίησης έργων αναβάθμισης των χωροθετημένων λιμένων, (όπως ορίζονται στο άρθρο 29, Ν.2160/1993) ή λιμένων που βρίσκονται σε διαδικασία άμεσης χωροθέτησης και βρίσκονται υπό τη διαχείριση Δημοσίων και Δημοτικών Φορέων (Οργανισμοί Λιμένων, Δημοτικά Λιμενικά Ταμεία, Δήμοι ή άλλοι Αναπτυξιακοί φορείς Δημοσίου και Δημοτικού Συμφέροντος) που δεν έχουν την απαιτούμενη τεχνική επάρκεια και τη χρηματοοικονομική ικανότητα. • Ειδικότερα, περιλαμβάνονται οι παρακάτω Ομάδες Υπηρεσιών:Ομάδα υπηρεσιών 1: Προεργασία – Ιεράρχηση και υποβοήθηση για τον Στρατηγικό Σχεδιασμό νέων έργων • Ομάδα υπηρεσιών 2: Υποστήριξη στη δημοπράτηση, ανάθεση και παρακολούθηση της εκπόνησης μελετών • Ομάδα Υπηρεσιών 3: Υποστήριξη στην εξασφάλιση και διαχείριση της χρηματοδότησης • Ομάδα Υπηρεσιών 4: Υποστήριξη στη δημοπράτηση και ανάθεση συμβάσεων υλοποίησης έργων, συμπεριλαμβανομένης της εκπόνησης τεχνικών μελετών. • Ομάδα Υπηρεσιών 5: Υποβοήθηση για την επίβλεψη της υλοποίησης έργων
Award criteria
- Quality — Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
- Price — Όπως προβλέπεται στη διακήρυξη
Official publications
- TED · 00716521-2025 · 30 October 2025
- OJS · 209/2025 · 30 October 2025